- Org.nr.
- 818 063 652
- Adresse
- Aslak Bolts gate 48, 2316 Hamar
- Hovedeier
- Bjørklund Retail AS, 100 %
Driftsresultat−97 719−2,3 % margin
Årsresultat−94 960−2,2 % margin
Egenkapital568 88814,3 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
HAMAR UR OG SMYKKER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 063 652
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 17.10.2016
- Registrert
- 16.11.2016
- Adresse
- Aslak Bolts gate 48, 2316 Hamar
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Hamar (13)
- Aksjekapital
- 300 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BJØRKLUND UR OG SMYKKER MAXI STORSE888 595 082 · HAMAR6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Detaljhandel med ur og gull.
Tidligere navn
- AT KAULUM AS16.11.2016 til 19.11.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 3 812 669 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | −3 244 |
| Sum driftsinntekter | 4 279 351 | 4 076 311 | 3 808 047 | 3 909 646 | 3 809 425 |
| Varekostnad | - | 1 902 110 | 1 661 824 | 1 889 753 | 1 759 138 |
| Lønnskostnad | - | 1 257 616 | 1 345 377 | 1 485 067 | 957 412 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 50 043 | 50 043 | 64 550 | 129 865 |
| Annen driftskostnad | - | 966 859 | 1 001 003 | 1 058 499 | 952 853 |
| Sum driftskostnader | 4 377 070 | 4 176 627 | 4 058 247 | 4 497 869 | 3 799 268 |
| Driftsresultat | −97 719 | −100 316 | −250 200 | −588 223 | 10 157 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 33 414 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 13 840 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 23 230 | 68 163 | 47 254 |
| Resultat før skatt | −121 812 | −124 999 | −273 430 | −656 386 | −37 097 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −27 500 | −60 180 | −144 468 | −8 160 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −28 937 |
| Årsresultat | −94 960 | −97 499 | −213 250 | −511 918 | −28 937 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −28 935 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −28 935 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 28 730 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 28 730 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 228 485 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 228 485 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 46 500 | 99 830 | 153 983 | 209 163 | 257 215 |
| Varer | - | - | - | - | 2 364 015 |
| Sum varer | - | - | - | - | 2 364 015 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 31 081 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 31 081 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 15 253 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 15 253 |
| Sum omløpsmidler | 3 931 586 | 3 412 247 | 3 189 652 | 3 350 836 | 2 410 349 |
| Sum eiendeler | 3 978 086 | 3 512 078 | 3 343 635 | 3 559 999 | 2 667 564 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 361 194 | 349 294 | 329 793 | - | 300 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 207 694 |
| Sum opptjent egenkapital | 207 694 | 207 694 | 207 694 | - | 207 694 |
| Sum egenkapital | 568 888 | 556 988 | 537 487 | 518 922 | 507 694 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 445 175 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 715 107 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 160 282 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 160 282 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 790 635 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 8 528 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 133 539 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 66 886 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 409 198 | 2 955 089 | 2 806 148 | - | 999 588 |
| Sum gjeld | 3 409 198 | 2 955 089 | 2 806 148 | 3 041 078 | 2 159 870 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 2 667 564 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15 | 1,15 | 1,14 | - | 2,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,99▲ | 5,31 | 5,22 | 5,86 | 4,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,6 %▲ | −2,9 % | −7,2 % | −18,9 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,3 %▲ | −2,5 % | −6,6 % | −15,0 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,2 %▲ | −2,4 % | −5,6 % | −13,1 % | −0,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,3 %▼ | 15,9 % | 16,1 % | 14,6 % | 19,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 611 336
- Resultat per ansatt, kroner
- −13 960
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HAMAR UR OG SMYKKER AS−2,3 %
4,3 mill. 7 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
HAMAR UR OG SMYKKER AS−2,3 % 4,3 mill.7 ansatte 2025
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.22 ansatte 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.395 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.122 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Dreyer | 1962 |
| Styremedlem | Kai Gustav Piene | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjørklund Retail AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BJØRKLUND NORGE AS
- Bjørklund Retail AS100,0 %
- SØRLANDET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Sogndal Klokker og Smykker AS100,0 %
- ON:U VESTBY AS100,0 %
- HARSTAD UR OG GULL AS100,0 %
- BN GULL AS100,0 %
- FRIGO UR OG GULL AS100,0 %
- Nerstranda Smykker og Klokker AS100,0 %
- OSLO CITY KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- LAMBERTSETER UR OG GULL AS100,0 %
- BRYGGERIKVARTALET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Farmandstredet Klokker og Smykker AS100,0 %
- STORO KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Grimstad Klokker og Smykker AS100,0 %
- RORTUNET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- KONGSVINGER UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Vinterbro Klokker og Smykker AS100,0 %
- MOLDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BRYNE SMYKKER OG KLOKKER AS100,0 %
- Svolvær Klokker og Smykker AS100,0 %
- LARVIK UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Trekanten Klokker og Smykker AS100,0 %
- PORTEN UR & GULL AS100,0 %
- Linderud Klokker og Smykker AS100,0 %
- MANGLERUD UR OG GULL AS100,0 %
- FØRDE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- Jærhagen Klokker og Smykker AS100,0 %
- GULSKOGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- OASEN BERGEN UR OG GULL AS100,0 %
- Herkules Klokker og Smykker AS100,0 %
- METRO UR OG SMYKKER AS100,0 %
- HEIANE UR & GULL AS100,0 %
- ÅSANE KLOKKER OG SMYKKER AS100,0 %
- BROTORVET UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Bjørklund Sandvika AS100,0 %
- Østfoldhallen Klokker og Smykker AS100,0 %
- Kongsberg Klokker og Smykker AS100,0 %
- Rykkinn Klokker og Smykker AS100,0 %
- SANDNES UR OG SMYKKER AS100,0 %
- STORBYEN UR & GULL AS100,0 %
- KRISTIANSAND UR OG SMYKKER AS100,0 %
- BERGEN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Nesttun Klokker og Smykker AS100,0 %
- BRYN UR OG SMYKKER AS100,0 %
- ELVERUM UR OG SMYKKER AS100,0 %
- Østerås Klokker og Smykker AS100,0 %
- UR OG GULL ULSTEINVIK AS91,0 %
- DOWN TOWN KLOKKER OG SMYKKER AS80,0 %
- Knarvik Klokker og Smykker AS66,7 %
- HAMAR UR OG SMYKKER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.