- Org.nr.
- 921 699 476
- Adresse
- 6. etg., Lars Hertervigs gate 5, 4005 Stavanger
Driftsresultat−199 569ikke oppgitt
Årsresultat−125 079ikke oppgitt
Egenkapital70 26288,8 % av eiendelene
Randabergveien Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 699 476
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 05.10.2018
- Registrert
- 09.11.2018
- Adresse
- 6. etg., Lars Hertervigs gate 5, 4005 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Stavanger (380)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Randabergveien Utvikling AS934 130 898 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve, utvikle, oppføre og selge fast eiendom og alt som står i naturlig forbindelse med dette. Samt investere i selskaper med samme formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 2 473 165 | 2 071 715 |
| Sum driftskostnader | 199 569 | 184 228 520 | 841 870 | 2 473 165 | 2 071 715 |
| Driftsresultat | −199 569 | 13 907 361 | −841 870 | −2 473 165 | −2 023 915 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 473 325 |
| Sum finanskostnader | 35 442 | 27 963 | - | - | 473 325 |
| Netto finans | 74 490 | 236 189 | 0 | - | −473 325 |
| Resultat før skatt | −125 079 | 14 143 550 | −841 870 | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Årsresultat | −125 079 | 12 836 320 | −841 870 | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Totalresultat | - | - | - | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Avsatt til annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 10 000 |
| Overført fra overkurs | - | - | - | −2 473 165 | −3 801 028 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 293 788 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −2 473 165 | −2 497 240 |
| Leieinntekter | - | - | - | - | 47 800 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 198 135 881 | 0 | - | 47 800 |
| Sum finansinntekter | 109 932 | 264 152 | - | - | - |
| Næringseiendom under utvikling | - | - | - | 18 422 128 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 18 422 128 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 30 910 591 | 18 422 128 | 0 |
| Prosjektutviklingskostnader | - | - | - | - | 21 747 617 |
| Boligprosjekt under utvikling | - | - | - | 58 243 301 | - |
| Sum varer | - | - | - | 58 243 301 | 21 747 617 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 755 824 | 15 625 |
| Sum fordringer | - | - | - | 755 824 | 15 625 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 332 508 | 1 346 501 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 332 508 | 1 346 501 |
| Sum omløpsmidler | 79 167 | 2 703 850 | 152 430 903 | 60 331 633 | 23 109 743 |
| Sum eiendeler | 79 167 | 2 703 850 | 183 341 493 | 78 753 761 | 23 109 743 |
| Aksjekapital | - | - | - | 1 100 000 | 1 100 000 |
| Overkurs | - | - | - | 6 913 463 | 9 386 628 |
| Sum innskutt egenkapital | 70 262 | 195 340 | 7 171 593 | 8 013 463 | 10 486 628 |
| Sum egenkapital | 70 262 | 195 340 | 7 171 593 | 8 013 463 | 10 486 628 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 66 125 545 | 12 375 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 4 514 754 | 181 455 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 100 000 | 66 660 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 906 | 2 508 510 | 176 169 900 | 70 740 299 | 12 623 115 |
| Sum gjeld | 8 906 | 2 508 510 | 176 169 900 | 70 740 299 | 12 623 115 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 78 753 761 | 23 109 743 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,89▲ | 1,08 | 0,87 | 0,85 | 1,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 12,84 | 24,56 | 8,83 | 1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,4 %▼ | 15,2 % | −0,6 % | −4,9 % | −8,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 7,0 % | - | - | −4 234,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 6,5 % | - | - | −5 224,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,8 %▲ | 7,2 % | 3,9 % | 10,2 % | 45,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sigve Hebnes | 1964 |
| Styrets leder | Jon Brakestad | 1981 |
| Styremedlem | Gjermund Øren | 1973 |
| Styremedlem | Sigve Hebnes | 1964 |
| Styremedlem | Magne Søvde | 1978 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- K2 BOLIG AS50,0 %Stavanger · 250 ordinære aksjer
- COOP NORGE EIENDOM AS25,0 %Oslo · 125 ordinære aksjer
- COOP ØKONOM SA25,0 %Stavanger · 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.