- Org.nr.
- 934 676 548
- Telefon
- 22 86 55 00
- Adresse
- OBOS, Hammersborg torg 1, 0179 Oslo
- Hovedeier
- AS Balkeby, 70 %
Driftsresultat6 7046,4 % margin
Årsresultat6 8396,5 % margin
Egenkapital91 37324,2 % av eiendelene
AS Majorstuveien 11 er et aksjeselskap innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1962.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 934 676 548
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 14.06.1962
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- OBOS, Hammersborg torg 1, 0179 Oslo
- Telefon
- 22 86 55 00
- Postadresse
- Postboks 6666 St. Olavs plass
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo (9 274)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AS Majorstuveien 11925 397 490 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve og utnytte matrikkel nr 11 til Majorstuveien.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 105 000 | - | - | 94 200 | 69 000 |
| Sum driftsinntekter | 105 000 | 105 000 | 103 000 | 94 200 | 69 000 |
| Annen driftskostnad | 98 296 | - | - | 91 491 | 82 197 |
| Sum driftskostnader | 98 296 | 79 267 | 101 289 | 91 491 | 82 197 |
| Driftsresultat | 6 704 | 25 733 | 1 711 | 2 709 | −13 197 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 44 | - |
| Annen finansinntekt | 135 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 135 | 209 | 161 | 44 | 0 |
| Sum finanskostnader | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 135 | 209 | 161 | 44 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 25 942 | 1 872 | - | −13 197 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −13 197 |
| Resultat før skattekostnad | 6 839 | - | - | 2 753 | - |
| Årsresultat | 6 839 | 25 942 | 1 872 | 2 753 | −13 197 |
| Totalresultat | - | - | - | 2 753 | −13 197 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 840 | - | - | 2 753 | −13 197 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 840 | - | - | 2 753 | −13 197 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 326 250 | - | - | 326 250 | 326 250 |
| Sum varige driftsmidler | 326 250 | - | - | 326 250 | 326 250 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 326 250 | 326 250 | 326 250 | 326 250 | 326 250 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum fordringer | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 373 | - | - | 16 719 | 19 966 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 373 | - | - | 16 719 | 19 966 |
| Sum omløpsmidler | 51 373 | 44 533 | 18 591 | 16 719 | 19 966 |
| Sum eiendeler | 377 623 | 370 783 | 344 841 | 342 969 | 346 216 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 8 627 | - | - | 43 281 | 46 034 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 627 | −15 467 | −41 409 | −43 281 | −46 034 |
| Sum egenkapital | 91 373 | 84 533 | 58 591 | 56 719 | 53 966 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 286 250 | 286 250 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 286 250 | 286 250 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 286 250 | 286 250 | 286 250 | 286 250 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 6 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 286 250 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 286 250 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
| Sum gjeld | 286 250 | 286 250 | 286 250 | 286 250 | 292 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 377 623 | - | - | 342 969 | 346 216 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,18 | - | - | - | 3,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,13▼ | 3,39 | 4,89 | 5,05 | 5,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,8 %▼ | 7,3 % | 0,5 % | 0,8 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 24,5 % | 1,7 % | 2,9 % | −19,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▼ | 24,7 % | 1,8 % | 2,9 % | −19,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,2 %▲ | 22,8 % | 17,0 % | 16,5 % | 15,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
AS Majorstuveien 116,4 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
AS Majorstuveien 116,4 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Angelica Gjestrum | 1971 |
| Styremedlem | Gerd Haugen | 1958 |
| Styremedlem | Harald Rokke | 1964 |
| Varamedlem | Else Solveig Leth | 1935 |
| Varamedlem | Mathias Emil Hager | 1986 |
| Varamedlem | Kristian Backer-Owe | 1956 |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AS Balkeby70,0 %Oslo · 350 ordinære aksjer
- Oslo · 90 ordinære aksjer
- Majorstuveien 13 AS12,0 %Oslo · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AS Balkeby
- AS Majorstuveien 1170,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.