- Org.nr.
- 918 517 588
- Adresse
- Jernbanegaten 1D, 3110 Tønsberg
- Hovedeier
- Bjørklund Retail AS, 100 %
Driftsresultat1 324 48911,3 % margin
Årsresultat987 5998,4 % margin
Egenkapital3 598 11751,4 % av eiendelene
Ansatte12i Aa‑registeret
Farmandstredet Klokker og Smykker AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 517 588
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 13.01.2017
- Registrert
- 20.02.2017
- Adresse
- Jernbanegaten 1D, 3110 Tønsberg
- Kommune
- Tønsberg
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Tønsberg (10)
- Aksjekapital
- 400 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Farmandstredet Klokker og Smykker AS918 627 308 · TØNSBERG12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av urmaker- og gullsmedartikler samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Kristiansen Klokker og Smykker AS20.02.2017 til 14.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 739 307 | 10 450 684 | 9 609 920 | 9 301 105 | - |
| Sum driftsinntekter | 11 739 307 | 10 450 684 | 9 609 920 | 9 301 105 | 8 229 138 |
| Varekostnad | - | 5 052 985 | 4 703 419 | 4 652 360 | 4 009 481 |
| Lønnskostnad | 2 103 083 | 1 865 692 | 1 966 433 | 1 722 919 | 1 652 918 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 12 588 | 12 588 | 47 351 | 80 204 |
| Annen driftskostnad | - | 2 563 562 | 2 463 242 | 2 314 460 | 2 351 103 |
| Sum driftskostnader | 10 414 817 | 9 494 828 | 9 145 682 | 8 737 090 | 8 093 706 |
| Driftsresultat | 1 324 489 | 955 856 | 464 238 | 564 015 | 135 432 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 776 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 776 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | 919 | 39 026 | 50 916 |
| Annen finanskostnad | - | - | 35 188 | 59 310 | 41 539 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 36 107 | 98 336 | 92 455 |
| Resultat før skatt | 1 266 153 | 896 082 | 428 131 | 466 455 | 42 977 |
| Skattekostnad | 278 554 | 197 080 | 94 188 | −563 996 | −11 709 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 54 686 |
| Årsresultat | 987 599 | 699 002 | 333 943 | 1 030 451 | 54 686 |
| Udekket tap | - | - | - | 334 137 | 54 686 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 333 943 | 696 313 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 333 943 | 1 030 450 | 54 686 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 477 906 | 572 094 | 8 098 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 477 906 | 572 094 | 8 098 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 24 453 | 37 041 | 84 392 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 24 453 | 37 041 | 84 392 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 2 537 | 16 921 | 502 359 | 609 135 | 92 490 |
| Varer | - | - | 3 531 041 | 2 852 668 | 2 451 210 |
| Sum varer | - | - | 3 531 041 | 2 852 668 | 2 451 210 |
| Kundefordringer | - | - | 14 601 | 3 067 | 3 821 |
| Andre fordringer | - | - | 24 216 | 30 777 | 20 111 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 1 806 500 |
| Sum fordringer | - | - | 38 817 | 33 844 | 1 830 432 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 71 725 | 21 154 | 271 228 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 71 725 | 21 154 | 271 228 |
| Sum omløpsmidler | 7 002 003 | 5 082 767 | 3 641 583 | 2 907 666 | 4 552 870 |
| Sum eiendeler | 7 004 540 | 5 099 688 | 4 143 942 | 3 516 801 | 4 645 360 |
| Selskapskapital | - | - | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 377 730 | 1 377 730 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 334 137 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 030 256 | 696 313 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 220 387 | 1 729 258 | 1 030 256 | 696 313 | −334 137 |
| Sum egenkapital | 3 598 117 | 3 106 988 | 1 430 256 | 1 096 313 | 65 863 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 8 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 280 688 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 280 688 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 280 688 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 075 102 | 730 340 | 1 716 699 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 500 784 | 430 904 | 345 298 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 771 924 | 984 770 | 2 090 883 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 365 875 | 274 473 | 145 928 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 406 422 | 1 992 700 | 2 713 685 | 2 420 487 | 4 298 808 |
| Sum gjeld | 3 406 422 | 1 992 700 | 2 713 685 | 2 420 487 | 4 579 496 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 143 941 | 3 516 800 | 4 645 359 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,06▼ | 2,55 | 1,34 | 1,20 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,95▲ | 0,64 | 1,90 | 2,21 | 69,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,9 %▲ | 20,7 % | 12,1 % | 13,8 % | 2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,3 %▲ | 9,1 % | 4,8 % | 6,1 % | 1,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,4 %▲ | 6,7 % | 3,5 % | 11,1 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,4 %▼ | 60,9 % | 34,5 % | 31,2 % | 1,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 978 276
- Resultat per ansatt, kroner
- 110 374
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Farmandstredet Klokker og Smykker AS11,3 %
11,7 mill. 12 ansatte 2025
0 %51015
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.22 ansatte 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.395 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.122 ansatte 2025
Farmandstredet Klokker og Smykker AS11,3 % 11,7 mill.12 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Dreyer | 1962 |
| Styremedlem | Kai Gustav Piene | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørklund Retail AS100,0 %Oslo · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BJØRKLUND NORGE AS
- Bjørklund Retail AS100,0 %
- SØRLANDET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Sogndal Klokker og Smykker AS100,0 %
- ON:U VESTBY AS100,0 %
- HARSTAD UR OG GULL AS100,0 %
- BN GULL AS100,0 %
- FRIGO UR OG GULL AS100,0 %
- Nerstranda Smykker og Klokker AS100,0 %
- OSLO CITY KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- LAMBERTSETER UR OG GULL AS100,0 %
- BRYGGERIKVARTALET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- STORO KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Grimstad Klokker og Smykker AS100,0 %
- RORTUNET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- KONGSVINGER UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Vinterbro Klokker og Smykker AS100,0 %
- MOLDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BRYNE SMYKKER OG KLOKKER AS100,0 %
- Svolvær Klokker og Smykker AS100,0 %
- LARVIK UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Trekanten Klokker og Smykker AS100,0 %
- PORTEN UR & GULL AS100,0 %
- Linderud Klokker og Smykker AS100,0 %
- MANGLERUD UR OG GULL AS100,0 %
- FØRDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Jærhagen Klokker og Smykker AS100,0 %
- GULSKOGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- OASEN BERGEN UR OG GULL AS100,0 %
- Herkules Klokker og Smykker AS100,0 %
- METRO UR OG SMYKKER AS100,0 %
- HEIANE UR & GULL AS100,0 %
- ÅSANE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BROTORVET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Bjørklund Sandvika AS100,0 %
- Østfoldhallen Klokker og Smykker AS100,0 %
- Kongsberg Klokker og Smykker AS100,0 %
- Rykkinn Klokker og Smykker AS100,0 %
- SANDNES UR OG SMYKKER AS100,0 %
- STORBYEN UR & GULL AS100,0 %
- KRISTIANSAND UR OG SMYKKER AS100,0 %
- BERGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Nesttun Klokker og Smykker AS100,0 %
- BRYN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- ELVERUM UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Østerås Klokker og Smykker AS100,0 %
- HAMAR UR OG SMYKKER AS100,0 %
- UR OG GULL ULSTEINVIK AS91,0 %
- DOWN TOWN KLOKKER OG SMYKKER AS80,0 %
- Knarvik Klokker og Smykker AS66,7 %
- Farmandstredet Klokker og Smykker AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.