- Org.nr.
- 916 062 389
- Telefon
- 24 02 80 00
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Hovedeier
- Nopark AS, 100 %
Driftsresultat−290 633ikke oppgitt
Årsresultat−468 806ikke oppgitt
Egenkapital379 051 32049,7 % av eiendelene
Nopark 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 062 389
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 30.09.2015
- Registrert
- 13.10.2015
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Telefon
- 24 02 80 00
- Postadresse
- c/o Newsec PAM AS, Postboks 5666 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 208 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 17 AS13.10.2015 til 24.11.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 290 633 | - | - | 240 051 | 740 985 |
| Sum driftskostnader | 290 633 | 519 023 | 186 319 | 240 051 | 740 985 |
| Driftsresultat | −290 633 | −519 023 | −186 319 | −240 051 | −740 985 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 4 880 832 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 21 513 216 | - | - | 11 396 194 | 7 718 435 |
| Annen renteinntekt | 404 035 | - | - | 822 570 | 72 404 |
| Annen finansinntekt | 439 702 | - | - | 3 924 078 | 53 732 695 |
| Sum finansinntekter | 22 356 953 | 26 305 020 | 19 515 252 | 16 142 843 | 66 404 366 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 17 066 055 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 16 875 466 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 5 761 578 | - | - | 12 356 753 | 9 504 491 |
| Annen finanskostnad | 30 310 | - | - | 2 762 | - |
| Sum finanskostnader | 22 667 353 | 25 184 963 | 19 304 135 | 12 359 515 | 26 570 546 |
| Netto finans | −310 400 | 1 120 057 | 211 117 | 3 783 328 | 39 833 821 |
| Resultat før skatt | - | 601 034 | 24 797 | 3 543 276 | 39 092 836 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 348 450 |
| Resultat før skattekostnad | −601 034 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −132 228 | - | - | 784 811 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 758 465 | 34 744 386 |
| Årsresultat | −468 806 | 468 806 | 24 797 | 2 758 465 | 34 744 386 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −468 806 | - | - | 2 758 465 | 34 744 386 |
| Totalresultat | −468 806 | - | - | 2 758 465 | 34 744 386 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 3 392 977 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 758 465 | 31 351 409 |
| Overført fra annen egenkapital | −468 806 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −468 806 | - | - | 2 758 465 | 34 744 386 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 362 069 067 | - | - | 362 069 067 | 362 069 067 |
| Lån til foretak i samme konsern | 375 234 933 | - | - | 264 644 957 | 228 248 762 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 737 304 000 | - | - | 626 714 024 | 590 317 829 |
| Sum anleggsmidler | 737 304 000 | 667 856 809 | 650 613 192 | 626 714 024 | 590 317 829 |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 652 | - | - | 866 898 | 1 550 142 |
| Konsernfordringer | 24 640 609 | - | - | 3 899 168 | 16 514 330 |
| Sum fordringer | 24 654 261 | - | - | 4 766 066 | 18 064 472 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 40 856 | - | - | 65 847 733 | 96 438 505 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 40 856 | - | - | 65 847 733 | 96 438 505 |
| Sum omløpsmidler | 24 695 118 | 78 439 856 | 43 012 440 | 70 613 799 | 114 502 978 |
| Sum eiendeler | 761 999 117 | 746 296 664 | 693 625 632 | 697 327 822 | 704 820 807 |
| Aksjekapital | 208 800 | - | - | 208 800 | 208 800 |
| Overkurs | 308 747 648 | - | - | 308 747 648 | 308 747 648 |
| Sum innskutt egenkapital | 308 956 448 | 308 956 448 | 308 956 448 | 308 956 448 | 308 956 448 |
| Annen egenkapital | 70 094 872 | - | - | 70 070 074 | 67 311 608 |
| Sum opptjent egenkapital | 70 094 872 | 70 563 677 | 70 094 871 | 70 070 074 | 67 311 608 |
| Sum egenkapital | 379 051 320 | 379 520 125 | 379 051 319 | 379 026 522 | 376 268 056 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 314 116 530 | 318 069 370 |
| Langsiktig konserngjeld | 366 003 950 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 366 003 950 | - | - | 314 116 530 | 318 069 370 |
| Sum langsiktig gjeld | 366 003 950 | 361 898 478 | 310 163 690 | 314 116 530 | 318 069 370 |
| Leverandørgjeld | 68 382 | - | - | 234 | 135 767 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 784 811 | 3 085 220 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 5 505 591 |
| Annen kortsiktig gjeld | 16 875 466 | - | - | 3 399 725 | 1 756 803 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 943 848 | 4 878 061 | 4 410 623 | 4 184 771 | 10 483 381 |
| Sum gjeld | 382 947 798 | 366 776 539 | 314 574 313 | 318 301 301 | 328 552 751 |
| Sum egenkapital og gjeld | 761 999 117 | - | - | 697 327 822 | 704 820 807 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▼ | 16,08 | 9,75 | 16,87 | 10,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,01▲ | 0,97 | 0,83 | 0,84 | 0,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 3,6 % | 2,8 % | 2,3 % | 9,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,7 %▼ | 50,9 % | 54,6 % | 54,4 % | 53,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bernt Simon Anders Hultén | 1992 |
| Styremedlem | Stephan Thomas Laakso | 1976 |
| Styremedlem | Jens Henrik Larsen | 1982 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nopark AS100,0 %Oslo · 2 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nopark AS
- Nopark 3 AS100,0 %
- Nopark 1 AS100,0 %
- SBG 7 AS100,0 %
- Grønland 64 AS100,0 %
- GH Eiendom AS100,0 %
- Mastemyr Hotell AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SBG 7 AS100,0 %911 384 140 · 150 000 ordinære aksjer
- Grønland 64 AS100,0 %992 814 586 · 100 000 ordinære aksjer
- GH Eiendom AS100,0 %912 048 683 · 5 030 ordinære aksjer
- Mastemyr Hotell AS100,0 %990 630 879 · 4 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.