- Org.nr.
- 975 443 906
- Adresse
- v/ OBOS Eiendomsforvaltning AS, Hammersborg torg 1, 0179 Oslo
Driftsresultat634 90528,2 % margin
Årsresultat494 02521,9 % margin
Egenkapital−2 024 549−342,2 % av eiendelene
Sameiet ST. Hanshaugterrassen er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 443 906
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.11.1984
- Registrert
- 04.03.1996
- Adresse
- v/ OBOS Eiendomsforvaltning AS, Hammersborg torg 1, 0179 Oslo
- Postadresse
- v/ OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 6666 St. Olavs plass
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 277)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet ST. Hanshaugterrassen923 509 593 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- SAMEIET ST.HANSHAUGTERRASSEN V/KNUT WAHLSTRØM04.03.1996 til 19.03.2001
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 254 574 | 1 973 322 | 1 804 172 | 1 769 027 | 1 811 405 |
| Sum driftsinntekter | 2 254 574 | 1 973 322 | 1 804 172 | 1 769 027 | 1 811 405 |
| Lønnskostnad | 79 870 | 114 100 | 114 100 | 57 050 | 57 050 |
| Annen driftskostnad | 1 539 799 | 1 678 118 | 1 698 724 | 1 438 418 | 1 288 893 |
| Sum driftskostnader | 1 619 669 | 1 792 218 | 1 812 824 | 1 495 468 | 1 345 943 |
| Driftsresultat | 634 905 | 181 104 | −8 652 | 273 559 | 465 462 |
| Annen renteinntekt | 46 474 | 41 424 | 43 459 | 40 815 | 40 044 |
| Sum finansinntekter | 46 474 | 41 424 | 43 459 | 40 815 | 40 044 |
| Annen finanskostnad | 187 354 | 203 536 | 185 268 | 125 835 | 101 049 |
| Sum finanskostnader | 187 354 | 203 536 | 185 268 | 125 835 | 101 049 |
| Netto finans | −140 880 | −162 112 | −141 809 | −85 020 | −61 005 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 404 457 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 404 457 |
| Resultat før skattekostnad | 494 025 | 18 992 | −150 461 | 188 538 | - |
| Årsresultat | 494 025 | 18 992 | −150 461 | 188 538 | 404 457 |
| Totalresultat | 494 025 | 18 992 | −150 461 | 188 538 | 404 457 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 494 025 | 18 992 | −150 461 | 188 538 | 404 457 |
| Sum overføringer og disponeringer | 494 025 | 18 992 | −150 461 | 188 538 | 404 457 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 21 483 | 65 147 | - | - | 140 |
| Andre fordringer | 16 416 | 19 461 | 26 229 | 24 228 | 6 922 |
| Sum fordringer | 37 899 | 84 608 | 26 229 | 24 228 | 7 062 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 553 653 | 227 322 | 315 351 | 787 861 | 602 354 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 553 653 | 227 322 | 315 351 | 787 861 | 602 354 |
| Sum omløpsmidler | 591 552 | 311 930 | 341 580 | 812 089 | 609 416 |
| Sum eiendeler | 591 552 | 311 930 | 341 580 | 812 089 | 609 416 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udekket tap | 2 024 549 | 2 518 574 | 2 537 566 | 2 387 105 | 2 575 643 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 024 549 | −2 518 574 | −2 537 566 | −2 387 105 | −2 575 643 |
| Sum egenkapital | −2 024 549 | −2 518 574 | −2 537 566 | −2 387 105 | −2 575 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 538 478 | 2 698 936 | 2 846 961 | 2 995 900 | 3 164 350 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 538 478 | 2 698 936 | 2 846 961 | 2 995 900 | 3 164 350 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 538 478 | 2 698 936 | 2 846 961 | 2 995 900 | 3 164 350 |
| Leverandørgjeld | 58 658 | 107 817 | 2 066 | 185 240 | 6 130 |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 020 | 22 675 | - | 17 167 | 14 033 |
| Sum kortsiktig gjeld | 77 623 | 131 568 | 32 185 | 203 294 | 20 710 |
| Sum gjeld | 2 616 101 | 2 830 504 | 2 879 146 | 3 199 194 | 3 185 060 |
| Sum egenkapital og gjeld | 591 552 | 311 930 | 341 580 | 812 089 | 609 416 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,62▲ | 2,37 | 10,61 | 3,99 | 29,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,29▼ | −1,12 | −1,13 | −1,34 | −1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 150,8 %▲ | 68,1 % | 6,0 % | 44,2 % | 82,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,2 %▲ | 9,2 % | −0,5 % | 15,5 % | 25,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,9 %▲ | 1,0 % | −8,3 % | 10,7 % | 22,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −342,2 %▲ | −807,4 % | −742,9 % | −293,9 % | −422,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet ST. Hanshaugterrassen28,2 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet ST. Hanshaugterrassen28,2 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | André Severin Johansen | 1976 |
| Styremedlem | Tove Gravdal | 1963 |
| Styremedlem | Lise Cathrin Bakke | 1973 |
| Styremedlem | Johan Flemming Ragnvald Hals | 1973 |
| Styremedlem | Ida Kristina Hammarlund | 1986 |
| Varamedlem | Katja Elizabeth Dahl Murphy | 1990 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |