- Org.nr.
- 924 955 562
- Adresse
- c/o Boligbyggelaget Usbl, Glynitveien 30, 1400 Ski
Driftsresultat538 86728,0 % margin
Årsresultat532 04527,6 % margin
Egenkapital453 93235,1 % av eiendelene
Sameiet Nygårdsveien 1-7 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 955 562
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 23.03.2020
- Registrert
- 21.04.2020
- Adresse
- c/o Boligbyggelaget Usbl, Glynitveien 30, 1400 Ski
- Postadresse
- c/o Boligbyggelaget Usbl, Postboks 313
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Nordre Follo (480)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.usbl.no
Underenheter
1
- Sameiet Nygårdsveien 1-7924 957 638 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 926 136 | 1 822 890 | 1 522 138 | 871 586 | 739 155 |
| Sum driftsinntekter | 1 926 136 | 1 822 890 | 1 522 138 | 871 586 | 739 155 |
| Lønnskostnad | 60 245 | 82 152 | 65 037 | 25 102 | 25 102 |
| Annen driftskostnad | 1 327 024 | 1 257 168 | 1 154 170 | 1 688 806 | 752 357 |
| Sum driftskostnader | 1 387 269 | 1 339 320 | 1 219 207 | 1 713 908 | 777 459 |
| Driftsresultat | 538 867 | 483 570 | 302 931 | −842 322 | −38 304 |
| Annen renteinntekt | 42 879 | 16 464 | 4 032 | 3 762 | 229 |
| Sum finansinntekter | - | - | 4 032 | 3 762 | 229 |
| Annen rentekostnad | 49 701 | 56 763 | 53 750 | 38 620 | 10 503 |
| Sum finanskostnader | - | - | 53 750 | 38 620 | 10 503 |
| Netto finans | 6 822 | 40 299 | 49 718 | 34 857 | 10 274 |
| Resultat før skatt | - | - | 253 213 | −877 180 | −48 578 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 253 213 | −877 180 | −48 578 |
| Årsresultat | 532 045 | 443 271 | 253 213 | −877 179 | −48 578 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 532 045 | 443 271 | 253 213 | −877 179 | −48 578 |
| Sum overføringer og disponeringer | 532 045 | 443 271 | 253 213 | −877 179 | −48 578 |
| Kundefordringer | 15 072 | 16 193 | 9 253 | 0 | 0 |
| Andre fordringer | 144 486 | 98 234 | 117 313 | 217 376 | 250 797 |
| Sum fordringer | - | - | 126 566 | 217 376 | 250 797 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 134 041 | 757 574 | 317 830 | 36 383 | 946 608 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 317 830 | 36 383 | 946 608 |
| Sum omløpsmidler | 1 293 599 | 872 001 | 444 396 | 253 759 | 1 197 405 |
| Sum eiendeler | 1 293 599 | 872 001 | 444 396 | 253 759 | 1 197 405 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Fond | 669 709 | 302 792 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −215 777 | −380 905 | −521 384 | −774 597 | 102 582 |
| Sum opptjent egenkapital | 453 932 | −78 113 | −521 384 | −774 597 | 102 582 |
| Sum egenkapital | 453 932 | −78 113 | −521 384 | −774 597 | 102 582 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 647 011 | 735 046 | 816 855 | 896 119 | 978 851 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 816 855 | 896 119 | 978 851 |
| Sum langsiktig gjeld | 647 011 | 735 046 | 816 855 | 896 119 | 978 851 |
| Leverandørgjeld | 153 707 | 184 489 | 118 917 | 117 490 | 103 288 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 3 960 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 949 | 30 578 | 26 049 | 14 748 | 12 684 |
| Sum kortsiktig gjeld | 192 655 | 215 067 | 148 925 | 132 237 | 115 972 |
| Sum gjeld | 839 667 | 950 113 | 965 780 | 1 028 356 | 1 094 822 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 293 599 | 872 001 | 444 396 | 253 759 | 1 197 405 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,71▲ | 4,05 | 2,98 | 1,92 | 10,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,85▲ | −12,16 | −1,85 | −1,33 | 10,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 49,8 %▼ | 76,0 % | 87,9 % | −115,6 % | −3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,0 %▲ | 26,5 % | 19,9 % | −96,6 % | −5,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,6 %▲ | 24,3 % | 16,6 % | −100,6 % | −6,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,1 %▲ | −9,0 % | −117,3 % | −305,2 % | 8,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Nygårdsveien 1-728,0 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Nygårdsveien 1-728,0 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Dagfinn Haug | 1958 |
| Styremedlem | Kai Rune Konnerup | 1954 |
| Styremedlem | Aida Barucija | 1984 |
| Styremedlem | Josefine Berg | 1969 |
| Styremedlem | Ane Therese Bakkene Søimer | 1988 |
| Varamedlem | Erik Iversen | 1981 |
| Varamedlem | Anne Bjertnes Musken | 1961 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |