- Org.nr.
- 915 992 749
- Telefon
- 22 69 60 00
- Adresse
- Ullevålsveien 41, 0171 Oslo
- Hovedeier
- LAVA OSLO AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat1 912 7678,7 % margin
EBITDA1 960 907før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 213 46010,1 % margin
Egenkapital1 456 2638,7 % av eiendelene
Smalhans AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 992 749
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 15.09.2015
- Registrert
- 28.09.2015
- Adresse
- Ullevålsveien 41, 0171 Oslo
- Telefon
- 22 69 60 00
- Postadresse
- c/o Eik Norge AS, Storgata 37A
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 56.110 Drift av restauranterDrift av restauranter i Oslo (2 239)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 31
- Hjemmeside
- www.smalhans.no
Underenheter
1
- Smalhans996 664 600 · OSLO32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive bar og restaurant.
Tidligere navn
- LAVA DATTER AS28.09.2015 til 04.03.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 118 264 | 22 665 573 | 22 827 388 | 20 267 004 | 9 962 082 |
| Annen driftsinntekt | −221 114 | 10 000 | −106 479 | 121 212 | 713 219 |
| Sum driftsinntekter | 21 897 150 | 22 675 573 | 22 720 910 | 20 388 216 | 10 675 301 |
| Varekostnad | 7 223 635 | 7 196 479 | 8 032 734 | 6 670 631 | 3 109 107 |
| Lønnskostnad | 7 938 056 | 7 871 395 | 8 019 444 | 6 725 463 | 3 807 383 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 93 379 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 48 140 | 85 984 | 94 743 | 97 809 | - |
| Annen driftskostnad | 4 774 552 | 4 724 418 | 4 717 841 | 4 695 489 | 3 065 491 |
| Sum driftskostnader | 19 984 383 | 19 878 277 | 20 864 762 | 18 189 392 | 10 075 359 |
| Driftsresultat | 1 912 767 | 2 797 296 | 1 856 147 | 2 198 825 | 599 942 |
| Annen renteinntekt | 24 | - | 2 099 | - | 796 |
| Annen finansinntekt | 1 003 890 | 1 515 602 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 003 914 | 1 515 602 | 2 099 | - | 796 |
| Annen rentekostnad | 78 930 | 75 840 | 46 704 | 6 557 | 2 527 |
| Annen finanskostnad | 142 | 88 | 1 205 | - | - |
| Sum finanskostnader | 79 072 | 75 928 | 47 909 | 6 557 | 2 527 |
| Netto finans | 924 842 | 1 439 674 | −45 810 | −6 557 | −1 731 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 810 338 | 2 192 267 | 598 210 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 117 820 |
| Resultat før skattekostnad | 2 837 609 | 4 236 970 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 624 149 | 973 853 | 343 966 | 486 167 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 466 372 | 1 706 100 | 480 390 |
| Årsresultat | 2 213 460 | 3 263 117 | 1 466 372 | 1 706 100 | 480 390 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 213 460 | 3 263 117 | 1 466 372 | 1 706 100 | 480 390 |
| Totalresultat | 2 213 460 | 3 263 117 | 1 466 372 | 1 706 100 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 181 522 | 3 433 672 | 1 468 160 | 1 377 124 | 417 726 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 62 664 |
| Avsatt til annen egenkapital | 31 938 | −170 555 | −1 788 | 328 976 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 213 460 | 3 263 117 | 1 466 372 | 1 706 100 | 480 390 |
| Utsatt skattefordel | 55 902 | 64 750 | 70 131 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 55 902 | 64 750 | 70 131 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 156 948 | 205 088 | 247 022 | 225 861 | - |
| Sum varige driftsmidler | 156 948 | 205 088 | 247 022 | 225 861 | 168 956 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 388 972 | 7 385 271 | 5 541 966 | 4 700 000 | 1 800 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 388 972 | 7 385 271 | 5 541 966 | 4 700 000 | 1 800 000 |
| Sum anleggsmidler | 8 601 822 | 7 655 109 | 5 859 119 | 4 925 861 | 1 968 956 |
| Varer | - | - | - | - | 191 279 |
| Sum varer | 747 860 | 645 818 | 727 759 | 436 090 | 191 279 |
| Kundefordringer | 310 263 | 112 098 | 385 152 | 451 551 | 60 551 |
| Andre kortsiktige fordringer | 158 054 | 715 213 | 161 040 | 232 902 | 232 389 |
| Konsernfordringer | 5 955 443 | 3 932 480 | 2 323 775 | 274 906 | - |
| Sum fordringer | 6 423 760 | 4 759 792 | 2 869 968 | 959 357 | 292 940 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 918 420 | 812 533 | 585 235 | 1 555 282 | 1 468 261 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 918 420 | 812 533 | 585 235 | 1 555 282 | 1 468 261 |
| Sum omløpsmidler | 8 090 041 | 6 218 142 | 4 182 962 | 2 950 729 | 1 952 480 |
| Sum eiendeler | 16 691 863 | 13 873 251 | 10 042 081 | 7 876 590 | 3 921 437 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 168 956 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 426 263 | 1 424 371 | 1 594 927 | 1 596 715 | 1 267 739 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 426 263 | 1 424 371 | 1 594 927 | 1 596 715 | 1 267 739 |
| Sum egenkapital | 1 456 263 | 1 454 371 | 1 624 927 | 1 626 715 | 1 297 739 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 535 546 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 535 546 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 853 921 | 1 590 308 | 1 745 733 | 551 936 | 564 390 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 97 748 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 617 197 | 1 931 362 | 1 808 083 | 1 478 534 | 525 363 |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 432 332 | 7 480 624 | 3 168 681 | 2 197 837 | 535 546 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 332 149 | 1 416 587 | 1 694 658 | 1 388 274 | 998 399 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 235 600 | 12 418 880 | 8 417 155 | 5 714 329 | 2 623 698 |
| Sum gjeld | 15 235 600 | 12 418 880 | 8 417 155 | 6 249 875 | 2 623 698 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 691 863 | 13 873 251 | 10 042 081 | 7 876 590 | 3 921 437 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,53▲ | 0,50 | 0,50 | 0,52 | 0,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,46▲ | 8,54 | 5,18 | 3,84 | 2,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,1 %▼ | 36,1 % | 20,7 % | 37,3 % | 15,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▼ | 12,3 % | 8,2 % | 10,8 % | 5,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,1 %▼ | 14,4 % | 6,5 % | 8,4 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,7 %▼ | 10,5 % | 16,2 % | 20,7 % | 33,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 706 360
- Resultat per ansatt, kroner
- 61 702
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Smalhans AS8,7 %
21,9 mill. 31 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
Smalhans AS8,7 % 21,9 mill.31 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Maria Anna Kristina Aas-Eng | 1977 |
| Styremedlem | Erlend Karlseng | 1988 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LAVA OSLO AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS
- LAVA OSLO AS100,0 %
- Handwerk Botaniske AS100,0 %
- THE GOLDEN CHIMP AS100,0 %
- Hitchhiker AS100,0 %
- Sentralenmat AS100,0 %
- KATLA AS75,0 %
- HRIMNIR RAMEN AS66,0 %
- Smalhans AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.