- Org.nr.
- 971 279 184
- Adresse
- v/OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat332 37114,3 % margin
Årsresultat364 99415,7 % margin
Egenkapital636 02092,6 % av eiendelene
SAMEIET NEDRE STABBURVEI 1-3-5 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 279 184
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 04.06.1987
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- v/OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 277)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAMEIET NEDRE STABBURVEI 1-3-5823 509 162 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ivareta sameiernes fellesinteresser, således å forvalte og administrere bebyggelse og fellesanlegg.
Tidligere navn
- NEDRE STABBURVEI 1-3-5 SAMEIE V/CENTRUM EIEND.BESTYRELSE A/S20.02.1995 til 18.10.2000
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 325 733 | 2 268 203 | - | - | 3 303 018 |
| Sum driftsinntekter | 2 325 733 | 2 268 203 | 2 014 588 | 2 076 737 | 3 303 018 |
| Lønnskostnad | 91 280 | 91 280 | 79 870 | 79 870 | 62 755 |
| Annen driftskostnad | 1 902 082 | 2 036 647 | 1 711 424 | 2 552 417 | 3 560 904 |
| Sum driftskostnader | 1 993 362 | 2 127 927 | 1 791 294 | 2 632 287 | 3 623 659 |
| Driftsresultat | 332 371 | 140 276 | 223 294 | −555 550 | −320 641 |
| Annen renteinntekt | 35 623 | 30 225 | - | - | 21 495 |
| Sum finansinntekter | 35 623 | 30 225 | 25 900 | 23 934 | 21 495 |
| Annen finanskostnad | 3 000 | 7 805 | - | - | 19 712 |
| Sum finanskostnader | 3 000 | 7 805 | 21 702 | 21 758 | 19 712 |
| Netto finans | 32 623 | 22 420 | 4 198 | 2 176 | 1 783 |
| Resultat før skatt | - | - | 227 492 | −553 374 | −318 858 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −318 858 |
| Resultat før skattekostnad | 364 994 | 162 696 | - | - | - |
| Årsresultat | 364 994 | 162 696 | 227 492 | −553 374 | −318 858 |
| Totalresultat | 364 994 | 162 696 | - | - | −318 858 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 364 994 | 162 696 | - | - | −318 858 |
| Sum overføringer og disponeringer | 364 994 | 162 696 | - | - | −318 858 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 46 777 | 14 959 | - | - | 5 070 |
| Andre fordringer | 67 650 | 64 820 | - | - | 41 668 |
| Sum fordringer | 114 427 | 79 779 | - | - | 46 738 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 572 389 | 409 888 | - | - | 1 130 505 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 572 389 | 409 888 | - | - | 1 130 505 |
| Sum omløpsmidler | 686 816 | 489 667 | 456 112 | 307 799 | 1 177 243 |
| Sum eiendeler | 686 816 | 489 667 | 456 112 | 307 799 | 1 177 243 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 636 020 | 271 026 | - | - | 434 213 |
| Sum opptjent egenkapital | 636 020 | 271 026 | 108 331 | −119 162 | 434 213 |
| Sum egenkapital | 636 020 | 271 026 | 108 331 | −119 162 | 434 213 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 435 610 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | 435 610 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 191 325 | 315 369 | 435 610 |
| Leverandørgjeld | 29 009 | 200 706 | - | - | 295 777 |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 787 | 17 935 | - | - | 11 548 |
| Sum kortsiktig gjeld | 50 796 | 218 641 | 156 457 | 111 592 | 307 420 |
| Sum gjeld | 50 796 | 218 641 | 347 782 | 426 961 | 743 030 |
| Sum egenkapital og gjeld | 686 816 | 489 667 | - | - | 1 177 243 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,52▲ | 2,24 | 2,92 | 2,76 | 3,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,81 | 3,21 | −3,58 | 1,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 62,6 %▲ | 36,1 % | 65,2 % | −71,6 % | −25,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,3 %▲ | 6,2 % | 11,1 % | −26,8 % | −9,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,7 %▲ | 7,2 % | 11,3 % | −26,6 % | −9,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,6 %▲ | 55,3 % | 23,8 % | −38,7 % | 36,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAMEIET NEDRE STABBURVEI 1-3-514,3 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
SAMEIET NEDRE STABBURVEI 1-3-514,3 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sture Moe | 1947 |
| Styremedlem | Lise Lena Stubberød Kjønstad | 1948 |
| Styremedlem | Tore Otto Book | 1944 |
| Styremedlem | Dan Emil Edvardsen | 1978 |
| Varamedlem | Sindre Bruer | 1947 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |