- Org.nr.
- 926 461 249
- Adresse
- Olsrudvegen 23, 2322 Ridabu
Driftsresultat131 04532,4 % margin
Årsresultat130 96632,3 % margin
Egenkapital1 559 16328,7 % av eiendelene
Patientguide AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 461 249
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2021
- Registrert
- 26.01.2021
- Adresse
- Olsrudvegen 23, 2322 Ridabu
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Hamar (65)
- Aksjekapital
- 114 875
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Patientguide AS926 500 511 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å tilby digitale informasjonstjenester om sykdommer.
Tidligere navn
- Ottolander Medical AS26.01.2021 til 25.08.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 205 000 | 0 | 600 000 | 310 000 |
| Annen driftsinntekt | 200 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 405 000 | 0 | 600 000 | 310 000 |
| Varekostnad | 149 062 | 0 | - | 797 |
| Lønnskostnad | 0 | - | −290 761 | 892 334 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 250 182 | 103 835 |
| Annen driftskostnad | 124 892 | - | 1 243 691 | 895 666 |
| Sum driftskostnader | 273 955 | 0 | 1 203 112 | 1 892 632 |
| Driftsresultat | 131 045 | 0 | −603 112 | −1 582 632 |
| Annen renteinntekt | 287 | - | 1 864 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | −1 532 | 22 088 |
| Sum finansinntekter | 287 | 0 | 332 | 22 088 |
| Annen finanskostnad | - | - | 10 616 | 10 827 |
| Annen rentekostnad | 366 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 366 | 0 | 10 616 | 10 827 |
| Netto finans | −79 | 0 | −10 284 | 11 261 |
| Resultat før skatt | - | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Resultat før skattekostnad | 130 966 | 0 | - | - |
| Årsresultat | 130 966 | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Totalresultat | - | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Udekket tap | - | - | −613 396 | −1 571 371 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 130 966 | 0 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 130 966 | 0 | −613 396 | −1 571 371 |
| Utvikling | 5 333 577 | 5 333 577 | 5 178 940 | 2 217 285 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 75 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 5 333 577 | 5 333 577 | 5 253 940 | 2 217 285 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 20 764 | 30 642 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 10 886 | 10 886 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 886 | 10 886 | 20 764 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 9 893 | 10 175 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 9 893 | 10 175 |
| Sum anleggsmidler | 5 344 463 | 5 344 463 | 5 284 597 | 2 258 102 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 556 395 | 499 701 |
| Andre fordringer | 5 706 | 5 706 | - | - |
| Sum fordringer | 5 706 | 5 706 | 556 395 | 499 701 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 910 575 | 704 528 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 90 349 | 87 403 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 90 349 | 87 403 | 910 575 | 704 528 |
| Sum omløpsmidler | 96 055 | 93 109 | 1 466 970 | 1 204 229 |
| Sum eiendeler | 5 440 518 | 5 437 572 | 6 751 567 | 3 462 331 |
| Selskapskapital | 114 875 | 114 875 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −15 496 | −15 496 | −15 496 | - |
| Overkurs | 1 328 818 | 1 328 818 | 4 477 084 | 4 477 084 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 428 197 | 1 428 197 | 4 575 263 | 4 590 759 |
| Udekket tap | - | - | 2 184 768 | 1 571 372 |
| Annen egenkapital | 130 966 | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 130 966 | 0 | −2 184 768 | −1 571 372 |
| Sum egenkapital | 1 559 163 | 1 428 197 | 2 390 496 | 3 019 387 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 375 750 | 373 750 | 1 873 750 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 875 750 | 1 873 750 | 1 873 750 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 875 750 | 1 873 750 | 1 873 750 | - |
| Konvertible lån | 1 725 710 | 1 725 710 | 1 726 910 | - |
| Leverandørgjeld | 0 | 120 996 | 141 752 | 203 208 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 303 440 | 76 644 |
| Skyldige offentlige avgifter | 29 229 | 18 089 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 250 665 | 270 830 | 315 220 | 163 092 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 005 605 | 2 135 625 | 2 487 322 | 442 944 |
| Sum gjeld | 3 881 355 | 4 009 375 | 4 361 072 | 442 944 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 440 518 | 5 437 572 | 6 751 567 | 3 462 331 |
| Aksjekapital | - | - | 113 675 | 113 675 |
Nøkkeltall 2021 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▼ | 0,28 | 0,59 | 2,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,49▼ | 2,83 | 1,82 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,4 %▲ | −15,2 % | −11,8 % | −45,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,4 %▲ | −187,3 % | −100,5 % | −510,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 32,3 %▲ | −192,7 % | −102,2 % | −506,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,7 %▲ | 26,1 % | 35,4 % | 87,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Patientguide AS32,4 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−10 %010203040
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
Patientguide AS32,4 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Jørmeland | 1988 |
| Styremedlem | Marcus Brenden Hülsdau | 1987 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jørmeland Holding AS26,1 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
- Patientguide AS19,2 %Ridabu · 22 025 ordinære aksjer
- KV Holding GMBH17,5 %07743, Jena · 20 079 ordinære aksjer
- Hülsdau Holding AS10,3 %Ridabu · 11 838 ordinære aksjer
- Philipp Kuschnir Holding GMBH7,84 %A1040, Vienna · 9 008 ordinære aksjer
- END GAME AS5,26 %Hamar · 6 046 ordinære aksjer
- NN Invest AS3,36 %Stavanger · 3 860 ordinære aksjer
- FABIAN KRGER2,20 %53225, Bonn · 2 528 ordinære aksjer
- Caspar S W Friederich2,20 %50679, Kln · 2 528 ordinære aksjer
- Kerstin Winkelsett1,44 %23558, Lbeck · 1 654 ordinære aksjer
- + 8 andre4,62 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Patientguide AS19,2 %926 461 249 · 22 025 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.