- Org.nr.
- 976 101 049
- Adresse
- c/o Kyrre Byklum, Rastastubben 4, 1476 Rasta
Driftsresultat239 96517,4 % margin
Årsresultat122 4988,9 % margin
Egenkapital−1 481 464−3 157,8 % av eiendelene
Sameiet Rastastubben 2-4 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 101 049
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 31.05.1989
- Registrert
- 19.02.1996
- Adresse
- c/o Kyrre Byklum, Rastastubben 4, 1476 Rasta
- Postadresse
- Styret i Sameiet Rastastubben 2 - 4, Rastastubben 4
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lørenskog (71)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Rastastubben 2-4923 510 125 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Sameiet Rasrastubben 2-419.02.1996 til 04.03.1996
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 295 706 | 1 054 900 | 1 092 117 |
| Sum driftsinntekter | 1 379 570 | 1 259 969 | 1 295 706 | 1 054 900 | 1 092 117 |
| Lønnskostnad | - | 85 575 | 85 575 | 76 673 | 42 217 |
| Annen driftskostnad | - | 1 057 169 | 998 672 | 998 889 | 987 190 |
| Sum driftskostnader | 1 139 606 | 1 142 744 | 1 084 247 | 1 075 562 | 1 029 407 |
| Driftsresultat | 239 965 | 117 225 | 211 459 | −20 661 | 62 710 |
| Annen renteinntekt | - | - | 545 | 163 | 215 |
| Sum finansinntekter | 29 | 469 | 545 | 163 | 215 |
| Annen finanskostnad | - | - | 118 715 | 82 618 | 66 433 |
| Sum finanskostnader | 117 496 | 126 489 | 118 715 | 82 618 | 66 433 |
| Netto finans | −117 467 | −126 020 | −118 170 | −82 455 | −66 218 |
| Resultat før skatt | 122 498 | −8 795 | - | - | −3 508 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 508 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 93 289 | −103 116 | - |
| Årsresultat | 122 498 | −8 795 | 93 289 | −103 116 | −3 508 |
| Totalresultat | - | - | 93 289 | −103 116 | −3 508 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 93 289 | −103 116 | −3 508 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 93 289 | −103 116 | −3 508 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 3 070 |
| Andre fordringer | - | - | 77 506 | 52 438 | 64 216 |
| Sum fordringer | - | - | 77 506 | 52 438 | 67 286 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 7 | 141 | 147 538 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 7 | - | 147 538 |
| Sum omløpsmidler | 46 914 | 78 171 | 77 512 | 52 580 | 214 823 |
| Sum eiendeler | 46 914 | 78 171 | 77 512 | 52 580 | 214 823 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 1 595 168 | 1 688 456 | 1 585 340 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 481 464 | −1 603 962 | −1 595 168 | −1 688 456 | −1 585 340 |
| Sum egenkapital | −1 481 464 | −1 603 962 | −1 595 168 | −1 688 456 | −1 585 340 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 619 068 | 1 696 747 | 1 784 607 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 619 068 | 1 696 747 | 1 784 607 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 454 652 | 1 540 378 | 1 619 068 | 1 696 747 | 1 784 607 |
| Leverandørgjeld | - | - | 10 291 | 21 956 | 15 184 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 13 570 | 13 306 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 73 727 | 141 755 | 53 612 | 44 289 | 15 556 |
| Sum gjeld | 1 528 379 | 1 682 133 | 1 672 680 | 1 741 036 | 1 800 163 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 77 512 | 52 580 | 214 823 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,64▲ | 0,55 | 1,45 | 1,19 | 13,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,03▲ | −1,05 | −1,05 | −1,03 | −1,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 383,7 %▲ | 151,2 % | 325,9 % | −15,3 % | 29,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,4 %▲ | 9,3 % | 16,3 % | −2,0 % | 5,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | −0,7 % | 7,2 % | −9,8 % | −0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3 157,8 %▼ | −2 051,9 % | −2 058,0 % | −3 211,2 % | −738,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Rastastubben 2-417,4 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Rastastubben 2-417,4 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kyrre Byklum | 1972 |
| Styremedlem | Johnny Ørnulf Gjelsnes | 1948 |
| Styremedlem | Inger Tolebråten | 1944 |
| Styremedlem | Tove Gilje | 1948 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | 976254791976 254 791 | - |