- Org.nr.
- 986 860 177
- Telefon
- 51 97 91 30
- Adresse
- Gravarsveien 7, 4306 Sandnes
- Hovedeier
- Bjørklund Retail AS, 100 %
Driftsresultat7 9500,1 % margin
EBITDA24 635før av- og nedskrivninger
Årsresultat−25 233−0,4 % margin
Egenkapital768 47922,6 % av eiendelene
SANDNES UR OG SMYKKER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 860 177
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 02.02.2004
- Registrert
- 06.05.2004
- Adresse
- Gravarsveien 7, 4306 Sandnes
- Telefon
- 51 97 91 30
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Sandnes (15)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANDNES UR OG SMYKKER AS982 117 550 · SANDNES8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive handel og kunne eie andeler i andre selskaper.
Tidligere navn
- TFS UR OG GULL SANDNES AS06.05.2004 til 15.10.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 186 554 | 5 967 934 | 5 574 433 | 4 736 108 | 4 546 805 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | −1 530 |
| Sum driftsinntekter | 6 186 554 | 5 967 934 | 5 574 433 | 4 736 108 | 4 545 275 |
| Varekostnad | 3 100 232 | 2 839 160 | 2 563 413 | 2 224 407 | 2 207 553 |
| Lønnskostnad | 1 662 929 | 1 542 663 | 1 613 064 | 1 338 101 | 1 227 480 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 16 685 | 17 710 | 24 760 | 30 585 | 9 786 |
| Annen driftskostnad | 1 398 758 | 1 227 911 | 1 178 213 | 1 100 201 | 1 009 305 |
| Sum driftskostnader | 6 178 604 | 5 627 444 | 5 379 450 | 4 693 294 | 4 454 124 |
| Driftsresultat | 7 950 | 340 489 | 194 983 | 42 814 | 91 151 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 14 | 14 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 14 | 14 |
| Annen rentekostnad | 100 | 881 | 1 181 | 22 514 | 21 024 |
| Annen finanskostnad | 40 206 | 34 196 | 29 527 | 24 915 | 22 713 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 30 708 | 47 429 | 43 737 |
| Netto finans | −40 306 | −35 077 | −30 708 | −47 415 | −43 723 |
| Resultat før skatt | - | - | - | −4 601 | 47 428 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −1 032 | 10 434 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 569 | 36 994 |
| Resultat før skattekostnad | −32 356 | 305 412 | 164 275 | - | - |
| Skattekostnad | −7 123 | 67 366 | 36 140 | - | - |
| Årsresultat | −25 233 | 238 046 | 128 135 | −3 569 | 36 994 |
| Totalresultat | −25 233 | 238 046 | - | - | - |
| Overføring til/fra fond | 6 747 | - | - | - | - |
| Konsernbidrag | 31 980 | 204 282 | - | −11 310 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | 33 764 | 128 134 | - | 36 993 |
| Sum overføringer og disponeringer | −25 233 | 238 046 | 128 134 | −3 570 | 36 993 |
| Utsatt skattefordel | 7 592 | 9 489 | 11 635 | 12 823 | 14 981 |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 592 | 9 489 | 11 635 | 12 823 | 14 981 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 56 102 | 72 788 | 90 498 | 115 258 | 29 047 |
| Sum varige driftsmidler | 56 102 | - | 90 498 | 115 258 | 29 047 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 63 694 | 82 277 | 102 133 | 128 081 | 44 028 |
| Varer | 3 217 884 | 2 767 893 | 2 630 527 | 2 290 411 | 1 812 489 |
| Sum varer | 3 217 884 | 2 767 893 | 2 630 527 | 2 290 411 | 1 812 489 |
| Kundefordringer | 46 991 | 4 594 | 16 724 | 14 362 | 4 429 |
| Andre fordringer | 12 330 | 18 460 | 10 806 | 19 197 | 19 815 |
| Konsernfordringer | 55 500 | 14 500 | 14 500 | 14 500 | - |
| Sum fordringer | 114 821 | 37 554 | 42 030 | 48 059 | 24 244 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 295 | 17 093 | 25 144 | 4 448 | 8 914 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 295 | 17 093 | 25 144 | 4 448 | 8 914 |
| Sum omløpsmidler | 3 340 001 | 2 822 540 | 2 697 701 | 2 342 918 | 1 845 647 |
| Sum eiendeler | 3 403 695 | 2 904 817 | 2 799 834 | 2 470 999 | 1 889 675 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 459 238 | 452 491 | 452 491 | 452 491 | 444 751 |
| Sum innskutt egenkapital | 559 238 | 552 491 | 552 491 | 552 491 | 544 751 |
| Annen egenkapital | 209 241 | 209 241 | 175 477 | 47 342 | 47 342 |
| Sum opptjent egenkapital | 209 241 | 209 241 | 175 477 | 47 342 | 47 342 |
| Sum egenkapital | 768 479 | 761 732 | 727 968 | 599 833 | 592 093 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 234 639 | 427 928 | 445 297 | 368 756 | 345 372 |
| Betalbar skatt | - | 7 602 | 34 952 | - | 3 908 |
| Skyldige offentlige avgifter | 412 109 | 366 235 | 344 644 | 317 169 | 177 908 |
| Kortsiktig konserngjeld | 835 045 | 1 170 768 | 1 072 158 | 1 027 979 | 622 308 |
| Annen kortsiktig gjeld | 153 423 | 170 552 | 174 815 | 157 260 | 148 085 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 635 216 | - | 2 071 866 | 1 871 164 | 1 297 581 |
| Sum gjeld | 2 635 216 | 2 143 085 | 2 071 866 | 1 871 164 | 1 297 581 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 403 695 | - | 2 799 834 | 2 470 997 | 1 889 674 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▼ | 1,32 | 1,30 | 1,25 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,43▲ | 2,81 | 2,85 | 3,12 | 2,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 11,9 % | 7,4 % | 2,0 % | 4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 5,7 % | 3,5 % | 0,9 % | 2,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,4 %▼ | 4,0 % | 2,3 % | −0,1 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,6 %▼ | 26,2 % | 26,0 % | 24,3 % | 31,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 883 793
- Resultat per ansatt, kroner
- 1 136
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANDNES UR OG SMYKKER AS0,1 %
6,2 mill. 7 ansatte 2025
0 %2468
SANDNES UR OG SMYKKER AS0,1 % 6,2 mill.7 ansatte 2025
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.22 ansatte 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.395 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.122 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Dreyer | 1962 |
| Styremedlem | Kai Gustav Piene | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørklund Retail AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BJØRKLUND NORGE AS
- Bjørklund Retail AS100,0 %
- SØRLANDET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Sogndal Klokker og Smykker AS100,0 %
- ON:U VESTBY AS100,0 %
- HARSTAD UR OG GULL AS100,0 %
- BN GULL AS100,0 %
- FRIGO UR OG GULL AS100,0 %
- Nerstranda Smykker og Klokker AS100,0 %
- OSLO CITY KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- LAMBERTSETER UR OG GULL AS100,0 %
- BRYGGERIKVARTALET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Farmandstredet Klokker og Smykker AS100,0 %
- STORO KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Grimstad Klokker og Smykker AS100,0 %
- RORTUNET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- KONGSVINGER UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Vinterbro Klokker og Smykker AS100,0 %
- MOLDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BRYNE SMYKKER OG KLOKKER AS100,0 %
- Svolvær Klokker og Smykker AS100,0 %
- LARVIK UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Trekanten Klokker og Smykker AS100,0 %
- PORTEN UR & GULL AS100,0 %
- Linderud Klokker og Smykker AS100,0 %
- MANGLERUD UR OG GULL AS100,0 %
- FØRDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Jærhagen Klokker og Smykker AS100,0 %
- GULSKOGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- OASEN BERGEN UR OG GULL AS100,0 %
- Herkules Klokker og Smykker AS100,0 %
- METRO UR OG SMYKKER AS100,0 %
- HEIANE UR & GULL AS100,0 %
- ÅSANE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BROTORVET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Bjørklund Sandvika AS100,0 %
- Østfoldhallen Klokker og Smykker AS100,0 %
- Kongsberg Klokker og Smykker AS100,0 %
- Rykkinn Klokker og Smykker AS100,0 %
- STORBYEN UR & GULL AS100,0 %
- KRISTIANSAND UR OG SMYKKER AS100,0 %
- BERGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Nesttun Klokker og Smykker AS100,0 %
- BRYN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- ELVERUM UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Østerås Klokker og Smykker AS100,0 %
- HAMAR UR OG SMYKKER AS100,0 %
- UR OG GULL ULSTEINVIK AS91,0 %
- DOWN TOWN KLOKKER OG SMYKKER AS80,0 %
- Knarvik Klokker og Smykker AS66,7 %
- SANDNES UR OG SMYKKER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.