- Org.nr.
- 825 260 692
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Hovedeier
- SUB HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat285 9875,0 % margin
Årsresultat270 3294,7 % margin
Egenkapital44 3934,4 % av eiendelene
Ansatte19i Aa‑registeret
SUB 8 AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 825 260 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 28.05.2020
- Registrert
- 26.06.2020
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- www.subway.no
Underenheter
1
- SUB 8 AS925 271 136 · ARENDAL19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 703 624 | 5 306 133 | 4 864 187 | 4 981 673 | 3 458 910 |
| Sum driftsinntekter | 5 703 624 | 5 306 133 | 4 864 187 | 4 981 673 | 3 458 910 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 1 821 494 | 1 676 125 | 1 565 723 | 1 717 736 | 1 033 560 |
| Lønnskostnad | 1 747 876 | 1 682 410 | 1 603 948 | 1 470 237 | 1 016 673 |
| Ordinær avskrivning | 17 300 | 24 300 | 25 800 | 25 800 | 4 845 |
| Annen driftskostnad | 1 830 967 | 1 661 459 | 1 390 642 | 1 407 249 | 888 914 |
| Sum driftskostnader | 5 417 637 | 5 044 294 | 4 586 113 | 4 621 021 | 2 943 992 |
| Driftsresultat | 285 987 | 261 839 | 278 073 | 360 652 | 514 917 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 70 000 | 30 000 | 32 300 | - | - |
| Annen renteinntekt | 310 | 328 | 525 | - | - |
| Sum finansinntekter | 70 310 | 30 328 | 32 825 | - | - |
| Annen rentekostnad | 9 745 | 8 299 | 4 457 | 689 | - |
| Sum finanskostnader | 9 745 | 8 299 | 4 457 | 689 | - |
| Netto finans | 60 566 | 22 029 | 28 368 | −689 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 306 441 | 359 963 | 514 917 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 113 239 |
| Resultat før skattekostnad | 346 553 | 283 868 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 76 224 | 62 391 | 67 379 | 79 105 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 239 062 | 280 858 | 401 678 |
| Årsresultat | 270 329 | 221 477 | 239 062 | 280 858 | 401 678 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 270 329 | 221 477 | 239 062 | 280 858 | 401 678 |
| Totalresultat | 270 329 | 221 477 | 239 062 | 280 858 | 401 678 |
| Avgitt konsernbidrag (etter skatt) | 270 270 | 474 240 | 238 914 | 280 488 | - |
| Konsernbidrag | - | −252 763 | - | - | 395 803 |
| Avsatt til annen egenkapital | 59 | - | 148 | 370 | 5 875 |
| Sum overføringer og disponeringer | 270 329 | 221 477 | 239 062 | 280 858 | 401 678 |
| IT-systemer, kontormaskiner o.l. | 13 800 | 31 100 | 48 400 | 65 700 | 83 000 |
| Sum varige driftsmidler | 13 800 | 31 100 | 48 400 | - | 83 000 |
| Sum anleggsmidler | 13 800 | 31 100 | 55 400 | 81 200 | 107 000 |
| Sum varer | 65 427 | 69 376 | 77 886 | 71 382 | 95 205 |
| Kundefordringer | 7 220 | 3 810 | - | 708 | 8 412 |
| Andre kortsiktige fordringer | 39 083 | 35 049 | 62 958 | 56 840 | 28 313 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 763 500 | 859 500 | 550 000 | 765 400 | - |
| Sum fordringer | 809 803 | 898 359 | 612 958 | 822 948 | 36 725 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 119 460 | 262 088 | 97 012 | 147 569 | 730 399 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 119 460 | 262 088 | 97 012 | 147 569 | 730 399 |
| Sum omløpsmidler | 994 690 | 1 229 823 | 787 857 | 1 041 899 | 862 328 |
| Sum eiendeler | 1 008 490 | 1 260 923 | 843 257 | 1 123 099 | 969 328 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker o.l. | - | - | 7 000 | 15 500 | 24 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 7 000 | 15 500 | 24 000 |
| aksjer å kr 100 ) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 13 210 | 13 210 | 14 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 43 210 | 43 210 | 44 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 8 |
| Annen egenkapital | 1 183 | 1 124 | 3 887 | 6 246 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 183 | 1 124 | 3 887 | 6 246 | 5 875 |
| Sum egenkapital | 44 393 | 44 334 | 47 887 | 36 246 | 35 875 |
| Utsatt skatt | 503 | 509 | 1 588 | 1 595 | 1 602 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 503 | 509 | 1 588 | 1 595 | 1 602 |
| Sum langsiktig gjeld | 503 | - | 1 588 | 1 595 | 1 602 |
| Leverandørgjeld | 134 438 | - | 353 366 | 677 607 | 285 505 |
| Skyldige offentlige avgifter | 185 099 | 187 543 | 169 594 | 164 931 | 172 705 |
| Kortsiktig konserngjeld | 346 500 | 608 000 | - | - | 250 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 297 557 | 353 466 | 270 821 | 242 721 | 223 640 |
| Sum kortsiktig gjeld | 963 594 | 1 216 080 | 793 782 | 1 085 259 | 931 851 |
| Sum gjeld | 964 097 | 1 216 589 | 795 370 | 1 086 854 | 933 453 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 008 490 | 1 260 923 | 843 257 | 1 123 099 | 969 328 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,03▲ | 1,01 | 0,99 | 0,96 | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 21,72▼ | 27,44 | 16,61 | 29,99 | 26,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,4 %▲ | 27,8 % | 31,6 % | 34,5 % | 53,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,0 %▲ | 4,9 % | 5,7 % | 7,2 % | 14,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | 4,2 % | 4,9 % | 5,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,4 %▲ | 3,5 % | 5,7 % | 3,2 % | 3,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 300 191
- Resultat per ansatt, kroner
- 15 052
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUB 8 AS5,0 %
5,7 mill. 19 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
SUB 8 AS5,0 % 5,7 mill.19 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Julie Marie Haugen | 1989 |
| Styrets leder | Klaus Inge Torp | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SUB HOLDING AS100,0 %Arendal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KIT HOLDING AS
- SUB HOLDING AS100,0 %
- SUB KILDEN AS100,0 %
- SUB FARMANDSTREDET AS100,0 %
- SUB BODØ AS100,0 %
- MPOLO ST. HANSHAUGEN AS100,0 %
- SUB 5 AS100,0 %
- SUB 6 AS100,0 %
- SUB 7 AS100,0 %
- SUB FOKUSGÅRDEN AS100,0 %
- SUB 4 AS100,0 %
- SUB 1 AS100,0 %
- SUB 11 AS100,0 %
- SUB TRONDHEIM AS100,0 %
- SUB 8 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.