- Org.nr.
- 921 067 011
- Adresse
- Øvre Smestadvei 19A, 0378 Oslo
Driftsresultat360 5277,4 % margin
EBITDA370 696før av- og nedskrivninger
Årsresultat352 3757,2 % margin
Egenkapital2 023 41678,0 % av eiendelene
RENOVATION GROUP AS er et aksjeselskap innen innsamling av ikke-farlig avfall, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 067 011
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 01.06.2018
- Registrert
- 27.06.2018
- Adresse
- Øvre Smestadvei 19A, 0378 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 157 845
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RENOVATION GROUP AS921 130 953 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Innsamling og håndtering av ikke-farlig avfall, samt investering i selskaper med virksomhet innen avfallshåndtering og annen virksomhet beslektet med denne. Selskapet kan ved aksjeinnskudd, lån, garantistillelse eller på annen måte delta i annen næringsvirksomhet.
Tidligere navn
- NORDIC RENOVATION GROUP AS27.06.2018 til 22.05.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 865 348 | 5 557 455 | - | - | 92 785 |
| Sum driftsinntekter | 4 865 348 | 5 557 455 | 4 575 536 | 1 968 690 | 92 785 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 4 438 665 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 378 166 |
| Varekostnad | 1 140 000 | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 3 302 472 | 4 342 186 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 10 169 | 1 638 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 52 180 | 520 218 | - | - | 867 763 |
| Sum driftskostnader | 4 504 821 | 4 864 042 | 8 090 455 | 4 907 950 | 5 684 595 |
| Driftsresultat | 360 527 | 693 413 | −3 514 919 | −2 939 260 | −5 591 810 |
| Annen renteinntekt | 65 | - | - | - | 4 502 |
| Annen finansinntekt | 87 709 | 21 746 | - | - | 5 977 |
| Sum finansinntekter | 87 774 | 21 746 | 90 520 | 12 995 | 10 479 |
| Annen rentekostnad | 51 447 | 60 074 | - | - | 17 747 |
| Annen finanskostnad | 44 479 | 110 927 | - | - | 24 004 |
| Sum finanskostnader | 95 926 | 171 001 | 3 157 542 | 36 077 714 | 41 751 |
| Netto finans | −8 152 | −149 255 | −3 067 022 | −36 064 719 | −31 272 |
| Resultat før skatt | - | - | −6 581 940 | −39 003 979 | −5 623 082 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 623 082 |
| Resultat før skattekostnad | 352 375 | 544 158 | - | - | - |
| Årsresultat | 352 375 | 544 158 | −6 581 940 | −39 003 979 | −5 623 082 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −5 623 082 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 352 375 | 544 158 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 352 375 | 544 158 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 352 375 | 544 158 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 352 375 | 544 158 | - | - | −5 623 082 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | 3 144 169 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 12 242 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 7 643 | 17 812 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 643 | 17 812 | - | - | 12 242 |
| Investering i datterselskap | 2 265 | 2 265 | - | - | 2 265 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 35 006 384 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 248 535 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 250 800 | 2 265 | - | - | 35 008 650 |
| Sum anleggsmidler | 1 258 443 | 20 077 | 2 270 250 | 8 747 984 | 38 165 061 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 47 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 22 343 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 296 812 | 1 432 082 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 000 000 | 2 248 535 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 296 812 | 3 680 617 | - | - | 69 343 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 10 629 372 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 39 541 | 340 759 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 39 541 | 340 759 | - | - | 10 629 372 |
| Sum omløpsmidler | 1 336 353 | 4 021 376 | 573 659 | 1 160 325 | 10 698 715 |
| Sum eiendeler | 2 594 796 | 4 041 453 | 2 843 909 | 9 908 310 | 48 863 776 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 3 144 169 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 157 845 | 157 845 | - | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −16 178 | −16 178 | - | - | −16 178 |
| Overkurs | 51 258 | 51 258 | - | - | 60 198 832 |
| Annen innskutt egenkapital | 933 958 | 933 958 | - | - | 933 958 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 126 883 | 1 126 883 | 1 126 884 | 7 708 825 | 61 274 457 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 14 561 653 |
| Annen egenkapital | 896 533 | 544 158 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 896 533 | 544 158 | 0 | 0 | −14 561 653 |
| Sum egenkapital | 2 023 416 | 1 671 041 | 1 126 884 | 7 708 825 | 46 712 804 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 150 000 | 600 000 | - | - | 1 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 150 000 | 600 000 | - | - | 1 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 150 000 | 600 000 | 1 050 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Leverandørgjeld | 64 384 | 24 563 | - | - | 15 421 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 295 061 |
| Skyldig offentlige avgifter | −1 438 | 311 100 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 358 434 | 1 434 749 | - | - | 340 491 |
| Sum kortsiktig gjeld | 421 380 | 1 770 412 | 667 024 | 699 485 | 650 973 |
| Sum gjeld | 571 380 | 2 370 412 | 1 717 024 | 2 199 485 | 2 150 973 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 594 796 | 4 041 453 | - | - | 48 863 776 |
| aksjer å kr 1,00) | - | - | - | - | 157 845 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,17▲ | 2,27 | 0,86 | 1,66 | 16,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▼ | 1,42 | 1,52 | 0,29 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,5 %▼ | 20,8 % | −53,7 % | −10,0 % | −11,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,4 %▼ | 12,5 % | −76,8 % | −149,3 % | −6 026,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,2 %▼ | 9,8 % | −143,9 % | −1 981,2 % | −6 060,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,0 %▲ | 41,3 % | 39,6 % | 77,8 % | 95,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RENOVATION GROUP AS7,4 %
4,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
RAGN SELLS AS1,2 % 2 365,1 mill.451 ansatte 2025
RENOVATION GROUP AS7,4 % 4,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
BIR AS10,9 % 896,8 mill.54 ansatte 2025
Nordren AS12,9 % 640,9 mill.514 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 38.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Andreas Skog | 1984 |
| Styrets leder | Bjørnar Skog | 1981 |
| Styremedlem | Rune Andreas Skog | 1984 |
| Styremedlem | Neil Kristian Samuelsen | 1974 |
| Styremedlem | Morten Nystrøm | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LANI INVEST AS22,0 %Drammen · 34 692 ordinære aksjer
- RUNE SKOG HOLDING AS15,9 %Oslo · 25 084 ordinære aksjer
- AXIF 2 AS11,8 %Oslo · 18 648 ordinære aksjer
- Strawberry Equities AS10,9 %Oslo · 17 146 ordinære aksjer
- RENOVATION GROUP AS10,2 %Oslo · 16 178 ordinære aksjer
- BJØRNAR SKOG HOLDING AS5,36 %Oslo · 8 456 ordinære aksjer
- GIMLE INVEST AS4,73 %Fornebu · 7 464 ordinære aksjer
- UFI AS4,21 %Oslo · 6 644 ordinære aksjer
- MRG Capital AS2,68 %Oslo · 4 234 ordinære aksjer
- SVEGA EIENDOM AS1,41 %Oslo · 2 228 ordinære aksjer
- + 23 andre10,8 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RENOVATION GROUP AS10,2 %921 067 011 · 16 178 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.