- Org.nr.
- 975 437 124
- Adresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
Driftsresultat524 70826,5 % margin
Årsresultat540 48027,3 % margin
Egenkapital1 321 09382,8 % av eiendelene
Sameiet Tonsenhagen 11 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 437 124
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 28.11.1984
- Registrert
- 04.03.1996
- Adresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 274)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Tonsenhagen 11923 509 569 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Tidligere navn
- Sameiet Tonsenhagen 11 V/Centrum Eiendomsbestyrelse04.03.1996 til 10.11.2000
- Sameiet Tonsenhagen 1110.11.2000 til 11.08.2004
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 983 193 | 1 876 349 | 1 816 216 | 1 627 837 | 1 316 278 |
| Sum driftsinntekter | 1 983 193 | 1 876 349 | 1 816 216 | 1 627 837 | 1 316 278 |
| Lønnskostnad | 102 690 | 102 690 | 102 690 | 102 690 | 102 690 |
| Annen driftskostnad | 1 355 795 | 1 175 407 | 1 124 447 | 1 380 429 | 1 078 003 |
| Sum driftskostnader | 1 458 485 | 1 278 097 | 1 227 137 | 1 483 119 | 1 180 693 |
| Driftsresultat | 524 708 | 598 252 | 589 079 | 144 718 | 135 585 |
| Annen renteinntekt | 31 085 | 24 374 | 7 904 | 1 040 | 605 |
| Sum finansinntekter | 31 085 | 24 374 | 7 904 | 1 040 | 605 |
| Annen finanskostnad | 15 313 | 31 455 | 48 115 | 39 472 | 35 845 |
| Sum finanskostnader | 15 313 | 31 455 | 48 115 | 39 472 | 35 845 |
| Netto finans | 15 772 | −7 081 | −40 211 | −38 432 | −35 240 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 100 345 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 100 345 |
| Resultat før skattekostnad | 540 480 | 591 171 | 548 868 | 106 286 | - |
| Årsresultat | 540 480 | 591 171 | 548 868 | 106 286 | 100 345 |
| Totalresultat | 540 480 | 591 171 | 548 868 | 106 286 | 100 345 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 540 480 | 591 171 | 548 868 | 106 286 | 100 345 |
| Sum overføringer og disponeringer | 540 480 | 591 171 | 548 868 | 106 286 | 100 345 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 000 | - | 7 000 | - | 7 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
| Sum anleggsmidler | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | 35 | 3 714 | - |
| Sum fordringer | 35 | 0 | 35 | 3 714 | 35 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 589 238 | 1 213 180 | 967 754 | 549 487 | 857 724 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 589 238 | 1 213 180 | 967 754 | 549 487 | 857 724 |
| Sum omløpsmidler | 1 589 273 | 1 213 180 | 967 789 | 553 201 | 857 759 |
| Sum eiendeler | 1 596 273 | 1 220 180 | 974 789 | 560 201 | 864 759 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udekket tap | - | - | - | 359 426 | 465 712 |
| Annen egenkapital | 1 321 093 | 780 613 | 189 442 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 321 093 | 780 613 | 189 442 | −359 426 | −465 712 |
| Sum egenkapital | 1 321 093 | 780 613 | 189 442 | −359 426 | −465 712 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 102 772 | 262 303 | 605 142 | 729 632 | 853 562 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 102 772 | 262 303 | 605 142 | 729 632 | 853 562 |
| Sum langsiktig gjeld | 102 772 | 262 303 | 605 142 | 729 632 | 853 562 |
| Leverandørgjeld | 64 007 | 57 706 | 96 009 | 140 881 | 8 043 |
| Annen kortsiktig gjeld | 108 360 | 119 329 | 68 696 | 48 863 | 468 679 |
| Sum kortsiktig gjeld | 172 408 | 177 264 | 180 205 | 189 994 | 476 909 |
| Sum gjeld | 275 180 | 439 567 | 785 347 | 919 626 | 1 330 471 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 596 273 | 1 220 180 | 974 789 | 560 201 | 864 759 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,22▲ | 6,84 | 5,37 | 2,91 | 1,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▼ | 0,56 | 4,15 | −2,56 | −2,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,5 %▼ | 56,7 % | 77,8 % | 20,5 % | 15,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,5 %▼ | 31,9 % | 32,4 % | 8,9 % | 10,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,3 %▼ | 31,5 % | 30,2 % | 6,5 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,8 %▲ | 64,0 % | 19,4 % | −64,2 % | −53,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sameiet Tonsenhagen 1126,5 %
2,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Tonsenhagen 1126,5 % 2,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kari Synnes | 1954 |
| Styremedlem | Marianne Anker | 1957 |
| Styremedlem | Øystein Modalen | 1986 |
| Styremedlem | Amanda Eline Niederbach | 1995 |
| Styremedlem | Eirik Lynum | 1997 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Årvoll Kabelnett AS1,75 %944 801 383 · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.