- Org.nr.
- 918 064 370
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Hovedeier
- SUB HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−22 713−27,6 % margin
Årsresultat−26 498−32,2 % margin
Egenkapital−2 907 496−177 611,2 % av eiendelene
SUB 11 AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 064 370
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 28.10.2016
- Registrert
- 17.11.2016
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SUB 11 AS927 372 371 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- SUB LOGISTICS AS17.11.2016 til 01.07.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 3 674 056 | 741 781 | - |
| Sum driftsinntekter | 82 333 | 2 998 783 | 3 674 056 | 741 781 | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 1 212 061 | 254 838 | - |
| Lønnskostnad | - | 1 239 858 | 1 398 549 | 365 160 | - |
| Ordinær avskrivning | - | - | 208 000 | 58 497 | - |
| Annen driftskostnad | - | 937 306 | 1 510 843 | 370 918 | 4 554 |
| Sum driftskostnader | 105 047 | 4 961 020 | 4 329 453 | 1 049 412 | 4 554 |
| Driftsresultat | −22 713 | −1 962 236 | −655 397 | −307 631 | −4 554 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 100 000 | 40 585 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 4 638 | 331 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 4 797 | 172 |
| Sum finanskostnader | 4 066 | 152 241 | 104 638 | 45 713 | 172 |
| Netto finans | −3 784 | −152 024 | −104 638 | −45 713 | −172 |
| Resultat før skatt | −26 498 | −2 114 260 | −760 035 | −353 345 | −4 725 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 230 716 | - | - | −1 040 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −167 208 | −77 736 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Årsresultat | −26 498 | −2 344 976 | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Totalresultat | - | - | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Konsernbidrag | - | - | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −592 827 | −275 609 | −3 685 |
| Sum finansinntekter | 282 | 217 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 230 716 | 63 508 | 2 401 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 230 716 | 63 508 | 2 401 |
| IT-systemer, kontormaskiner o.l. | - | - | 1 812 000 | 2 020 000 | 174 453 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 812 000 | 2 020 000 | 174 453 |
| Sum anleggsmidler | - | 1 | 2 042 716 | 2 083 508 | 176 854 |
| Sum varer | - | - | 39 233 | 40 290 | - |
| Kundefordringer | - | - | 1 635 | 2 676 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 33 225 | 28 777 | 18 863 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | - | 25 000 |
| Sum fordringer | - | - | 34 860 | 31 453 | 43 863 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 61 946 | 57 398 | 286 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 61 946 | 57 398 | 286 |
| Sum omløpsmidler | 1 637 | 151 664 | 136 039 | 129 140 | 44 149 |
| Sum eiendeler | 1 637 | 151 665 | 2 178 755 | 2 212 648 | 221 004 |
| aksjer å kr 1 000 ) | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 59 892 | 59 892 | 936 |
| Sum innskutt egenkapital | 89 892 | 89 892 | 89 892 | 89 892 | 30 936 |
| Udekket tap | - | - | −877 885 | −285 057 | −9 449 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 997 388 | −3 222 861 | −877 885 | −285 057 | −9 449 |
| Sum egenkapital | −2 907 496 | −3 132 969 | −787 993 | −195 165 | 21 487 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 2 155 000 | 2 000 000 | 180 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 155 000 | 2 000 000 | 180 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 905 000 | 2 640 000 | 2 155 000 | 2 000 000 | 180 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 454 709 | 188 321 | 12 411 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 114 773 | 65 607 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 242 265 | 153 885 | 7 105 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 134 | 644 634 | 811 747 | 407 813 | 19 516 |
| Sum gjeld | 2 909 134 | 3 284 634 | 2 966 747 | 2 407 813 | 199 516 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 178 755 | 2 212 648 | 221 004 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▲ | 0,24 | 0,17 | 0,32 | 2,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,00▲ | −1,05 | −3,76 | −12,34 | 9,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −29,3 %▲ | −168,4 % | −29,8 % | −25,3 % | −2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −27,6 %▲ | −65,4 % | −17,8 % | −41,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −32,2 %▲ | −78,2 % | −16,1 % | −37,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −177 611,2 %▼ | −2 065,7 % | −36,2 % | −8,8 % | 9,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUB 11 AS−27,6 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
SUB 11 AS−27,6 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Julie Marie Haugen | 1989 |
| Styrets leder | Klaus Inge Torp | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SUB HOLDING AS100,0 %Arendal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KIT HOLDING AS
- SUB HOLDING AS100,0 %
- SUB KILDEN AS100,0 %
- SUB FARMANDSTREDET AS100,0 %
- SUB BODØ AS100,0 %
- MPOLO ST. HANSHAUGEN AS100,0 %
- SUB 8 AS100,0 %
- SUB 5 AS100,0 %
- SUB 6 AS100,0 %
- SUB 7 AS100,0 %
- SUB FOKUSGÅRDEN AS100,0 %
- SUB 4 AS100,0 %
- SUB 1 AS100,0 %
- SUB TRONDHEIM AS100,0 %
- SUB 11 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.