- Org.nr.
- 976 475 119
- Telefon
- 917 41 176
- Adresse
- Trondheimsvegen 1220, 7347 Oppdal
- Hovedeier
- HEVLE EIENDOM AS, 98,6 %
Driftsresultat1 667 88372,7 % margin
EBITDA2 129 213før av- og nedskrivninger
Årsresultat672 99629,3 % margin
Egenkapital5 166 99230,0 % av eiendelene
Oppdalsporten AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 475 119
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.04.1996
- Registrert
- 23.05.1996
- Adresse
- Trondheimsvegen 1220, 7347 Oppdal
- Telefon
- 917 41 176
- Postadresse
- Hevlesvegen 9
- Kommune
- Oppdal
- Aksjekapital
- 5 977 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Oppdalsporten AS987 397 454 · OPPDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling og hva dermed står i forbindelse. Dessuten ved aksjeeie eller på annen måte å gjøre seg interessert i annen virksomhet og i fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 29 395 | 50 000 | 45 337 | 0 |
| Annen driftsinntekt | 2 266 201 | 740 072 | 564 000 | 512 237 |
| Sum driftsinntekter | 2 295 596 | 790 072 | 609 337 | 512 237 |
| Varekostnad | - | - | 0 | 124 562 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 62 066 | 77 672 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 461 330 | 327 163 | 291 743 | 291 742 |
| Annen driftskostnad | 166 382 | 166 223 | 306 453 | 801 077 |
| Sum driftskostnader | 627 712 | 493 386 | 660 262 | 1 295 052 |
| Driftsresultat | 1 667 883 | 296 686 | −50 925 | −782 815 |
| Annen renteinntekt | 266 | 254 | 24 506 | 55 973 |
| Annen finansinntekt | 5 433 | 4 745 | 6 840 | - |
| Sum finansinntekter | 5 699 | 4 999 | 31 346 | 55 973 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern (0) | - | 543 360 | - | - |
| Annen rentekostnad | 809 847 | 64 630 | 510 426 | 354 116 |
| Annen finanskostnad | 432 | 88 | - | - |
| Sum finanskostnader | 810 279 | 608 078 | −510 426 | −354 116 |
| Netto finans | −804 580 | −603 079 | −479 080 | −298 143 |
| Resultat før skatt | 863 303 | −306 392 | −530 005 | −1 080 958 |
| Skattekostnad | 190 307 | −53 187 | −120 726 | −241 936 |
| Årsresultat | 672 996 | −253 205 | −409 279 | −839 022 |
| Udekket tap | 672 996 | −253 205 | −409 279 | −820 520 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −18 502 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −409 279 | −839 022 |
| Utsatt skattefordel | 347 265 | 537 572 | 484 385 | 363 659 |
| Sum immaterielle eiendeler | 347 265 | 537 572 | 484 385 | 363 659 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 030 737 | 11 086 132 | 14 021 211 | 14 337 222 |
| Maskiner og anlegg | 2 590 124 | 2 641 878 | 33 962 | 45 634 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 16 620 861 | 13 728 011 | 14 055 173 | 14 382 856 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 16 968 126 | 14 265 583 | 14 539 558 | 14 746 515 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 192 458 | 37 020 | 0 | 239 835 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 39 600 | 0 |
| Sum fordringer | 192 458 | 37 020 | 39 600 | 239 835 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 68 941 | 4 674 | 8 663 | 167 604 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 68 941 | 4 674 | 8 663 | 167 604 |
| Sum omløpsmidler | 261 399 | - | 48 263 | 407 439 |
| Sum eiendeler | 17 229 525 | 14 307 277 | 14 587 821 | 15 153 955 |
| Aksjekapital | 5 977 000 | 5 977 000 | 5 977 000 | 5 977 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 977 000 | 5 977 000 | 5 977 000 | 5 977 000 |
| Udekket tap | 810 008 | 1 483 004 | 1 229 799 | 820 520 |
| Sum opptjent egenkapital | −810 008 | - | −1 229 799 | −820 520 |
| Sum egenkapital | 5 166 992 | 4 493 996 | 4 747 201 | 5 156 480 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 1 497 500 | 1 497 500 | 1 497 500 | 1 533 440 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 497 500 | 1 497 500 | 1 497 500 | 1 533 440 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 874 029 | 7 750 290 | 8 244 209 | 8 371 211 |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 465 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 339 029 | 8 168 192 | 8 244 209 | 8 371 211 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 9 741 709 | 9 904 651 |
| Leverandørgjeld | 733 | 0 | 3 536 | 27 623 |
| Skyldige offentlige avgifter | 41 404 | - | 37 370 | 12 001 |
| Annen kortsiktig gjeld | 183 868 | 107 911 | 57 911 | 53 200 |
| Sum kortsiktig gjeld | 226 004 | 147 590 | 98 911 | 92 824 |
| Sum gjeld | 12 062 533 | 9 813 281 | 9 840 620 | 9 997 475 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 229 525 | 14 307 277 | 14 587 821 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 0,28 | 0,49 | 4,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,33▼ | 2,56 | 2,07 | 1,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,9 %▲ | 0,5 % | −0,1 % | −4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 72,7 %▲ | 7,8 % | −8,4 % | −152,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 29,3 %▲ | −116,6 % | −67,2 % | −163,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,0 %▲ | 28,1 % | 32,5 % | 34,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Oppdalsporten AS72,7 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
CBRE GWS NORWAY AS1,0 % 758,6 mill.258 ansatte 2025
JV Skanska Syltern ANS5,7 % 900,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS27,8 % 888,2 mill.381 ansatte 2025
Oppdalsporten AS72,7 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Hevle | 1972 |
| Styremedlem | Jo Erik Hevle | 1994 |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP OPPDAL AS914 852 668 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEVLE EIENDOM AS98,6 %Oppdal · 5 893 A-aksjer
- HEVLE EIENDOM AS0,44 %Oppdal · 26 B-aksjer
- INGER-BEATE BRUNE0,42 %f. 1963 · 25 A-aksjer
- SIVERT IVAR SOLLI0,33 %f. 1934 · 20 A-aksjer
- Fagerhaug Idrettslag0,05 %Oppdal · 3 B-aksjer
- Harald Melhus0,02 %f. 1942 · Oppdal · 1 B-aksjer
- CAMILLA ALMLI0,02 %f. 1996 · Førresfjorden · 1 B-aksjer
- Christian Ilsaas0,02 %f. 1994 · Rykkinn · 1 B-aksjer
- YANNICKE SARAH RØNNING-NICOLAU0,02 %f. 1984 · Palma De Mallorca,spania · 1 B-aksjer
- OLA HÅVARD ALMLI KJELSTAD0,02 %f. 1999 · Heimdal · 1 B-aksjer
- + 5 andre0,08 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HEVLE EIENDOM AS
- Oppdal Motell AS100,0 %
- Oppdalsporten AS98,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.