- Org.nr.
- 916 687 435
- Telefon
- 38289500
- Adresse
- Doneheia 138, 4516 Mandal
- Hovedeier
- Terrengtransport Holding AS, 90,1 %
Driftsresultat66 949 3478,0 % margin
Årsresultat51 257 2296,1 % margin
Egenkapital323 976 76747,3 % av eiendelene
Ansatte261i Aa‑registeret
TT Anlegg AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 1965.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 687 435
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 20.12.1965
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Doneheia 138, 4516 Mandal
- Telefon
- 38289500
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet stedAnnen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Lindesnes (22)
- Aksjekapital
- 11 446 000
- Hjemmeside
- www.ttas.no
Underenheter
3
- TT ANLEGG AS AVD MANDAL871 780 722 · LINDESNES260 ansatte
- TT ANLEGG AS AVD ÅSERAL919 540 141 · ÅSERAL
- TT ANLEGG AS AVD STRØMSVIKA921 438 451 · LINDESNES · Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørvirksomhet, samt hva dermed står i naturlig sammenheng.
Tidligere navn
- Terrengtransport AS19.02.1995 til 21.09.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 828 618 641 | 965 298 468 | 928 747 688 | 828 407 650 | 664 153 354 |
| Gevinst v/ avgang av anleggsmidler | 7 436 618 | 10 846 364 | 16 167 994 | 6 574 794 | 8 532 279 |
| Sum driftsinntekter | 836 055 259 | 976 144 832 | 944 915 682 | 834 982 444 | 672 685 633 |
| Vareforbruk | 288 821 143 | 423 384 751 | 422 274 735 | 334 890 220 | 221 768 027 |
| Lønn og sosiale kostnader | 253 516 925 | 250 532 189 | 234 581 865 | 225 210 513 | 206 621 178 |
| Ordinære avskrivninger | 36 783 720 | 32 441 292 | 31 297 557 | 29 225 727 | 30 243 435 |
| Andre driftskostnader | 189 984 124 | 199 437 874 | 208 739 003 | 204 055 656 | 167 973 101 |
| Sum driftskostnader | 769 105 912 | 905 796 105 | 896 893 160 | 793 382 117 | 626 605 742 |
| Driftsresultat | 66 949 347 | 70 348 727 | 48 022 522 | 41 600 327 | 46 079 891 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 4 000 000 | - | - |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 250 000 | 250 000 | - | - | 3 790 000 |
| Annen renteinntekt | 3 567 380 | 883 007 | 252 066 | 179 596 | 51 779 |
| Andre finansinntekter | 247 199 | 1 665 508 | 186 170 | 476 339 | 2 238 259 |
| Sum finansinntekter | 4 064 579 | 2 798 515 | 4 438 236 | 655 935 | 6 080 038 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 124 609 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 5 282 579 | 6 717 739 | 4 702 367 | 2 979 405 | 2 983 868 |
| Andre finanskostnader | 41 638 | 76 173 | 88 554 | 63 914 | 37 229 |
| Sum finanskostnader | 5 324 217 | 6 918 521 | 4 790 922 | 3 043 318 | 3 021 097 |
| Netto finans | −1 259 638 | −4 120 006 | −352 686 | −2 387 383 | 3 058 941 |
| Resultat før skatt | - | - | 47 669 836 | 39 212 944 | 49 138 832 |
| Resultat før skattekostnad | 65 689 709 | 66 228 721 | - | - | - |
| Skattekostnad | 14 432 480 | 14 665 850 | 9 634 585 | 8 654 484 | 12 761 108 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 38 035 251 | 30 558 460 | 36 377 724 |
| Årsresultat | 51 257 229 | 51 562 871 | 38 035 251 | 30 558 460 | 36 377 724 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 51 257 229 | 51 562 871 | 38 035 251 | 30 558 460 | 36 377 724 |
| Totalresultat | 51 257 229 | 51 562 871 | 38 035 251 | 30 558 460 | 36 377 724 |
| Ordinært utbytte | 1 648 421 | 848 452 | 872 693 | 872 693 | 911 480 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 10 000 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 20 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 29 608 808 | 40 714 419 | 27 162 558 | 19 685 767 | 25 466 244 |
| Sum overføringer og disponeringer | 51 257 229 | 51 562 871 | 38 035 251 | 30 558 460 | 36 377 724 |
| Tomt, bygninger og annen fast eiendom | 708 334 | 790 667 | 873 000 | 470 000 | 522 000 |
| Maskiner, transportmidler og annet løsøre | 152 831 293 | 119 566 625 | 117 496 244 | 98 950 852 | 98 381 286 |
| Sum varige driftsmidler | 153 539 627 | 120 357 292 | 118 369 244 | 99 420 852 | 98 903 286 |
| Investering i datterselskap | - | - | 25 953 143 | 23 553 143 | 11 569 279 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 005 500 | 2 005 500 | 1 849 792 | 1 849 792 | 1 849 792 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 85 000 | 85 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 32 151 616 | 32 151 616 | 27 937 935 | 25 487 935 | - |
| Sum anleggsmidler | 185 691 243 | 152 508 908 | 146 307 179 | 126 842 455 | 116 274 693 |
| Anlegg under utførelse | 135 063 383 | 194 848 400 | 293 092 200 | 319 457 461 | 269 802 711 |
| Råvarer | 1 597 524 | 1 597 524 | 1 597 524 | 1 488 954 | 17 681 144 |
| Sum varer | 136 660 907 | 196 445 924 | 294 689 724 | 320 946 415 | 287 483 855 |
| Kundefordringer | 180 609 404 | 146 526 753 | 215 706 831 | 195 859 935 | 192 777 200 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 822 182 | 5 266 870 | 5 203 277 | 5 575 700 | 10 160 304 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 99 949 483 | 75 844 346 | - | - | - |
| Sum fordringer | 285 381 069 | 227 637 969 | 220 910 108 | 201 435 635 | 202 937 504 |
| Bankinnskudd, kontanter | 76 952 967 | 96 534 975 | 7 257 898 | 6 857 438 | 6 435 153 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 76 952 967 | 96 534 975 | 7 257 898 | 6 857 438 | 6 435 153 |
| Sum omløpsmidler | 498 994 943 | 520 618 869 | 522 857 730 | 529 239 488 | 496 856 512 |
| Sum eiendeler | 684 686 186 | 673 127 777 | 669 164 909 | 656 081 942 | 613 131 206 |
| Goodwill | - | - | 1 933 668 | - | 3 867 336 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 1 933 668 | 3 867 336 |
| aksjer å kr 100) | 11 446 000 | - | 11 446 000 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −283 100 | −258 100 | −233 100 | - | −193 100 |
| Overkurs | 21 022 470 | 21 022 470 | 21 022 470 | 21 022 470 | 21 022 470 |
| Annen innskutt egenkapital | 10 192 756 | 10 192 756 | 10 192 756 | 10 192 756 | 10 192 756 |
| Sum innskutt egenkapital | 42 378 126 | 42 403 126 | 42 428 126 | 42 428 126 | 42 468 126 |
| Annen egenkapital | 281 598 641 | 252 609 190 | 212 374 771 | 185 212 213 | 166 215 696 |
| Sum opptjent egenkapital | 281 598 641 | 252 609 190 | 212 374 771 | 185 212 213 | 166 215 696 |
| Sum egenkapital | 323 976 767 | 295 012 316 | 254 802 897 | 227 640 339 | 208 683 822 |
| Utsatt skatt | 16 295 017 | 21 230 912 | 18 917 814 | 15 167 150 | 15 756 685 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 16 295 017 | 21 230 912 | 18 917 814 | 15 167 150 | 15 756 685 |
| Obligasjonslån | 22 121 526 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 45 708 845 | 70 790 391 | 50 339 480 | 42 112 383 | 73 264 452 |
| Gjeld til konsernselskaper | 25 089 460 | 50 078 526 | 74 262 285 | 112 390 093 | 126 750 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 92 919 831 | 120 868 917 | 124 601 765 | - | 200 014 452 |
| Sum langsiktig gjeld | 109 214 848 | 142 099 829 | 143 519 579 | 169 669 626 | 215 771 137 |
| Leverandørgjeld | 44 688 504 | 55 852 449 | 92 464 822 | 69 455 153 | 50 447 844 |
| Betalbar skatt | 13 727 349 | 7 710 760 | 3 063 408 | 6 423 506 | 9 918 550 |
