- Org.nr.
- 925 022 853
- Adresse
- c/o Usbl avd. Romerike, Storgata 14A, 2000 Lillestrøm
Driftsresultat−96 050−42,7 % margin
Årsresultat−92 614−41,2 % margin
Egenkapital27 60235,2 % av eiendelene
Stenshoel Sameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2020.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 022 853
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 17.02.2020
- Registrert
- 04.05.2020
- Adresse
- c/o Usbl avd. Romerike, Storgata 14A, 2000 Lillestrøm
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillestrøm (975)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.usbl.no
Underenheter
1
- Stenshoel Sameie925 023 892 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 224 982 | - | - | 45 000 |
| Sum driftsinntekter | 224 982 | 219 132 | 164 349 | 45 000 |
| Lønnskostnad | 5 705 | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 315 328 | - | - | 26 598 |
| Sum driftskostnader | 321 032 | 165 771 | 117 092 | 26 598 |
| Driftsresultat | −96 050 | 53 361 | 47 257 | 18 402 |
| Annen renteinntekt | 3 436 | - | - | 3 |
| Sum finansinntekter | 3 436 | 1 138 | 54 | 3 |
| Netto finans | −3 436 | 1 138 | 54 | −3 |
| Resultat før skatt | −92 615 | 54 499 | 47 311 | 18 405 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | −92 615 | - | - | 18 405 |
| Årsresultat | −92 614 | 54 499 | 47 312 | 18 406 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −92 614 | - | - | 18 406 |
| Sum overføringer og disponeringer | −92 614 | - | - | 18 406 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre fordringer | 18 690 | - | - | 15 365 |
| Sum fordringer | 18 690 | - | - | 15 365 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 59 651 | - | - | 14 557 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 59 651 | - | - | 14 557 |
| Sum omløpsmidler | 78 340 | 154 759 | 78 774 | 29 922 |
| Sum eiendeler | 78 340 | 154 759 | 78 774 | 29 922 |
| Annen egenkapital | 27 602 | - | - | 18 406 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 602 | 120 216 | 65 717 | 18 406 |
| Sum egenkapital | 27 602 | 120 216 | 65 717 | 18 406 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 50 738 | - | - | 11 516 |
| Sum kortsiktig gjeld | 50 738 | 34 543 | 13 057 | 11 516 |
| Sum gjeld | 50 738 | 34 543 | 13 057 | 11 516 |
| Sum egenkapital og gjeld | 78 340 | - | - | 29 922 |
Nøkkeltall 2020 til 2023
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,54▼ | 4,48 | 6,03 | 2,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,84▲ | 0,29 | 0,20 | 0,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −79,5 %▼ | 46,7 % | 87,1 % | 61,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −42,7 %▼ | 24,4 % | 28,8 % | 40,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −41,2 %▼ | 24,9 % | 28,8 % | 40,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,2 %▼ | 77,7 % | 83,4 % | 61,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stenshoel Sameie−42,7 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2023
−50 %050100
Stenshoel Sameie−42,7 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Edin Hasic Flesjå-Mathisen | 1997 |
| Styremedlem | Simen Glømmen Ege | 1993 |
| Styremedlem | Ronja Elizabeth Stenberg | 1996 |
| Varamedlem | Sipal Hassan Mohammed | 1993 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET USBL950 285 680 | - |