- Org.nr.
- 994 272 276
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat−88 129−2,5 % margin
Årsresultat−63 486−1,8 % margin
Egenkapital203 85915,6 % av eiendelene
Sameiet Lørenlunden er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 272 276
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 18.05.2009
- Registrert
- 18.08.2009
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- Peter Møllers vei 5A
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 274)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Lørenlunden923 522 522 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 490 232 | 3 633 494 | 3 296 300 | 2 607 736 | 2 852 968 |
| Sum driftsinntekter | 3 490 232 | 3 633 494 | 3 296 300 | 2 607 736 | 2 852 968 |
| Lønnskostnad | 228 200 | 228 200 | 229 700 | 228 200 | 228 200 |
| Annen driftskostnad | 3 350 162 | 3 976 611 | 3 113 951 | 3 468 081 | 3 148 785 |
| Sum driftskostnader | 3 578 362 | 4 204 811 | 3 343 651 | 3 696 281 | 3 376 985 |
| Driftsresultat | −88 129 | −571 317 | −47 352 | −1 088 546 | −524 017 |
| Annen renteinntekt | 66 733 | 64 964 | 20 254 | 7 247 | 4 969 |
| Sum finansinntekter | 66 733 | 64 964 | 20 254 | 7 247 | 4 969 |
| Annen finanskostnad | 42 090 | 34 490 | - | 102 | - |
| Sum finanskostnader | 42 090 | 34 490 | 0 | 102 | 0 |
| Netto finans | 24 643 | 30 474 | 20 254 | 7 145 | 4 969 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −519 047 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −519 047 |
| Resultat før skattekostnad | −63 486 | −540 843 | −27 097 | −1 081 401 | - |
| Årsresultat | −63 486 | −540 843 | −27 097 | −1 081 401 | −519 047 |
| Totalresultat | −63 486 | −540 843 | −27 097 | −1 081 401 | −519 047 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −63 486 | −540 843 | −27 097 | −1 081 401 | −519 047 |
| Sum overføringer og disponeringer | −63 486 | −540 843 | −27 097 | −1 081 401 | −519 047 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 186 639 | 153 659 | 4 325 | 18 343 | 35 |
| Andre fordringer | - | 16 055 | 8 164 | 469 599 | 1 516 209 |
| Sum fordringer | 186 639 | 169 714 | 12 489 | 487 942 | 1 516 244 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 116 244 | 1 865 398 | 2 041 419 | 1 438 303 | 1 192 096 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 116 244 | 1 865 398 | 2 041 419 | 1 438 303 | 1 192 096 |
| Sum omløpsmidler | 1 302 883 | 2 035 112 | 2 053 908 | 1 926 245 | 2 708 340 |
| Sum eiendeler | 1 302 883 | 2 035 112 | 2 053 908 | 1 926 245 | 2 708 340 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 203 859 | 267 345 | 808 189 | 835 286 | 1 916 687 |
| Sum opptjent egenkapital | 203 859 | 267 345 | 808 189 | 835 286 | 1 916 687 |
| Sum egenkapital | 203 859 | 267 345 | 808 189 | 835 286 | 1 916 687 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 676 490 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 676 490 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 676 490 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 329 485 | 361 017 | 619 738 | 815 330 | 34 425 |
| Annen kortsiktig gjeld | 769 540 | 729 979 | 625 981 | 275 629 | 757 228 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 099 024 | 1 091 277 | 1 245 720 | 1 090 959 | 791 653 |
| Sum gjeld | 1 099 024 | 1 767 767 | 1 245 720 | 1 090 959 | 791 653 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 302 883 | 2 035 112 | 2 053 908 | 1 926 245 | 2 708 340 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,86 | 1,65 | 1,77 | 3,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,39▼ | 6,61 | 1,54 | 1,31 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,3 %▲ | −24,8 % | −1,4 % | −46,7 % | −19,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,5 %▲ | −15,7 % | −1,4 % | −41,7 % | −18,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,8 %▲ | −14,9 % | −0,8 % | −41,5 % | −18,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,6 %▲ | 13,1 % | 39,3 % | 43,4 % | 70,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Lørenlunden−2,5 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Lørenlunden−2,5 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nora Hoff | 1992 |
| Styremedlem | Céline Ezzeldine | 1995 |
| Styremedlem | Ihab Ezzeldine | 2001 |
| Styremedlem | Madelen Melberg | 1991 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |