- Org.nr.
- 831 064 382
- Adresse
- Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Hovedeier
- FHG Restaurants AS, 73 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−142 777ikke oppgitt
Årsresultat−191 648ikke oppgitt
Egenkapital76 308 29183,6 % av eiendelene
R Holdco AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 831 064 382
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 07.02.2023
- Registrert
- 20.03.2023
- Adresse
- Trondheimsveien 2, 0560 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 82 146
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Holdingselskap. Investeringer i aksjer og øvrige verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 142 777 | - | - |
| Sum driftskostnader | 142 777 | 64 000 | 25 940 |
| Driftsresultat | −142 777 | −64 000 | −25 940 |
| Annen rentekostnad | 99 777 | - | - |
| Sum finanskostnader | 99 777 | 14 303 998 | - |
| Netto finans | −99 777 | −11 157 833 | 23 |
| Resultat før skatt | −242 554 | −11 221 833 | −25 917 |
| Skattekostnad på resultat | −50 906 | - | - |
| Årsresultat | −191 648 | −11 761 715 | −25 917 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −191 648 | - | - |
| Totalresultat | −191 648 | - | - |
| Udekket tap | −191 648 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −191 648 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 |
| Sum finansinntekter | - | 3 146 165 | 23 |
| Utsatt skattefordel | 50 906 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 50 906 | - | - |
| Investering i datterselskap | 89 196 316 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 89 196 316 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 89 247 222 | 84 990 022 | 63 583 375 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 125 | - | - |
| Konsernfordringer | 2 036 189 | - | - |
| Sum fordringer | 2 052 314 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 052 314 | 4 924 522 | 2 861 303 |
| Sum eiendeler | 91 299 536 | 89 914 544 | 66 444 678 |
| Aksjekapital | 82 146 | - | - |
| Overkurs | 88 210 995 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 88 287 571 | 88 287 571 | 24 430 |
| Udekket tap | 11 979 280 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −11 979 280 | −11 787 632 | −25 917 |
| Sum egenkapital | 76 308 291 | 76 499 939 | −1 487 |
| Leverandørgjeld | 420 544 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 530 586 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 040 115 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 991 245 | 13 414 605 | 66 446 165 |
| Sum gjeld | 14 991 245 | 13 414 605 | 66 446 165 |
| Sum egenkapital og gjeld | 91 299 536 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,14▼ | 0,37 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▲ | 0,18 | −44 684,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 %▼ | 3,9 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,6 %▼ | 85,1 % | −0,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Simen Einebærholm | 1990 |
| Styremedlem | Erlend Karlseng | 1988 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FHG Restaurants AS73,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
- R.E.N. GROUP AS27,0 %Oslo · 11 073 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS
- FHG Restaurants AS100,0 %
- DEJA VU DELIKATESSE AS100,0 %
- Vineria AS100,0 %
- DEN GLADE GRIS AS100,0 %
- Feniqia Holdco AS100,0 %
- Opland Burgers & Steaks AS100,0 %
- HH25 DRIFT AS100,0 %
- Sagene Lunsjbar AS100,0 %
- THAI MARKET OSLO AS95,1 %
- HEIM GRUPPEN AS60,0 %
- FHG EVENT AS51,0 %
- Delicatessen Restaurants AS50,1 %
- Peppern Holdco AS50,1 %
- R Holdco AS73,0 %
- FYR BISTRONOMI & BAR AS100,0 %
- BAR VULKAN AS100,0 %
- BAR TJUVHOLMEN AS100,0 %
- Tårnet Kulturarena AS92,5 %
- Restaurant 13 AS90,1 %
- Restaurant Stallen AS90,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FYR BISTRONOMI & BAR AS100,0 %916 769 369 · 30 000 ordinære aksjer
- BAR VULKAN AS100,0 %996 335 518 · 1 000 ordinære aksjer
- BAR TJUVHOLMEN AS100,0 %995 311 895 · 1 000 ordinære aksjer
- Tårnet Kulturarena AS92,5 %921 636 547 · 1 410 626 ordinære aksjer
- Restaurant 13 AS90,1 %911 588 560 · 27 030 ordinære aksjer
- Restaurant Stallen AS90,1 %923 031 480 · 27 030 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.