- Org.nr.
- 989 050 362
- Adresse
- Storgata 134C, 3262 Larvik
Driftsresultat−36 314ikke oppgitt
Årsresultat1 643 551ikke oppgitt
Egenkapital13 397 23999,7 % av eiendelene
RUBEN HOLDING AS er et aksjeselskap innen produksjon av brød og ferske konditorvarer, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 050 362
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 01.12.2005
- Registrert
- 21.01.2006
- Adresse
- Storgata 134C, 3262 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarerProduksjon av brød og ferske konditorvarer i Larvik (17)
- Aksjekapital
- 230 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og drift av fast eiendom, deltakelse i andre selskaper, generell investeringsvirksomhet, herunder handel med verdipapirer, investering i selskaper, eiendom og andre aktiva.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 36 314 | - | - | 32 086 | 32 310 |
| Sum driftskostnader | 36 314 | 9 716 | 49 694 | 32 086 | 32 310 |
| Driftsresultat | −36 314 | −9 716 | −49 694 | −32 086 | −32 310 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 500 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 221 573 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 721 573 | 259 709 | 2 274 356 | 382 086 | 866 770 |
| Annen rentekostnad | 951 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 951 | 210 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 1 720 622 | 259 499 | 2 274 356 | 382 086 | 866 770 |
| Resultat før skatt | 1 684 308 | 249 783 | 2 224 662 | 350 000 | 834 460 |
| Skattekostnad | 40 757 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 643 551 | 194 785 | 2 215 688 | 350 000 | 834 460 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 643 550 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 643 550 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 4 295 577 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 295 577 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 6 295 577 | 5 295 577 | 4 295 577 | 6 225 577 | 6 475 577 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 146 738 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 146 738 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 7 146 738 | 6 514 947 | 7 274 778 | 3 117 638 | 2 517 638 |
| Sum eiendeler | 13 442 315 | 11 810 524 | 11 570 355 | 9 343 215 | 8 993 215 |
| Selskapskapital | 230 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 242 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 472 000 | 472 000 | 472 000 | 472 000 | 472 000 |
| Annen egenkapital | 12 925 239 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 12 925 239 | 11 281 688 | 11 086 903 | 8 871 215 | 8 521 215 |
| Sum egenkapital | 13 397 239 | 11 753 688 | 11 558 903 | 9 343 215 | 8 993 215 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 320 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 40 757 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 45 077 | 56 836 | 11 452 | 0 | 0 |
| Sum gjeld | 45 077 | 56 836 | 11 452 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 442 316 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 158,55▲ | 114,63 | 635,24 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,3 %▲ | 2,1 % | 21,3 % | 3,8 % | 9,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▲ | 99,5 % | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Taklo | 1969 |
| Styrets leder | Pål Taklo | 1969 |
| Varamedlem | Børre Taklo | 1971 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER & HAMMER AS988 520 292 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL TAKLO100,0 %f. 1969 · Larvik · 230 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BEDEHUSET MAT AS100,0 %915 177 514 · 6 000 ordinære aksjer
- MAJAS BAKERI STAVERN AS100,0 %824 971 382 · 1 000 ordinære aksjer
- Tomta-Eiendom AS100,0 %912 626 458 · 1 000 ordinære aksjer
- RUBEN EIENDOM AS100,0 %921 886 462 · 450 ordinære aksjer
- MAJAS BAKERI AS100,0 %967 484 881 · 450 ordinære aksjer
- MAJAS SURDEIGSBAKERI AS100,0 %995 519 399 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.