- Org.nr.
- 824 567 522
- Adresse
- Usbl avd. Romerike, Storgata 14A, 2000 Lillestrøm
Driftsresultat848 3914,8 % margin
Årsresultat978 4535,5 % margin
Egenkapital1 198 91542,0 % av eiendelene
Sameiet Entréen 2 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 567 522
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 13.12.2019
- Registrert
- 07.02.2020
- Adresse
- Usbl avd. Romerike, Storgata 14A, 2000 Lillestrøm
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm (975)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Entréen 2924 569 271 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 17 778 613 | 15 053 567 | - | - | 8 542 184 |
| Sum driftsinntekter | 17 778 613 | 15 053 567 | 14 617 569 | 11 065 766 | 8 542 184 |
| Lønnskostnad | 456 400 | 399 350 | 399 350 | 342 300 | 285 250 |
| Annen driftskostnad | 16 473 820 | 14 891 835 | 13 011 749 | 12 822 438 | 8 669 056 |
| Sum driftskostnader | 16 930 221 | 15 291 185 | 13 411 098 | 13 164 737 | 8 954 307 |
| Driftsresultat | 848 391 | −237 618 | 1 206 470 | −2 098 971 | −412 123 |
| Annen renteinntekt | 174 382 | 157 766 | - | - | 25 276 |
| Sum finansinntekter | - | - | 107 230 | 68 501 | 25 276 |
| Annen rentekostnad | 44 320 | 132 283 | - | - | 243 |
| Sum finanskostnader | - | - | 132 471 | 16 275 | 243 |
| Netto finans | −130 062 | −25 483 | −25 241 | 52 226 | −25 033 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 181 229 | −2 046 746 | −387 089 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −387 089 |
| Årsresultat | 978 453 | −212 135 | 1 181 230 | −2 046 744 | −387 089 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 978 453 | −212 134 | - | - | −387 089 |
| Sum overføringer og disponeringer | 978 453 | −212 135 | - | - | −387 089 |
| Andre fordringer | 378 074 | 1 032 098 | - | - | 42 380 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 42 380 |
| Sum anleggsmidler | 378 074 | 1 032 098 | 643 294 | 255 256 | 42 380 |
| Kundefordringer | 485 814 | 282 009 | - | - | 98 779 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 952 994 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 674 097 | 2 354 924 | - | - | 2 589 743 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 589 743 |
| Sum omløpsmidler | 2 478 685 | 3 256 938 | 4 116 664 | 1 361 142 | 3 542 737 |
| Sum eiendeler | 2 856 759 | 4 289 035 | 4 759 958 | 1 616 397 | 3 585 117 |
| Fond | 378 074 | 1 032 098 | - | - | 84 698 |
| Annen egenkapital | 820 841 | −811 636 | - | - | 1 213 412 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 198 915 | 220 462 | 361 150 | −748 634 | 1 298 111 |
| Sum egenkapital | 1 198 915 | 220 462 | 432 596 | −748 634 | 1 298 111 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 300 032 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 1 300 032 | 1 883 672 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 153 869 | 2 269 274 | - | - | 1 254 654 |
| Annen kortsiktig gjeld | 503 975 | 499 267 | - | - | 1 032 353 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 657 844 | 2 768 541 | 2 443 689 | 2 365 031 | 2 287 007 |
| Sum gjeld | 1 657 844 | 4 068 574 | 4 327 362 | 2 365 031 | 2 287 007 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 856 759 | 4 289 035 | - | - | 3 585 117 |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | 71 446 | 0 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,50▲ | 1,18 | 1,68 | 0,58 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,38▼ | 18,45 | 10,00 | −3,16 | 1,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,7 %▲ | −1,8 % | 41,2 % | −78,1 % | −10,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,8 %▲ | −1,6 % | 8,3 % | −19,0 % | −4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,5 %▲ | −1,4 % | 8,1 % | −18,5 % | −4,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,0 %▲ | 5,1 % | 9,1 % | −46,3 % | 36,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Entréen 24,8 %
17,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Entréen 24,8 % 17,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Magnussen | 1968 |
| Styremedlem | Kari Hansen Muri | 1964 |
| Styremedlem | Tina Dalby | 1985 |
| Varamedlem | Kai Gamre | 1959 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |