- Org.nr.
- 824 971 382
- Adresse
- Rådhusgaten 16, 3290 Stavern
- Hovedeier
- RUBEN HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat432 6098,3 % margin
EBITDA437 590før av- og nedskrivninger
Årsresultat337 1056,5 % margin
Egenkapital434 52748,3 % av eiendelene
MAJAS BAKERI STAVERN AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 971 382
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 17.04.2020
- Registrert
- 23.04.2020
- Adresse
- Rådhusgaten 16, 3290 Stavern
- Postadresse
- Storgata 134C
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 24
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MAJAS BAKERI STAVERN AS924 987 251 · LARVIK24 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Butikkhandel med bakervarer og konditorvarer. Drive bakeri og konditori. Medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 202 343 | 4 305 503 | 4 745 684 | 4 967 922 | 4 424 432 |
| Annen driftsinntekt | - | 72 | 1 354 | - | 522 941 |
| Sum driftsinntekter | 5 202 343 | 4 305 575 | 4 747 038 | 4 967 922 | 4 947 373 |
| Varekostnad | 1 947 311 | 1 815 228 | 2 000 781 | 2 136 107 | 2 071 085 |
| Lønnskostnad | 1 636 462 | 1 593 471 | 1 575 147 | 1 698 555 | 1 787 806 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 981 | 4 981 | 4 981 | 4 981 | 2 075 |
| Annen driftskostnad | 1 180 980 | 1 045 114 | 1 197 366 | 1 213 873 | 1 141 450 |
| Sum driftskostnader | 4 769 734 | 4 458 794 | 4 778 275 | 5 053 516 | 5 002 416 |
| Driftsresultat | 432 609 | −153 219 | −31 237 | −85 594 | −55 043 |
| Annen renteinntekt | 281 | 193 | 185 | 124 | 142 |
| Sum finansinntekter | 281 | 193 | 185 | 124 | 142 |
| Annen rentekostnad | - | - | 197 | - | 55 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 197 | 0 | 55 |
| Netto finans | 281 | 193 | −12 | 124 | 87 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −54 956 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −54 956 |
| Resultat før skattekostnad | 432 890 | −153 026 | −31 249 | −85 470 | - |
| Skattekostnad | 95 785 | 10 | - | - | - |
| Årsresultat | 337 105 | −153 036 | −31 249 | −85 470 | −54 956 |
| Udekket tap | 337 105 | −153 035 | −31 249 | −85 470 | −54 956 |
| Sum overføringer og disponeringer | 337 105 | −153 035 | −31 249 | −85 470 | −54 956 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 22 001 | 26 982 | 31 963 | 36 944 | 41 925 |
| Sum varige driftsmidler | 22 001 | 26 982 | 31 963 | 36 944 | 41 925 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 22 001 | 26 982 | 31 963 | 36 944 | 41 925 |
| Varer | 38 096 | 19 260 | 24 646 | 18 431 | 53 097 |
| Sum varer | 38 096 | 19 260 | 24 646 | 18 431 | 53 097 |
| Kundefordringer | 38 541 | 16 706 | 69 859 | 11 533 | 14 478 |
| Andre fordringer | 48 516 | 17 950 | 20 430 | 22 721 | 143 698 |
| Konsernfordringer | 153 073 | 153 073 | 31 249 | 85 470 | - |
| Sum fordringer | 240 130 | 187 729 | 121 538 | 119 724 | 158 176 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 598 849 | 239 332 | 324 449 | 278 365 | 221 080 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 598 849 | 239 332 | 324 449 | 278 365 | 221 080 |
| Sum omløpsmidler | 877 075 | 446 321 | 470 633 | 416 520 | 432 353 |
| Sum eiendeler | 899 076 | 473 303 | 502 596 | 453 464 | 474 278 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 671 101 | 671 101 | 518 028 | 486 779 | 401 309 |
| Sum innskutt egenkapital | 771 101 | 771 101 | 618 028 | 586 779 | 501 309 |
| Annen egenkapital | −336 574 | −673 680 | −520 644 | −489 396 | −403 925 |
| Sum opptjent egenkapital | −336 574 | −673 680 | −520 644 | −489 396 | −403 925 |
| Sum egenkapital | 434 527 | 97 421 | 97 384 | 97 383 | 97 384 |
| Utsatt skatt | 20 | 10 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 20 | 10 | 0 | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 20 | 10 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 144 238 | 94 265 | 158 986 | 93 734 | 155 787 |
| Betalbar skatt | 95 775 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 126 066 | 94 175 | 114 545 | 102 960 | 79 507 |
| Annen kortsiktig gjeld | 98 450 | 187 431 | 131 681 | 159 387 | 141 600 |
| Sum kortsiktig gjeld | 464 529 | 375 871 | 405 212 | 356 081 | 376 894 |
| Sum gjeld | 464 549 | 375 881 | 405 212 | 356 081 | 376 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | 899 076 | 473 302 | 502 596 | 453 464 | 474 278 |
| Selskapskapital l, | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▲ | 1,19 | 1,16 | 1,17 | 1,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,07▼ | 3,86 | 4,16 | 3,66 | 3,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 63,1 %▲ | −31,4 % | −6,5 % | −18,4 % | −11,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,3 %▲ | −3,6 % | −0,7 % | −1,7 % | −1,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▲ | −3,6 % | −0,7 % | −1,7 % | −1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,3 %▲ | 20,6 % | 19,4 % | 21,5 % | 20,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 216 764
- Resultat per ansatt, kroner
- 18 025
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MAJAS BAKERI STAVERN AS8,3 %
5,2 mill. 24 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Morgenlevering AS−0,6 % 218,1 mill.52 ansatte 2025
BAKER BRUN AS7,8 % 199,4 mill.329 ansatte 2025
Nordby Bakeri og Konditori AS8,1 % 152,0 mill.280 ansatte 2025
MAJAS BAKERI STAVERN AS8,3 % 5,2 mill.24 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.240.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Taklo | 1969 |
| Styrets leder | Pål Taklo | 1969 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
| Regnskapsfører | REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER & HAMMER AS988 520 292 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUBEN HOLDING AS100,0 %Larvik · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RUBEN HOLDING AS
- BEDEHUSET MAT AS100,0 %
- Tomta-Eiendom AS100,0 %
- RUBEN EIENDOM AS100,0 %
- MAJAS BAKERI AS100,0 %
- MAJAS SURDEIGSBAKERI AS100,0 %
- MAJAS BAKERI STAVERN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.