- Org.nr.
- 916 598 017
- Adresse
- c/o Solør Bioenergi Holding AS, Energivegen 64, 2260 Kirkenær
- Hovedeier
- Lier kommune, 79,8 %
Driftsresultat288 1693,1 % margin
EBITDA889 220før av- og nedskrivninger
Årsresultat−106 854−1,2 % margin
Egenkapital554 3445,2 % av eiendelene
SOLØR BIOENERGI TRANBY AS er et aksjeselskap innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 598 017
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 07.10.2015
- Registrert
- 21.01.2016
- Adresse
- c/o Solør Bioenergi Holding AS, Energivegen 64, 2260 Kirkenær
- Postadresse
- Postboks 46
- Kommune
- Grue
- Aksjekapital
- 49 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SOLØR BIOENERGI TRANBY AS816 663 482 · GRUE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive fjernvarme- og/eller bioenergirelatert virksomhet, herunder deltagelse/eierskap i tilknyttet virksomhet.
Tidligere navn
- Tranby Varmesentral AS21.01.2016 til 28.07.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 869 266 | - | 12 700 867 | 10 939 724 | 9 788 305 |
| Annen driftsinntekt | 356 875 | - | 21 200 | 21 200 | 21 200 |
| Sum driftsinntekter | 9 226 141 | 13 280 929 | 12 722 067 | 10 960 924 | 9 809 505 |
| Varekostnad | 5 935 273 | - | 8 856 333 | 7 363 170 | 6 330 151 |
| Lønnskostnad | 296 660 | - | 277 263 | 216 790 | 174 573 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 712 919 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 712 919 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 601 051 | - | - | 712 919 | - |
| Annen driftskostnad | 2 104 988 | - | 2 452 033 | 2 474 173 | 2 489 507 |
| Sum driftskostnader | 8 937 972 | 17 003 993 | 12 298 548 | 10 767 052 | 9 707 151 |
| Driftsresultat | 288 169 | −3 723 064 | 423 519 | 193 872 | 102 355 |
| Annen renteinntekt | 115 771 | - | 57 505 | 22 347 | 2 053 |
| Finansinntekt | - | - | - | 28 | - |
| Annen finansinntekt | 4 769 | - | 3 756 | - | 4 190 |
| Sum finansinntekter | 120 540 | 83 272 | 61 261 | 22 375 | 6 243 |
| Annen rentekostnad | 545 701 | - | 535 175 | 304 054 | 146 504 |
| Sum finanskostnader | 545 701 | 605 130 | 535 175 | 304 054 | 146 504 |
| Netto finans | −425 161 | −521 858 | −473 914 | −281 679 | −140 261 |
| Resultat før skatt | - | −4 244 922 | - | −87 807 | −37 906 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −19 317 | −8 339 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −68 490 | −29 567 |
| Resultat før skattekostnad | −136 992 | - | −50 394 | - | - |
| Skattekostnad | −30 138 | - | −11 088 | - | - |
| Årsresultat | −106 854 | −4 235 039 | −39 307 | −68 490 | −29 567 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −68 490 | −29 567 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −29 567 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −29 567 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −68 490 | - |
| Annen egenkapital | −106 853 | - | −39 307 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −106 853 | - | −39 307 | −68 490 | −29 567 |
| Utsatt skattefordel | 77 008 | - | 36 988 | 25 900 | 6 583 |
| Sum immaterielle eiendeler | 77 008 | - | 36 988 | 25 900 | 6 583 |
| Gassanlegg | 2 225 553 | - | 2 449 546 | 2 561 543 | 2 673 540 |
| Fjernvarmerør | 4 224 627 | - | 9 514 604 | 10 115 526 | 10 716 448 |
| Sum varige driftsmidler | 6 450 180 | - | 11 964 150 | 12 677 069 | 13 389 988 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 6 527 188 | 7 098 101 | 12 001 138 | 12 702 969 | 13 396 571 |
| Varebeholdning | - | - | - | 612 571 | - |
| Varer | 0 | - | 528 992 | - | - |
| Sum varer | 0 | - | 528 992 | - | 422 240 |
