- Org.nr.
- 818 854 242
- Adresse
- Bjørklund 2, Gamle Stokkavei 1, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- Bjørklund Retail AS, 100 %
Driftsresultat1 620 40013,5 % margin
EBITDA1 653 540før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 216 93110,1 % margin
Egenkapital1 093 48624,3 % av eiendelene
BN GULL AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 854 242
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 21.03.2017
- Registrert
- 12.04.2017
- Adresse
- Bjørklund 2, Gamle Stokkavei 1, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Sandnes (15)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BN GULL AS918 931 511 · SANDNES12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Detaljvirksomhet med i hovedsak salg av klokker, smykker og relaterte varer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 991 149 | 11 470 341 | 9 868 057 | 7 648 009 | 7 717 819 |
| Sum driftsinntekter | 11 991 149 | 11 470 341 | 9 868 057 | 7 648 009 | 7 717 819 |
| Varekostnad | 5 589 980 | 5 438 792 | 4 717 585 | 3 662 383 | 3 740 666 |
| Lønnskostnad | 2 125 366 | 2 181 146 | 2 383 149 | 1 634 917 | 1 553 900 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 33 140 | 34 059 | 27 303 | 86 909 | 148 492 |
| Annen driftskostnad | 2 622 263 | 2 443 120 | 2 381 570 | 2 102 278 | 2 184 456 |
| Sum driftskostnader | 10 370 749 | 10 097 116 | 9 509 607 | 7 486 487 | 7 627 514 |
| Driftsresultat | 1 620 400 | 1 373 225 | 358 450 | 161 522 | 90 305 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 11 | 503 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 11 | 503 |
| Annen rentekostnad | - | 1 142 | 254 | 38 731 | 10 387 |
| Annen finanskostnad | 60 234 | 36 204 | 31 916 | 32 552 | 28 064 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 32 170 | 71 283 | 38 451 |
| Netto finans | −60 234 | −37 346 | −32 170 | −71 272 | −37 948 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 52 357 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 11 453 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 40 904 |
| Resultat før skattekostnad | 1 560 167 | 1 335 879 | 326 280 | 90 250 | - |
| Skattekostnad | 343 236 | 294 146 | 71 837 | 19 856 | - |
| Årsresultat | 1 216 931 | 1 041 733 | 254 443 | 70 394 | 40 904 |
| Totalresultat | 1 216 931 | 1 041 733 | - | - | - |
| Konsernbidrag | 739 050 | 940 134 | - | - | 50 310 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 477 881 | 101 599 | 254 443 | 70 395 | −9 405 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 216 931 | 1 041 733 | 254 443 | 70 395 | 40 905 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 1 129 | 684 | 2 644 | 1 332 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 78 689 | 111 829 | 145 888 | 148 869 | 79 848 |
| Sum varige driftsmidler | 78 689 | 111 829 | 145 888 | 148 869 | 79 848 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 78 689 | 112 958 | 146 572 | 151 513 | 81 180 |
| Varer | 4 182 458 | 3 464 708 | 3 259 714 | 2 688 986 | 2 380 104 |
| Sum varer | 4 182 458 | 3 464 708 | 3 259 714 | 2 688 986 | 2 380 104 |
| Kundefordringer | 31 650 | 10 992 | 22 852 | - | 24 776 |
| Andre fordringer | 208 982 | 238 205 | 174 359 | 254 312 | 215 854 |
| Sum fordringer | 240 632 | 249 197 | 197 211 | 254 312 | 240 630 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 946 | 4 801 | 18 727 | 65 067 | 7 598 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 946 | - | 18 727 | - | 7 598 |
| Sum omløpsmidler | 4 427 036 | - | 3 475 652 | 3 008 365 | 2 628 332 |
| Sum eiendeler | 4 505 725 | 3 831 663 | 3 622 224 | 3 159 878 | 2 709 512 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 129 | 684 | 2 644 | 1 332 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 993 486 | 515 605 | 414 006 | - | 89 168 |
| Sum opptjent egenkapital | 993 486 | 515 605 | 414 006 | 159 563 | 89 168 |
| Sum egenkapital | 1 093 486 | 615 605 | 514 006 | 259 563 | 189 168 |
| Utsatt skatt | 1 489 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 489 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 203 436 | 163 694 | 167 984 | 256 939 | 718 018 |
