- Org.nr.
- 922 591 776
- Adresse
- Industrigata 1, 2380 Brumunddal
- Hovedeier
- HØYEN EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat8 454 77093,3 % margin
Årsresultat6 591 47272,8 % margin
Egenkapital15 022 51874,4 % av eiendelene
Skolevegen 4 Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 591 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 20.03.2019
- Registrert
- 05.04.2019
- Adresse
- Industrigata 1, 2380 Brumunddal
- Postadresse
- c/o Høyen Eiendom AS, Industrigata 1
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 330 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Skolevegen 4 Eiendom AS922 765 944 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt l, | 527 304 | - | - | - | - |
| Verdijustering investeringseiendom | 8 500 000 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 31 821 | - | - | - | 434 800 |
| Sum driftsinntekter | 9 059 125 | 562 483 | 1 544 522 | 546 347 | 434 800 |
| Varekostnad | 104 707 | - | - | 76 920 | 112 943 |
| Annen driftskostnad | 499 649 | - | - | 404 545 | 386 949 |
| Sum driftskostnader | 604 355 | 2 409 325 | 477 916 | 481 464 | 499 892 |
| Driftsresultat | 8 454 770 | −1 846 842 | 1 066 606 | 64 883 | −65 092 |
| Annen renteinntekt | 8 | - | - | 284 | 73 |
| Verdijustering investeringseiendommer | - | - | - | - | 400 000 |
| Annen finansinntekt | 123 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 131 | 130 | 258 | 284 | 400 073 |
| Annen rentekostnad | 4 296 | - | - | 70 | - |
| Sum finanskostnader | 4 296 | 1 369 | 1 566 | 70 | - |
| Netto finans | −4 165 | −1 239 | −1 308 | 214 | 400 073 |
| Resultat før skatt | - | −1 848 081 | 1 065 298 | 65 097 | 334 981 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 73 696 |
| Resultat før skattekostnad | 8 450 605 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 859 133 | - | - | 14 321 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 50 776 | 261 285 |
| Årsresultat | 6 591 472 | −1 441 503 | 830 915 | 50 776 | 261 285 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 591 472 | - | - | 50 776 | 261 285 |
| Totalresultat | 6 591 472 | - | - | 50 776 | 261 285 |
| Overført fra fond for vurderingsforskjeller | 6 630 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −38 528 | - | - | 50 776 | 261 285 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 591 472 | - | - | 50 776 | 261 285 |
| Leieinntekt | - | - | - | 546 347 | - |
| Investeringseiendom | 20 000 000 | - | - | 12 400 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 20 000 000 | - | - | 12 400 000 | 12 400 000 |
| Sum anleggsmidler | 20 000 000 | 11 500 000 | 13 400 000 | 12 400 000 | 12 400 000 |
| Sum varer | 51 219 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 73 000 | - | - | 21 920 | 31 840 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 750 | - | - | 119 973 | 19 879 |
| Konsernfordringer | 38 446 | - | - | 231 459 | 130 252 |
| Sum fordringer | 130 196 | - | - | 373 352 | 181 971 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 465 | - | - | 51 816 | 134 049 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 465 | - | - | 51 816 | 134 049 |
| Sum omløpsmidler | 182 880 | 144 708 | 324 074 | 425 168 | 316 020 |
| Sum eiendeler | 20 182 880 | 11 644 708 | 13 724 074 | 12 825 168 | 12 716 020 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 12 400 000 |
| Aksjekapital | 330 000 | - | - | 330 000 | 330 000 |
| Overkurs | 211 357 | - | - | 211 357 | 211 357 |
| Annen innskutt egenkapital | 80 740 | - | - | 80 740 | 80 740 |
| Sum innskutt egenkapital | 622 097 | 622 097 | 622 097 | 622 097 | 622 097 |
| Fond for urealiserte gevinster | - | - | - | 7 738 548 | - |
| Fond for vurderingsforskjeller | 13 666 548 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 733 873 | - | - | 712 869 | 8 400 641 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 400 421 | 7 808 949 | 9 250 452 | 8 451 417 | 8 400 641 |
| Sum egenkapital | 15 022 518 | 8 431 046 | 9 872 549 | 9 073 514 | 9 022 738 |
| Utsatt skatt | 4 137 085 | - | - | 2 465 513 | 2 457 503 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 137 085 | - | - | 2 465 513 | 2 457 503 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 137 085 | 2 277 952 | 2 690 904 | 2 465 513 | 2 457 503 |
| Leverandørgjeld | 54 453 | - | - | 66 206 | 23 155 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 6 311 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 904 950 | - | - | 1 141 624 | 1 141 624 |
| Annen kortsiktig gjeld | 63 874 | - | - | 72 000 | 71 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 023 277 | 935 710 | 1 160 621 | 1 286 141 | 1 235 779 |
| Sum gjeld | 5 160 362 | 3 213 662 | 3 851 525 | 3 751 654 | 3 693 282 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 182 880 | - | - | 12 825 168 | 12 716 020 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18▲ | 0,15 | 0,28 | 0,33 | 0,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▼ | 0,38 | 0,39 | 0,41 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 53,1 %▲ | −14,6 % | 8,0 % | 0,5 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 93,3 %▲ | −328,3 % | 69,1 % | 11,9 % | −15,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 72,8 %▲ | −256,3 % | 53,8 % | 9,3 % | 60,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,4 %▲ | 72,4 % | 71,9 % | 70,7 % | 71,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Skolevegen 4 Eiendom AS93,3 %
9,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Skolevegen 4 Eiendom AS93,3 % 9,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rolf Arne Høyen | 1964 |
| Revisor | REVISJONSFORUM AS913 801 415 | - |
| Regnskapsfører | BRUMUNDDAL REGNSKAP AS979 881 401 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HØYEN EIENDOM AS100,0 %Brumunddal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rahøyen Holding AS
- HØYEN EIENDOM AS100,0 %
- Midtbyen AS100,0 %
- NORD OVERNATTING AS100,0 %
- HØYEN UTLEIE AS100,0 %
- HAVNA DRIFT AS100,0 %
- SOL EIENDOM AS100,0 %
- Europagruppen AS100,0 %
- Mariendal AS100,0 %
- HØYEN DRIFT AS100,0 %
- Nygata 13 Utvikling AS100,0 %
- MIDTBYEN PALE' AS100,0 %
- CITY PARK AS100,0 %
- Innlandet Entreprenør AS75,0 %
- Skolevegen 4 Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.