| Kundefordringer | 109 780 | - | 2 426 885 | 2 739 398 | 2 978 669 |
| Andre fordringer | - | - | - | 166 942 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 70 940 | - | 43 467 | - | 163 169 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | - | 250 |
| Sum fordringer | 180 720 | - | 2 470 352 | 2 906 340 | 3 142 088 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 2 129 838 | 997 111 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 016 611 | - | 2 456 660 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 016 611 | - | 2 456 660 | 2 129 838 | 997 111 |
| Sum omløpsmidler | 4 197 331 | 5 698 304 | 5 456 005 | 5 648 750 | 4 561 439 |
| Sum eiendeler | 10 724 519 | 12 796 405 | 17 457 142 | 18 351 719 | 17 958 010 |
| Aksjekapital | 49 500 | - | 49 500 | - | 49 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 49 500 | 49 500 | 49 500 | 49 500 | 49 500 |
| Annen egenkapital | 504 844 | - | 4 846 735 | 4 886 042 | 4 954 532 |
| Sum opptjent egenkapital | 504 844 | 611 696 | 4 846 735 | 4 886 042 | 4 954 532 |
| Sum egenkapital | 554 344 | 661 196 | 4 896 235 | 4 935 542 | 5 004 032 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 840 000 | - | 10 660 000 | 11 070 000 | 11 480 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 840 000 | - | 10 660 000 | 11 070 000 | 11 480 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 840 000 | 10 250 000 | 10 660 000 | 11 070 000 | 11 480 000 |
| Leverandørgjeld | 82 961 | - | 1 572 413 | 2 161 432 | 1 334 664 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 247 214 | - | 328 494 | 184 744 | 139 315 |
| Sum kortsiktig gjeld | 330 175 | 1 885 209 | 1 900 907 | 2 346 177 | 1 473 978 |
| Sum gjeld | 10 170 175 | 12 135 209 | 12 560 907 | 13 416 177 | 12 953 978 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 724 519 | - | 17 457 142 | 18 351 719 | 17 958 010 |
| Selskapskapital | - | - | - | 49 500 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,71▲ | 3,02 | 2,87 | 2,41 | 3,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,35▼ | 18,35 | 2,57 | 2,72 | 2,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▲ | −24,1 % | 2,7 % | 1,2 % | 0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | −28,0 % | 3,3 % | 1,8 % | 1,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▲ | −31,9 % | −0,3 % | −0,6 % | −0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,2 % | 5,2 % | 28,0 % | 26,9 % | 27,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SOLØR BIOENERGI TRANBY AS3,1 %
9,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−75 %−50−25025
Lunera Energi AS−69,5 % 829,7 mill.107 ansatte 2025
SOLØR BIOENERGI TRANBY AS3,1 % 9,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Hafslund Celsio AS10,2 % 2 427,6 mill.265 ansatte 2025
Eidsiva Bioenergi AS13,2 % 560,5 mill.85 ansatte 2025
−75 %−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 35.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Ivar Morken | 1972 |
| Styremedlem | Florian Josef Raitner | 1981 |
| Revisor | REVISORKOLLEGIET AS987 593 636 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lier kommune79,8 %Lier · 79 ordinære aksjer
- Drammen · 4 ordinære aksjer
- Tranbyhøgda Borettslag4,04 %Oslo · 4 ordinære aksjer
- Bratrom Borettslag2,02 %Drammen · 2 ordinære aksjer
- Kirkenær · 2 ordinære aksjer
- Tranby Barnehage SA2,02 %Tranby · 2 ordinære aksjer
- OVERN BORETTSLAG2,02 %Oslo · 2 ordinære aksjer
- Drammen · 2 ordinære aksjer
- Lindås Borettslag2,02 %Drammen · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 916 598 017 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.