| Betalbar skatt | 132 168 | 29 425 | 69 877 | 21 168 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 724 497 | 765 060 | 556 227 | 445 357 | 327 945 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 063 545 | 1 978 513 | 2 035 680 | 1 964 478 | 1 296 255 |
| Annen kortsiktig gjeld | 287 104 | 279 365 | 278 451 | 212 373 | 178 125 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 410 750 | 3 216 058 | 3 108 219 | 2 900 315 | 2 520 343 |
| Sum gjeld | 3 412 239 | 3 216 058 | 3 108 219 | 2 900 315 | 2 520 343 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 505 725 | 3 831 663 | 3 622 225 | 3 159 878 | 2 709 511 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▲ | 1,16 | 1,12 | 1,04 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,12▼ | 5,22 | 6,05 | 11,17 | 13,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,9 %▲ | 36,8 % | 10,6 % | 5,5 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,5 %▲ | 12,0 % | 3,6 % | 2,1 % | 1,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,1 %▲ | 9,1 % | 2,6 % | 0,9 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,3 %▲ | 16,1 % | 14,2 % | 8,2 % | 7,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 090 104
- Resultat per ansatt, kroner
- 147 309
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BN GULL AS13,5 %
12,0 mill. 11 ansatte 2025
0 %51015
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.384 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.120 ansatte 2025
BN GULL AS13,5 % 12,0 mill.11 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Dreyer | 1962 |
| Styremedlem | Kai Gustav Piene | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørklund Retail AS100,0 %Oslo · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BJØRKLUND NORGE AS
- Bjørklund Retail AS100,0 %
- SØRLANDET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Sogndal Klokker og Smykker AS100,0 %
- ON:U VESTBY AS100,0 %
- HARSTAD UR OG GULL AS100,0 %
- FRIGO UR OG GULL AS100,0 %
- Nerstranda Smykker og Klokker AS100,0 %
- OSLO CITY KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- LAMBERTSETER UR OG GULL AS100,0 %
- BRYGGERIKVARTALET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Farmandstredet Klokker og Smykker AS100,0 %
- STORO KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Grimstad Klokker og Smykker AS100,0 %
- RORTUNET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- KONGSVINGER UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Vinterbro Klokker og Smykker AS100,0 %
- MOLDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BRYNE SMYKKER OG KLOKKER AS100,0 %
- Svolvær Klokker og Smykker AS100,0 %
- LARVIK UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Trekanten Klokker og Smykker AS100,0 %
- PORTEN UR & GULL AS100,0 %
- Linderud Klokker og Smykker AS100,0 %
- MANGLERUD UR OG GULL AS100,0 %
- FØRDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Jærhagen Klokker og Smykker AS100,0 %
- GULSKOGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- OASEN BERGEN UR OG GULL AS100,0 %
- Herkules Klokker og Smykker AS100,0 %
- METRO UR OG SMYKKER AS100,0 %
- HEIANE UR & GULL AS100,0 %
- ÅSANE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BROTORVET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Bjørklund Sandvika AS100,0 %
- Østfoldhallen Klokker og Smykker AS100,0 %
- Kongsberg Klokker og Smykker AS100,0 %
- Rykkinn Klokker og Smykker AS100,0 %
- SANDNES UR OG SMYKKER AS100,0 %
- STORBYEN UR & GULL AS100,0 %
- KRISTIANSAND UR OG SMYKKER AS100,0 %
- BERGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Nesttun Klokker og Smykker AS100,0 %
- BRYN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- ELVERUM UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Østerås Klokker og Smykker AS100,0 %
- HAMAR UR OG SMYKKER AS100,0 %
- UR OG GULL ULSTEINVIK AS91,0 %
- DOWN TOWN KLOKKER OG SMYKKER AS80,0 %
- Knarvik Klokker og Smykker AS66,7 %
- BN GULL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.