- Org.nr.
- 995 835 746
- Telefon
- 67 57 40 00
- Adresse
- Kinoveien 3 A, 1337 Sandvika
Årsresultat270 98023,0 % margin
Egenkapital503 35436,9 % av eiendelene
Sameiet Vallegata 2 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1974.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 835 746
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.05.1974
- Registrert
- 26.08.2010
- Adresse
- Kinoveien 3 A, 1337 Sandvika
- Telefon
- 67 57 40 00
- Postadresse
- Postboks 385
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Bærum (663)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sameiet Vallegata 2924 248 939 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 179 958 | 1 138 131 | 934 923 | 780 695 | 677 513 |
| Sum driftsinntekter | 1 179 958 | 1 138 131 | 934 923 | 780 695 | 677 513 |
| Lønnskostnad | 85 575 | 85 575 | 85 575 | 28 525 | 28 525 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 9 938 | 9 938 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 780 585 | 852 610 | 1 093 614 | 710 237 | 483 259 |
| Sum driftskostnader | 876 098 | 948 122 | 1 179 189 | 738 762 | 511 784 |
| Driftsresultat | - | - | −244 266 | 41 933 | 165 729 |
| Annen renteinntekt | 28 121 | 31 868 | 17 730 | 8 411 | 5 314 |
| Sum finansinntekter | - | - | 17 730 | 8 411 | 5 314 |
| Annen rentekostnad | 61 001 | 69 115 | 51 465 | 17 418 | 19 040 |
| Sum finanskostnader | - | - | 51 465 | 17 418 | 19 040 |
| Netto finans | - | - | −33 735 | −9 007 | −13 726 |
| Resultat før skatt | - | - | −278 001 | 32 926 | 152 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −278 001 | 32 926 | 152 003 |
| Årsresultat | 270 980 | 152 761 | −278 001 | 32 925 | 152 003 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 29 813 | 39 750 | 49 688 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 29 813 | 39 750 | 49 688 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 300 | 300 | 300 | - | 300 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 | 300 | 300 | - | 300 |
| Sum anleggsmidler | 30 113 | 40 050 | 49 988 | 300 | 300 |
| Kundefordringer | 70 837 | 11 798 | - | - | - |
| Andre fordringer | 6 284 | 2 | 94 267 | 120 544 | 68 755 |
| Sum fordringer | 77 121 | 11 800 | 94 267 | 120 544 | 68 756 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 256 033 | 1 036 849 | 1 070 922 | 637 387 | 734 737 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 070 922 | 637 387 | 734 737 |
| Sum omløpsmidler | 1 333 153 | 1 048 649 | 1 165 189 | 757 931 | 803 492 |
| Sum eiendeler | 1 363 266 | 1 088 699 | 1 215 177 | 758 231 | 803 792 |
| Annen egenkapital | 503 354 | 232 374 | 79 613 | 357 613 | 324 688 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 79 613 | 357 613 | 324 688 |
| Sum egenkapital | 503 354 | 232 374 | 79 613 | 357 613 | 324 688 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 780 797 | 874 854 | 961 811 | 337 202 | 403 485 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 961 811 | 337 202 | 403 485 |
| Sum langsiktig gjeld | 780 797 | 874 854 | 961 811 | 337 202 | 403 485 |
| Leverandørgjeld | 60 521 | −36 218 | 142 738 | 49 345 | 20 890 |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 594 | 17 689 | 31 015 | 14 071 | 54 729 |
| Sum kortsiktig gjeld | 79 115 | −18 529 | 173 753 | 63 416 | 75 619 |
| Sum gjeld | 859 912 | 856 325 | 1 135 564 | 400 618 | 479 105 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 363 266 | 1 088 699 | 1 215 177 | 758 231 | 803 792 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 16,85▲ | −56,60 | 6,71 | 11,95 | 10,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,71▼ | 3,69 | 14,26 | 1,12 | 1,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | - | 19,3 % | −23,0 % | 6,4 % | 21,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 16,7 % | −26,1 % | 5,4 % | 24,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,0 %▲ | 13,4 % | −29,7 % | 4,2 % | 22,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,9 %▲ | 21,3 % | 6,6 % | 47,2 % | 40,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mara Herminia Baldosa Acantalicio Trana | 1962 |
| Styremedlem | Patrick Georg Færden Giørtz | 1987 |
| Styremedlem | Håkon Ness Ødegården | 1992 |
| Varamedlem | Kirsti Helene Messel | 1973 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ASKER OG BÆRUM BOLIGBYGGELAG BA940 007 801 | - |
| Forretningsfører | ASKER OG BÆRUM BOLIGBYGGELAG BA940 007 801 | - |