- Org.nr.
- 915 964 478
- Adresse
- Dalveien 86, 1718 Greåker
Driftsresultat−149 348ikke oppgitt
Årsresultat3 479 196ikke oppgitt
Egenkapital3 173 30678,6 % av eiendelene
P.S Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 964 478
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 31.08.2015
- Registrert
- 23.09.2015
- Adresse
- Dalveien 86, 1718 Greåker
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 149 348 | 23 566 | 23 265 | 20 755 | 13 243 |
| Sum driftskostnader | 149 348 | 23 566 | 23 265 | 20 755 | 13 243 |
| Driftsresultat | −149 348 | −23 566 | −23 265 | −20 755 | −13 243 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 3 619 214 | 0 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 515 | 368 | 36 686 | 69 032 | - |
| Annen finansinntekt | - | 387 097 | 362 613 | 310 811 | - |
| Sum finansinntekter | 3 619 729 | 387 465 | 399 299 | 379 843 | 385 061 |
| Annen rentekostnad | 0 | 121 | 0 | −8 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 121 | 0 | 8 | 1 |
| Netto finans | 3 619 729 | 387 344 | 399 299 | 379 851 | 385 060 |
| Resultat før skatt | 3 470 382 | 363 778 | 376 035 | 359 096 | 371 817 |
| Skattekostnad | −8 814 | −2 549 | 5 339 | 12 672 | 15 473 |
| Årsresultat | 3 479 196 | 366 327 | 370 696 | 346 424 | 356 344 |
| Tilleggsutbytte | 1 200 000 | 675 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 2 279 196 | −308 673 | 370 696 | 346 424 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 370 696 | 346 424 | - |
| Utsatt skattefordel | 11 427 | 2 549 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 11 427 | 2 549 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 587 855 | 257 855 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 325 130 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 257 855 | 257 855 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 23 482 | 651 750 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 912 985 | 257 855 | 281 337 | 909 605 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 924 412 | 260 404 | 281 337 | 909 605 | 1 223 105 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 760 592 | 362 613 | 310 797 | - |
| Sum fordringer | 0 | 760 592 | 362 613 | 310 797 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 114 404 | 507 049 | 523 107 | 136 060 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 114 404 | 507 049 | 523 107 | 136 060 | - |
| Sum omløpsmidler | 114 404 | 1 267 641 | 885 720 | 446 857 | 254 734 |
| Sum eiendeler | 4 038 815 | 1 528 044 | 1 167 057 | 1 356 462 | 1 477 839 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −11 916 | −11 916 | −11 916 | −11 916 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 18 084 | 18 084 | 18 084 | 18 084 | 18 084 |
| Annen egenkapital | 3 155 222 | 834 960 | 1 143 634 | 772 938 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 155 222 | 834 960 | 1 143 634 | 772 938 | 426 514 |
| Sum egenkapital | 3 173 306 | 853 044 | 1 161 718 | 791 022 | 444 598 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 552 768 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 552 768 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 552 768 | 1 017 768 |
| Betalbar skatt | - | - | 5 339 | 12 672 | - |
| Leverandørgjeld | 12 500 | 0 | - | - | - |
| Utbytte | 0 | 675 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 853 009 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 865 509 | 675 000 | 5 339 | 12 672 | 15 473 |
| Sum gjeld | 865 509 | 675 000 | 5 339 | 565 440 | 1 033 241 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 038 815 | 1 528 044 | 1 167 057 | 1 356 462 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,13▼ | 1,88 | 165,90 | 35,26 | 16,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,27▼ | 0,79 | 0,00 | 0,71 | 2,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 124,7 %▲ | 27,0 % | 29,8 % | 25,3 % | 25,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,6 %▲ | 55,8 % | 99,5 % | 58,3 % | 30,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paal Stang | 1970 |
| Styrets leder | Paal Stang | 1970 |
| Revisor | CENTER REVISJON AS916 788 517 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAAL STANG100,0 %f. 1970 · Greåker · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ROAR STANG KJØTT AS63,4 %889 005 432 · 452 ordinære aksjer
- Rabben 3 AS25,0 %991 853 464 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.