- Org.nr.
- 925 260 665
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Hovedeier
- SUB HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−298 666−6,4 % margin
Årsresultat−270 167−5,8 % margin
Egenkapital−800 846−197,9 % av eiendelene
Ansatte16i Aa‑registeret
SUB 6 AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 260 665
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 28.05.2020
- Registrert
- 26.06.2020
- Adresse
- Moldfaret 2G, 4848 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- www.subway.no
Underenheter
1
- SUB 6 AS925 271 098 · PORSGRUNN16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å yte serveringstjenester og salg av mat med alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 685 515 | 4 769 674 | 4 470 835 | 4 419 870 | 2 627 352 |
| Sum driftsinntekter | 4 685 515 | 4 769 674 | 4 470 835 | 4 419 870 | 2 627 352 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 1 393 353 | 1 498 218 | 1 386 010 | 1 353 339 | 774 082 |
| Lønnskostnad | 1 582 351 | 1 783 430 | 1 554 744 | 1 339 938 | 799 065 |
| Ordinær avskrivning | - | 5 000 | 12 500 | 12 500 | 8 231 |
| Annen driftskostnad | 2 008 477 | 1 834 726 | 1 663 297 | 1 830 650 | 1 052 527 |
| Sum driftskostnader | 4 984 181 | 5 121 375 | 4 616 551 | 4 536 427 | 2 633 905 |
| Driftsresultat | −298 666 | −351 701 | −145 716 | −116 557 | −6 553 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 15 000 | - | - |
| Annen renteinntekt | 237 | 661 | 616 | - | - |
| Sum finansinntekter | 237 | 661 | 15 616 | - | - |
| Annen rentekostnad | 47 937 | 5 937 | 2 335 | 337 | - |
| Sum finanskostnader | 47 937 | 5 937 | 2 335 | 337 | - |
| Netto finans | −47 701 | −5 276 | 13 281 | −337 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −132 435 | −116 894 | −6 553 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 441 |
| Resultat før skattekostnad | −346 367 | −356 977 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −76 200 | −78 535 | −29 136 | −25 717 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Årsresultat | −270 167 | −278 442 | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −270 167 | −278 442 | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Totalresultat | −270 167 | −278 442 | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Konsernbidrag | −270 167 | −278 442 | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Sum overføringer og disponeringer | −270 167 | −278 442 | −103 299 | −91 177 | −5 112 |
| Utsatt skattefordel | 212 666 | 136 466 | 57 931 | 28 795 | 3 078 |
| Sum immaterielle eiendeler | 212 666 | 136 466 | 62 931 | 46 295 | 33 078 |
| Sum anleggsmidler | 212 666 | 136 466 | 62 931 | 46 295 | 33 078 |
| Sum varer | 48 554 | 59 689 | 53 097 | 54 125 | 54 495 |
| Kundefordringer | 32 906 | 62 213 | 2 587 | 2 700 | 2 715 |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 594 | 30 481 | 51 847 | 43 091 | 25 907 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | 190 000 | 500 000 | 300 000 |
| Sum fordringer | 59 500 | 92 694 | 244 434 | 545 791 | 328 622 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 84 051 | 40 159 | 49 652 | 166 141 | 271 205 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 84 051 | 40 159 | 49 652 | 166 141 | 271 205 |
| Sum omløpsmidler | 192 105 | 192 542 | 347 183 | 766 057 | 654 322 |
| Sum eiendeler | 404 771 | 329 008 | 410 114 | 812 352 | 687 400 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker o.l. | - | - | 5 000 | 17 500 | 30 000 |
| aksjer å kr 100 ) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | −830 846 | −560 679 | −282 237 | −102 091 | −10 915 |
| Sum opptjent egenkapital | −830 846 | −560 679 | −282 237 | −102 091 | −10 915 |
| Sum egenkapital | −800 846 | −530 679 | −252 237 | −72 091 | 19 085 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 162 964 | 280 716 | 76 380 | 493 440 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 222 001 | 150 709 | 149 871 | 142 429 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 546 000 | 120 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 274 652 | 308 262 | 436 100 | 248 575 | 195 441 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 205 617 | - | 662 351 | 884 443 | 668 314 |
| Sum gjeld | 1 205 617 | 859 687 | 662 351 | 884 443 | 668 314 |
| Sum egenkapital og gjeld | 404 771 | 329 008 | 410 114 | 812 352 | 687 400 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▼ | 0,22 | 0,52 | 0,87 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,51▲ | −1,62 | −2,63 | −12,27 | 35,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −81,3 %▲ | −95,0 % | −21,3 % | −15,5 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,4 %▲ | −7,4 % | −3,3 % | −2,6 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,8 %▲ | −5,8 % | −2,3 % | −2,1 % | −0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −197,9 %▼ | −161,3 % | −61,5 % | −8,9 % | 2,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 292 845
- Resultat per ansatt, kroner
- −18 667
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SUB 6 AS−6,4 %
4,7 mill. 16 ansatte 2025
−10 %−50510
SUB 6 AS−6,4 % 4,7 mill.16 ansatte 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Julie Marie Haugen | 1989 |
| Styrets leder | Klaus Inge Torp | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SUB HOLDING AS100,0 %Arendal · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KIT HOLDING AS
- SUB HOLDING AS100,0 %
- SUB KILDEN AS100,0 %
- SUB FARMANDSTREDET AS100,0 %
- SUB BODØ AS100,0 %
- MPOLO ST. HANSHAUGEN AS100,0 %
- SUB 8 AS100,0 %
- SUB 5 AS100,0 %
- SUB 7 AS100,0 %
- SUB FOKUSGÅRDEN AS100,0 %
- SUB 4 AS100,0 %
- SUB 1 AS100,0 %
- SUB 11 AS100,0 %
- SUB TRONDHEIM AS100,0 %
- SUB 6 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.