- Org.nr.
- 997 403 967
- Telefon
- 22192792
- Adresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Freserveien 1, 0195 Oslo
Driftsresultat11 5031,4 % margin
Årsresultat33 1044,2 % margin
Egenkapital186 71290,0 % av eiendelene
Stamhusveien Sameie 1 er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1985.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 403 967
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 29.11.1985
- Registrert
- 16.11.2011
- Adresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Freserveien 1, 0195 Oslo
- Telefon
- 22192792
- Postadresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 6666 St. Olavs plass
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 274)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stamhusveien Sameie 1923 980 547 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 795 475 | - | - | 558 084 | 116 676 |
| Sum driftsinntekter | 795 475 | 727 794 | 671 152 | 558 084 | 572 676 |
| Lønnskostnad | 22 820 | - | - | 15 974 | 15 974 |
| Annen driftskostnad | 761 152 | - | - | 668 757 | 526 411 |
| Sum driftskostnader | 783 972 | 961 813 | 504 455 | 684 731 | 542 385 |
| Driftsresultat | 11 503 | −234 019 | 166 697 | −126 647 | 30 291 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 14 681 |
| Annen renteinntekt | 21 601 | - | - | 17 750 | - |
| Sum finansinntekter | 21 601 | 18 997 | 17 595 | 17 750 | 14 681 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 7 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 |
| Netto finans | 21 601 | 18 997 | 17 595 | 17 750 | 14 674 |
| Resultat før skatt | - | −215 022 | 184 292 | - | 44 965 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 44 965 |
| Resultat før skattekostnad | 33 104 | - | - | −108 897 | - |
| Årsresultat | 33 104 | −215 022 | 184 292 | - | 44 965 |
| Totalresultat | 33 104 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 33 104 | - | - | - | 44 965 |
| Sum overføringer og disponeringer | 33 104 | - | - | - | 44 965 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 456 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 7 117 | - | - | 70 | - |
| Andre fordringer | 2 930 | - | - | 223 647 | 206 820 |
| Sum fordringer | 10 046 | - | - | 223 717 | 206 820 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 197 424 | - | - | 191 230 | 360 753 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 197 424 | - | - | 191 230 | 360 753 |
| Sum omløpsmidler | 207 470 | 183 936 | 217 133 | 414 946 | 567 573 |
| Sum eiendeler | 207 470 | 183 936 | 217 133 | 414 946 | 567 573 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 186 712 | - | - | 184 338 | 293 236 |
| Sum opptjent egenkapital | 186 712 | 153 608 | 368 630 | 184 338 | 293 236 |
| Sum egenkapital | 186 712 | 153 608 | 368 630 | 184 338 | 293 236 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 085 | - | - | 211 933 | 257 927 |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 673 | - | - | 18 675 | 16 411 |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 758 | 30 328 | −151 498 | 230 608 | 274 338 |
| Sum gjeld | 20 758 | 30 328 | −151 498 | 230 608 | 274 338 |
| Sum egenkapital og gjeld | 207 470 | - | - | 414 946 | 567 574 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,99▲ | 6,06 | −1,43 | 1,80 | 2,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,20 | −0,41 | 1,25 | 0,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,9 %▲ | −107,2 % | 58,3 % | −22,2 % | 7,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,4 %▲ | −32,2 % | 24,8 % | −22,7 % | 5,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▲ | −29,5 % | 27,5 % | - | 7,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,0 %▲ | 83,5 % | 169,8 % | 44,4 % | 51,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stamhusveien Sameie 11,4 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Stamhusveien Sameie 11,4 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Einar Skarveland | 1973 |
| Styremedlem | Einar Rakstad | 1948 |
| Styremedlem | Helle Jørgensen | 1984 |
| Varamedlem | Lloyd Garent Brazier | 1974 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |