- Org.nr.
- 926 473 247
- Adresse
- Marcus Thranes vei 59A, 1462 Fjellhamar
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat10 4160,5 % margin
Årsresultat−31 089−1,4 % margin
Egenkapital102 6568,7 % av eiendelene
UPPAL TRANPORT AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 473 247
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.12.2020
- Registrert
- 28.01.2021
- Adresse
- Marcus Thranes vei 59A, 1462 Fjellhamar
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UPPAL TRANSPORT AS925 421 642 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Godstransport på vei.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 642 614 | 370 000 | 0 |
| Sum driftsinntekter | 2 251 911 | 4 569 423 | 1 642 614 | 370 000 | 0 |
| Varekostnad | - | 266 731 | 52 492 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | - | 2 477 652 | - | - | 0 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 163 858 | 358 441 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 465 948 | 372 048 | 5 577 | - |
| Sum driftskostnader | 2 241 494 | 4 403 361 | 1 588 397 | 364 018 | 0 |
| Driftsresultat | 10 416 | 166 061 | 54 217 | 5 982 | 0 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 0 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 0 |
| Sum finansinntekter | 3 443 | 1 458 | 0 | 0 | 0 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | 9 598 | 388 | - |
| Sum finanskostnader | 52 306 | 47 609 | 9 598 | 388 | 0 |
| Netto finans | −48 863 | −46 151 | −9 598 | −388 | 0 |
| Resultat før skatt | −38 447 | 119 911 | - | - | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 27 655 | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 44 619 | 5 594 | - |
| Skattekostnad | - | - | 9 816 | 1 231 | - |
| Årsresultat | −31 089 | 82 112 | 34 803 | 4 363 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | 34 803 | 4 363 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 34 803 | 4 363 | 0 |
| Avskrivninger | - | 215 138 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 830 757 | 686 270 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | - | 30 000 |
| Kundefordringer | - | - | 1 419 530 | 370 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 45 230 | 2 112 | - |
| Sum fordringer | - | - | 1 464 760 | 372 112 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 131 325 | 92 823 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 131 325 | 92 823 | - |
| Sum omløpsmidler | 346 234 | 947 771 | 1 596 085 | 464 935 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 1 176 991 | 1 634 040 | 1 596 085 | 464 935 | 30 000 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 39 166 | 4 363 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 78 226 | 121 278 | 39 166 | 4 363 | - |
| Sum egenkapital | 102 656 | 145 708 | 63 596 | 28 793 | 30 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | −27 406 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 877 691 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 850 285 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 623 811 | 785 267 | 850 285 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 13 953 | 5 399 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 9 816 | 1 231 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 140 351 | 51 123 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 518 084 | 378 389 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 450 524 | 703 065 | 682 204 | 436 143 | - |
| Sum gjeld | 1 074 335 | 1 488 332 | 1 532 489 | 436 143 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 596 085 | 464 935 | 30 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▼ | 1,35 | 2,34 | 1,07 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,47▲ | 10,21 | 24,10 | 15,15 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▼ | 10,4 % | 5,3 % | 2,4 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 3,6 % | 3,3 % | 1,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,4 %▼ | 1,8 % | 2,1 % | 1,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,7 %▼ | 8,9 % | 4,0 % | 6,2 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
UPPAL TRANPORT AS0,5 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
UPPAL TRANPORT AS0,5 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 121 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 297 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 158 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Surinder Pal Singh Uppal | 1974 |
| Styrets leder | Surinder Pal Singh Uppal | 1974 |
| Styremedlem | Ramneet Singh Uppal | 1998 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SURINDER PAL SINGH UPPAL100,0 %f. 1974 · Fjellhamar · 30 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TF Eiendom AS0,13 %987 997 699 · 529 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.