- Org.nr.
- 914 452 708
- Telefon
- 957 51 930
- Adresse
- c/o Håkon Aashaug, Rørosveien 2027, 2540 Tolga
Driftsresultat1 176 36032,0 % margin
EBITDA1 409 449før av- og nedskrivninger
Årsresultat924 64025,2 % margin
Egenkapital−156 257−6,4 % av eiendelene
Rasmusan AS er et aksjeselskap innen hold av verpehøner for konsumeggproduksjon, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 452 708
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 03.11.2014
- Registrert
- 13.11.2014
- Adresse
- c/o Håkon Aashaug, Rørosveien 2027, 2540 Tolga
- Telefon
- 957 51 930
- Kommune
- Tolga
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rasmusan AS914 489 253 · TOLGA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av egg til konsum og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også eie fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 518 649 | 3 319 441 | 2 315 486 | 2 201 468 | 2 706 262 |
| Annen driftsinntekt | 153 809 | 128 036 | 72 280 | 103 487 | 30 837 |
| Sum driftsinntekter | 3 672 458 | 3 447 477 | 2 387 766 | 2 304 955 | 2 737 099 |
| Varekostnad | 1 988 145 | 2 424 435 | 1 833 520 | 1 742 339 | 1 977 053 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 225 200 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 233 089 | 232 189 | 227 432 | 226 850 | - |
| Annen driftskostnad | 274 864 | 335 206 | 173 982 | 144 940 | 202 426 |
| Sum driftskostnader | 2 496 097 | 2 991 830 | 2 234 934 | 2 114 130 | 2 404 679 |
| Driftsresultat | 1 176 360 | 455 647 | 152 832 | 190 825 | 332 420 |
| Annen renteinntekt | 68 | 85 | 738 | 10 | 1 |
| Sum finansinntekter | 68 | 85 | 738 | 10 | 1 |
| Annen rentekostnad | 251 789 | 296 477 | 298 572 | 237 934 | 225 985 |
| Sum finanskostnader | 251 789 | 296 477 | 298 572 | 237 934 | 225 985 |
| Netto finans | −251 720 | −296 392 | −297 834 | −237 924 | −225 984 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 106 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 106 435 |
| Resultat før skattekostnad | 924 640 | 159 255 | −145 002 | −47 099 | - |
| Årsresultat | 924 640 | 159 255 | −145 002 | −47 099 | 106 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 106 435 |
| Overføring annen innskutt egenkapital | 9 576 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 915 064 | 159 255 | −145 002 | −47 099 | 106 435 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −145 002 | −47 099 | 106 435 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 517 810 | 1 744 999 | 1 972 188 | 2 158 300 | 2 380 300 |
| Maskiner og anlegg | 61 350 | - | 18 250 | 23 250 | 10 100 |
| Sum varige driftsmidler | 1 579 160 | 1 758 249 | 1 990 438 | 2 181 550 | 2 390 400 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 250 | 250 | 250 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 | 250 | 250 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 579 410 | 1 758 499 | 1 990 688 | 2 181 550 | 2 390 400 |
| Varer | 335 300 | 512 520 | 718 600 | 400 100 | 137 520 |
| Sum varer | - | - | 718 600 | 400 100 | 137 520 |
| Kundefordringer | 316 446 | 0 | 123 996 | 217 154 | 156 536 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 568 | 127 399 | 37 274 | 0 | - |
| Sum fordringer | 320 014 | 127 399 | 161 270 | 217 154 | 156 536 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 960 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 217 203 | 307 351 | 34 614 | 21 976 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 217 203 | 307 351 | 34 614 | 21 976 | 960 |
| Sum omløpsmidler | 872 517 | 947 270 | 914 484 | 639 230 | 295 016 |
| Sum eiendeler | 2 451 927 | 2 705 769 | 2 905 172 | 2 820 781 | 2 685 416 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | −9 576 | −9 576 | −9 576 | −9 576 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 20 424 | 20 424 | 20 424 | 20 424 |
| Udekket tap | 186 257 | 1 101 321 | 1 260 576 | 1 115 574 | 1 068 475 |
| Sum opptjent egenkapital | −186 257 | - | −1 260 576 | - | −1 068 475 |
| Sum egenkapital | −156 257 | −1 080 897 | −1 240 152 | −1 095 150 | −1 048 051 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 399 796 | 3 085 885 | 3 219 614 | 2 974 813 | 3 156 062 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 399 796 | - | 3 219 614 | - | 3 156 062 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 219 614 | 2 974 813 | 3 156 062 |
| Leverandørgjeld | 160 260 | 700 090 | 201 317 | 182 230 | 148 988 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 15 230 |
| Skyldige offentlige avgifter | 47 619 | 0 | 0 | 4 400 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 509 | - | 734 | - | 478 |
| Sum kortsiktig gjeld | 208 388 | - | 925 710 | - | 577 405 |
| Sum gjeld | 2 608 184 | 3 786 666 | 4 145 325 | 3 915 931 | 3 733 467 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 451 927 | - | 2 905 172 | - | 2 685 416 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,19▲ | 1,35 | 0,99 | - | 0,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −16,69▼ | −3,50 | −3,34 | −3,58 | −3,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 45,6 %▲ | 16,2 % | 5,4 % | 6,9 % | 12,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 32,0 %▲ | 13,2 % | 6,4 % | 8,3 % | 12,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,2 %▲ | 4,6 % | −6,1 % | −2,0 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −6,4 %▲ | −39,9 % | −42,7 % | −38,8 % | −39,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rasmusan AS32,0 %
3,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
HÅ RUGERI AS9,1 % 280,4 mill.40 ansatte 2025
FLEMMING EGG AS10,1 % 84,8 mill.17 ansatte 2025
Rasmusan AS32,0 % 3,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sirevåg Rugeri AS33,1 % 53,0 mill.10 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.471.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håkon Aashaug | 1963 |
| Styrets leder | Håkon Aashaug | 1963 |
| Varamedlem | Ragnhild Aashaug | 1970 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØSTERDALEN SA937 513 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HÅKON AASHAUG100,0 %f. 1963 · Tolga · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.