- Org.nr.
- 971 489 405
- Telefon
- 67 57 40 00
- Adresse
- Kinoveien 3 A, 1337 Sandvika
Årsresultat109 8694,4 % margin
Egenkapital3 230 01289,9 % av eiendelene
Sameiet Østeråsboliger II er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1972.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 489 405
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.12.1972
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Kinoveien 3 A, 1337 Sandvika
- Telefon
- 67 57 40 00
- Postadresse
- Postboks 385
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Bærum (663)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Østeråsboliger II924 147 105 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Sameiet Østeråsboliger II12.03.1995 til 02.09.2004
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 473 527 | 2 333 505 | 2 183 489 | 2 026 818 | 1 974 615 |
| Sum driftsinntekter | 2 473 527 | 2 333 505 | 2 183 489 | 2 026 818 | 1 974 615 |
| Lønnskostnad | 91 280 | 91 280 | 91 280 | 82 152 | 82 152 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 144 007 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | - | - | 84 005 | - |
| Annen driftskostnad | 2 383 541 | 2 032 489 | 2 135 304 | 2 301 464 | 1 669 268 |
| Sum driftskostnader | 2 474 820 | 2 123 769 | 2 226 584 | 2 467 621 | 1 895 427 |
| Driftsresultat | - | - | −43 095 | −440 803 | 79 188 |
| Annen renteinntekt | 111 162 | 90 708 | 77 357 | 17 837 | 17 683 |
| Sum finansinntekter | - | - | 77 357 | 17 837 | 17 683 |
| Netto finans | - | - | 77 357 | 17 837 | 17 683 |
| Resultat før skatt | - | - | 34 262 | −422 966 | 96 871 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 34 262 | −422 966 | 96 871 |
| Årsresultat | 109 869 | 300 444 | 34 262 | −422 966 | 96 871 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum anleggsmidler | 300 | - | 300 | - | 84 305 |
| Kundefordringer | 26 610 | 22 453 | - | - | - |
| Andre fordringer | 71 858 | 21 060 | 113 585 | 91 492 | 85 688 |
| Sum fordringer | 98 468 | 43 513 | 113 585 | 91 492 | 85 688 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 492 204 | 3 283 687 | 2 891 413 | 2 811 124 | 3 146 010 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 891 413 | 2 811 124 | 3 146 010 |
| Sum omløpsmidler | 3 590 672 | 3 327 200 | 3 004 998 | 2 902 616 | 3 231 698 |
| Sum eiendeler | 3 590 972 | 3 327 500 | 3 005 298 | 2 902 916 | 3 316 003 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 84 005 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 84 005 |
| Annen egenkapital | 3 230 012 | 3 120 143 | 2 819 699 | 2 785 437 | 3 208 403 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 2 819 699 | 2 785 437 | 3 208 403 |
| Sum egenkapital | 3 230 012 | 3 120 143 | 2 819 699 | 2 785 437 | 3 208 403 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 334 833 | 175 943 | 144 982 | 75 447 | 27 921 |
| Annen kortsiktig gjeld | 26 126 | 31 414 | 40 616 | 42 032 | 79 680 |
| Sum kortsiktig gjeld | 360 960 | 207 357 | 185 599 | 117 479 | 107 600 |
| Sum gjeld | 360 960 | 207 357 | 185 599 | 117 479 | 107 600 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 590 972 | 3 327 500 | 3 005 298 | 2 902 916 | 3 316 003 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,95▼ | 16,05 | 16,19 | 24,71 | 30,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▲ | 0,07 | 0,07 | 0,04 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | - | 9,5 % | 1,2 % | −13,6 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 9,0 % | −2,0 % | −21,7 % | 4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,4 %▼ | 12,9 % | 1,6 % | −20,9 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,9 %▼ | 93,8 % | 93,8 % | 96,0 % | 96,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inger Ellingsen | 1955 |
| Styremedlem | Glenny Cecilie Alfsen | 1955 |
| Styremedlem | Morten Berge | 1968 |
| Styremedlem | Steffen Harald Dalgard | 1963 |
| Styremedlem | Rune Olsen | 1965 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ASKER OG BÆRUM BOLIGBYGGELAG BA940 007 801 | - |
| Forretningsfører | ASKER OG BÆRUM BOLIGBYGGELAG BA940 007 801 | - |