| Skyldige offentlige avgifter | 34 651 793 | 29 270 892 | 40 447 117 | 37 632 140 | 35 570 748 |
| Skyldig utbytte | - | - | 13 693 206 | 13 693 204 | 13 731 993 |
| Skyldig utbytte og konsernbidrag | 27 289 447 | 21 948 416 | - | - | - |
| Forskudd fra kunder | 83 372 249 | 73 136 212 | 58 513 607 | 69 871 540 | 43 989 801 |
| Annen kortsiktig gjeld | 47 765 229 | 48 096 902 | 44 136 073 | 48 500 263 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 251 494 571 | 236 015 632 | 270 842 433 | 258 771 978 | 188 676 247 |
| Sum gjeld | 360 709 419 | 378 115 461 | 414 362 012 | 428 441 603 | 404 447 383 |
| Sum egenkapital og gjeld | 684 686 186 | 673 127 777 | 669 164 909 | - | 613 131 206 |
| aksjer å kr 100) l, | - | - | - | - | 11 446 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,98▼ | 2,21 | 1,93 | 2,05 | 2,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,11▼ | 1,28 | 1,63 | 1,88 | 1,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,5 %▼ | 10,9 % | 7,9 % | 6,7 % | 8,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,0 %▲ | 7,2 % | 5,1 % | 5,0 % | 6,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▲ | 5,3 % | 4,0 % | 3,7 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,3 %▲ | 43,8 % | 38,1 % | 34,7 % | 34,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 203 277
- Resultat per ansatt, kroner
- 256 511
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TT Anlegg AS8,0 %
836,1 mill. 261 ansatte 2025
0 %51015
Recover AS1,0 % 1 852,1 mill.961 ansatte 2025
TT Anlegg AS8,0 % 836,1 mill.261 ansatte 2025
TOTAL BETONG AS8,1 % 1 865,2 mill.148 ansatte 2025
CRANE NORWAY VEST AS10,8 % 1 077,0 mill.330 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tom Eikså | 1962 |
| Styrets leder | Tom Eikså | 1962 |
| Styremedlem | Torkel Tjelland | 1967 |
| Styremedlem | Siv Elisabeth Eikså | 1992 |
| Revisor | REVISORSENTERET MANDAL AS988 481 580 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Mandal · 103 129 ordinære aksjer
- TT Anlegg AS2,47 %Mandal · 2 831 ordinære aksjer
- JAN SIGBJØRN MYDLAND0,44 %f. 1968 · Mandal · 500 ordinære aksjer
- RUNE RØYLAND0,44 %f. 1988 · Flekkerøy · 500 ordinære aksjer
- KRISTEN ANDRÉ ROSSELAND HOMME0,44 %f. 1985 · Vennesla · 500 ordinære aksjer
- ARILD KRISTIANSEN0,44 %f. 1964 · Flekkerøy · 500 ordinære aksjer
- Steffen Strømme0,44 %f. 1992 · Mandal · 500 ordinære aksjer
- JAN EINAR DØVIK0,44 %f. 1964 · Vennesla · 500 ordinære aksjer
- EIRIK SPILLING0,44 %f. 1979 · Mandal · 500 ordinære aksjer
- STÅLE FYKSEN0,44 %f. 1967 · Øyslebø · 500 ordinære aksjer
- + 17 andre3,93 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EIKSÅ INVEST AS
- Terrengtransport Holding AS92,6 %
- TT-Eiendom AS100,0 %
- TT- Invest AS100,0 %
- TT Anlegg AS90,1 %
- TT Anlegg 2 AS100,0 %
- Suleskard Masseuttak AS100,0 %
- JOAR GRØDUM SANDTAK OG TRANSPORT AS100,0 %
- TT PUKK AS94,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TT Anlegg 2 AS100,0 %920 720 757 · 5 000 ordinære aksjer
- Suleskard Masseuttak AS100,0 %991 673 563 · 3 000 ordinære aksjer
- 989 924 788 · 1 000 ordinære aksjer
- TT PUKK AS94,0 %856 639 002 · 940 ordinære aksjer
- Støleheia Pukkverk AS50,0 %989 843 516 · 500 ordinære aksjer
- LILLESAND PUKK AS50,0 %997 818 385 · 150 ordinære aksjer
- Sinpro AS6,06 %913 999 428 · 10 ordinære aksjer
- Imandal AS4,35 %992 470 984 · 1 ordinære aksjer
- TT Anlegg AS2,47 %916 687 435 · 2 831 ordinære aksjer
- 982 457 211 · 250 ordinære aksjer
Vis alle 12 · 2 til
- Hotelinvest AS0,26 %877 205 282 · 2 000 ordinære aksjer
- Veidekke ASA0,01 %917 103 801 · 9 940 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.