- Org.nr.
- 817 463 142
- Adresse
- Selma Ellefsens vei 6, 0581 Oslo
- Hovedeier
- Fortuna Estate AS, 100 %
Driftsresultat−1 358 216−18,5 % margin
EBITDA903 358før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 442 882−74,1 % margin
Egenkapital−2 226 349−1,5 % av eiendelene
Nesbruveien 73-77 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 817 463 142
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 17.06.2016
- Registrert
- 02.08.2016
- Adresse
- Selma Ellefsens vei 6, 0581 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nesbruveien 73-77 AS917 579 601 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i og utleie av fast eiendom og dertil hørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt m.v | 7 348 916 | 10 615 830 | 12 445 176 | 9 723 316 | - |
| Sum driftsinntekter | 7 348 916 | 10 615 830 | 12 445 176 | 9 723 316 | 9 313 161 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 74 312 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 261 574 | 2 265 156 | 2 267 965 | 2 254 737 | - |
| Annen driftskostnad | 6 445 558 | 4 514 186 | 10 307 679 | 8 273 014 | 9 409 656 |
| Sum driftskostnader | 8 707 132 | 6 779 342 | 12 575 644 | 10 527 751 | 11 713 390 |
| Driftsresultat | −1 358 216 | 3 836 488 | −130 468 | −804 435 | −2 400 229 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 691 961 | 991 251 | 522 838 | 277 893 | 295 966 |
| Annen renteinntekt | 3 419 | 7 707 | 156 | 226 | 141 |
| Annen finansinntekt | 8 803 | −7 911 | - | 20 041 | - |
| Sum finansinntekter | 704 183 | 991 047 | 522 994 | 298 160 | 296 107 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 3 527 618 | 0 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 9 235 405 | 8 647 455 | 6 432 669 | 4 649 545 | 5 068 324 |
| Annen rentekostnad | 23 963 | 112 432 | 203 839 | 17 621 | 25 728 |
| Sum finanskostnader | 12 786 986 | 8 759 887 | 6 636 508 | 4 667 166 | 5 094 052 |
| Netto finans | −12 082 803 | −7 768 840 | −6 113 514 | −4 369 006 | −4 797 945 |
| Resultat før skatt | - | - | −6 243 982 | −5 173 441 | −7 198 174 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −6 243 982 | −5 173 441 | −7 198 174 |
| Resultat før skattekostnad | −13 441 019 | −3 932 352 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −7 998 137 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −5 442 882 | −3 932 352 | −6 243 982 | −5 173 441 | −7 198 174 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −6 243 982 | −5 173 441 | −7 198 174 |
| Totalresultat | - | - | −6 243 982 | −5 173 441 | −7 198 174 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −6 243 982 | −5 173 441 | - |
| Udekket tap | −5 442 881 | 0 | - | - | −7 198 174 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 442 881 | 0 | −6 243 982 | - | −7 198 174 |
| Leieinntekt | - | - | - | - | 9 313 161 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 93 846 539 | 96 108 113 | 98 135 550 | 100 048 802 | 101 842 605 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 3 581 | 17 908 | 31 118 |
| Sum varige driftsmidler | 93 846 539 | 96 108 113 | 98 139 131 | 100 066 710 | 101 873 723 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 487 370 | 10 390 437 | 10 152 356 | 6 294 662 | 6 872 989 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 487 370 | 10 390 437 | 10 152 356 | 6 294 662 | 6 872 989 |
| Sum anleggsmidler | 100 333 909 | 106 498 550 | 108 291 487 | 106 361 372 | 108 746 712 |
| Kundefordringer | 1 022 046 | 1 173 315 | 3 099 977 | 1 293 401 | - |
| Andre kortsiktige fordringer 81 O71 | - | - | - | 435 429 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 29 311 | 26 773 | - | - | 347 418 |
| Konsernfordringer | 43 242 078 | 5 467 893 | 3 005 445 | 986 | - |
| Sum fordringer | 44 293 435 | 6 667 981 | 6 186 494 | 1 729 816 | 347 418 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 76 964 | 1 529 | 28 669 | 170 488 | 564 534 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 76 964 | 1 529 | 28 669 | 170 488 | 564 534 |
| Sum omløpsmidler | 44 370 399 | 6 669 510 | 6 215 162 | 1 900 304 | 911 952 |
| Sum eiendeler | 144 704 308 | 113 168 060 | 114 506 649 | 108 261 676 | 109 658 664 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 19 177 406 | 19 177 406 | 19 177 406 | 19 177 406 | 19 177 406 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 207 406 | 19 207 406 | 19 207 406 | 19 207 406 | 19 207 406 |
| Udekket tap | 21 433 755 | 44 347 904 | 40 415 552 | 34 171 570 | 28 998 129 |
| Sum opptjent egenkapital | −21 433 755 | −44 347 904 | −40 415 552 | −34 171 570 | −28 998 129 |
| Sum egenkapital | −2 226 349 | −25 140 498 | −21 208 146 | −14 964 164 | −9 790 723 |
| Langsiktig konserngjeld | 140 308 254 | 132 165 787 | 123 551 815 | 116 713 471 | 119 445 402 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 74 046 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 140 308 254 | - | 123 625 861 | 116 713 471 | 119 445 402 |
| Sum langsiktig gjeld | 140 308 254 | 132 165 787 | 123 625 861 | 116 713 471 | 119 445 402 |
| Leverandørgjeld | 4 786 955 | 2 546 569 | 9 858 251 | 4 903 624 | 3 984 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 2 216 060 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 835 446 | 1 380 142 | 2 230 683 | 1 608 745 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 622 401 | 6 142 771 | 12 088 934 | 6 512 369 | 3 984 |
| Sum gjeld | 146 930 655 | 138 308 558 | 135 714 795 | 123 225 840 | 119 449 386 |
| Sum egenkapital og gjeld | 144 704 306 | - | 114 506 649 | 108 261 676 | 109 658 664 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,70▲ | 1,09 | 0,51 | 0,29 | 228,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −66,00▼ | −5,50 | −6,40 | −8,23 | −12,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | 4,2 % | 0,4 % | −0,5 % | −1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −18,5 %▼ | 36,1 % | −1,0 % | −8,3 % | −25,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −74,1 %▼ | −37,0 % | −50,2 % | −53,2 % | −77,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,5 %▲ | −22,2 % | −18,5 % | −13,8 % | −8,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nesbruveien 73-77 AS−18,5 %
7,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−50 %050100
Nesbruveien 73-77 AS−18,5 % 7,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Leif Botolf Hesle | 1954 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fortuna Estate AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fortuna Estate AS
- CAT 7 EIENDOMSINVEST AS100,0 %
- Prinsessealleen 1 AS100,0 %
- ULVEN EIENDOM HOLDING AS100,0 %
- Marieboesgt. 16 AS100,0 %
- Schweigaardsgate 81 AS100,0 %
- Nygården AS100,0 %
- Utsiktgården AS100,0 %
- THORVALD MEYERS GATE 66 AS100,0 %
- Arealsmart AS100,0 %
- Moengvegen 8 AS100,0 %
- Slottsbygg AS100,0 %
- Eikenga 25 AS99,0 %
- Nesbruveien 73-77 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.