- Org.nr.
- 975 698 335
- Adresse
- Ole Nordgaards veg 34B, 7049 Trondheim
Driftsresultat210 96819,4 % margin
EBITDA223 241før av- og nedskrivninger
Årsresultat338 35431,2 % margin
Egenkapital838 35427,5 % av eiendelene
Steinan Huseierlag SA er et samvirkeforetak innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 1985.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 698 335
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 11.03.1985
- Registrert
- 06.03.1996
- Adresse
- Ole Nordgaards veg 34B, 7049 Trondheim
- Postadresse
- c/o Bonitas Eiendomsforvaltning AS, Kjøpmannsgata 52
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- steinanhuseierlag.no
Underenheter
1
- Steinan Huseierlag SA919 874 716 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ivareta felles eiendom. Laget kan forøvrig iverksette eller initiere tiltak av miljømessig karakter.
Tidligere navn
- STEINAN HUSEIERLAG AL V/KJELL MAGNE STØRSETH06.03.1996 til 04.11.1998
- Steinan Huseierlag AL04.11.1998 til 19.08.2008
- Steinan Huseierlag BA19.08.2008 til 24.04.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 085 532 | 1 034 347 | 1 084 534 | 1 181 196 | 905 277 |
| Sum driftsinntekter | 1 085 532 | 1 034 347 | 1 084 534 | 1 181 196 | 905 277 |
| Lønnskostnad | 18 573 | 11 738 | 15 886 | 38 242 | 14 100 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 12 273 | 12 273 | 7 023 | - | - |
| Annen driftskostnad | 843 718 | 653 886 | 1 153 084 | 1 180 199 | 897 861 |
| Sum driftskostnader | 874 565 | 677 896 | 1 175 994 | 1 218 440 | 911 960 |
| Driftsresultat | 210 968 | 356 451 | −91 460 | −37 244 | −6 683 |
| Annen renteinntekt | 126 732 | 136 949 | 91 584 | 37 525 | 6 683 |
| Annen finansinntekt | 655 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 127 387 | 136 949 | 91 584 | 37 525 | 6 683 |
| Annen rentekostnad | - | - | 124 | 280 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 124 | 280 | 0 |
| Netto finans | 127 387 | 136 949 | 91 460 | 37 244 | 6 683 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 338 354 | 493 400 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 338 354 | 493 400 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 338 354 | 493 400 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 338 354 | 493 400 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 338 354 | 493 400 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 29 796 | 42 069 | 54 342 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 29 796 | 42 069 | 54 342 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 29 796 | 42 069 | 54 342 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 45 426 | 1 200 | 350 | 5 824 | 7 240 |
| Andre fordringer | 14 354 | 13 532 | 7 179 | 54 730 | 97 911 |
| Sum fordringer | 59 779 | 14 732 | 7 529 | 60 554 | 105 151 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 955 197 | 3 300 773 | 2 687 297 | 2 424 991 | 1 947 975 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 955 197 | 3 300 773 | 2 687 297 | 2 424 991 | 1 947 975 |
| Sum omløpsmidler | 3 014 977 | 3 315 505 | 2 694 826 | 2 485 545 | 2 053 126 |
| Sum eiendeler | 3 044 772 | 3 357 574 | 2 749 168 | 2 485 545 | 2 053 126 |
| Annen innskutt egenkapital | 6 600 | 6 600 | 6 600 | 6 600 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 600 | 6 600 | 6 600 | 6 600 | 6 600 |
| Annen egenkapital | 831 754 | 493 400 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 831 754 | 493 400 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 838 354 | 500 000 | 6 600 | 6 600 | 6 600 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 2 188 536 | 2 788 536 | 2 676 686 | 2 102 220 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 188 536 | 2 788 536 | 2 676 686 | 2 102 220 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 995 | 45 281 | 54 227 | 358 075 | 32 019 |
| Skyldige offentlige avgifter | 200 | 128 | 182 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 687 | 23 629 | 11 473 | 18 650 | 2 014 507 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 882 | 69 038 | 65 882 | 376 725 | 2 046 526 |
| Sum gjeld | 2 206 418 | 2 857 574 | 2 742 568 | 2 478 945 | 2 046 526 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 044 772 | 3 357 574 | 2 749 168 | 2 485 545 | 2 053 126 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 6 600 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 168,60▲ | 48,02 | 40,90 | 6,60 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,63▼ | 5,72 | 415,54 | 375,60 | 310,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,6 %▼ | 16,2 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,4 %▼ | 34,5 % | −8,4 % | −3,2 % | −0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,2 %▼ | 47,7 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,5 %▲ | 14,9 % | 0,2 % | 0,3 % | 0,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Steinan Huseierlag SA19,4 %
1,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
CBRE GWS NORWAY AS1,0 % 758,6 mill.258 ansatte 2025
JV Skanska Syltern ANS5,7 % 900,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Huseierlag SA19,4 % 1,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS27,8 % 888,2 mill.381 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frode Østerlie | 1962 |
| Styremedlem | Emma Alexandra Watts | 1986 |
| Styremedlem | Henrik Austad | 1981 |
| Styremedlem | Birger Venås | 1979 |
| Styremedlem | Magnus Handberg Witzøe | 1993 |
| Regnskapsfører | BONITAS EIENDOMSFORVALTNING AS987 579 773 | - |
| Forretningsfører | BONITAS EIENDOMSFORVALTNING AS987 579 773 | - |