Kort fortalt
Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster har næringskode 01.110 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 222 enheter oppført på den. Det er 2,2 % av de 10 114 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,3 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 16 av 443.
1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Størst er Hogseth Holding AS med 0 kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 219 av enhetene (98,6 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 36.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 222 | 2,2 % | av 10 114 i næringen |
| Med ansatte | 3 | 1,4 % | av 222 enheter |
| Ansatte til sammen | 36 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 1 | 0,5 % | av 222 enheter |
| Med omsetning i kroner | 1 | 0,5 % | av 222 enheter |
| Omsetning i alt | 0 kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | - | - | blant 1 med tall |
| Største omsetning | 0 kr | - | Hogseth Holding AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2025 | - | av 3 med stiftelsesdato |
De 1 største i Lillestrøm
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hogseth Holding AS | 935 845 084 | Lillestrøm | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 01.110
- Kommune
- 3205 Lillestrøm
- Enheter
- 222
- Andel av næringen
- 2,2 %
- Andel av kommunen
- 1,3 %
- Enkeltpersonforetak
- 219
- Med ansatte
- 3
- Ansatte til sammen
- 36
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Lillestrøm
Hvor ulike de er
221 av de 222 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 99,5 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 0,5 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Nes med 257, Aurskog-høland med 225, Ullensaker med 163, Nordre Follo med 91, Nannestad med 88, Vestby med 83. Størst i landet er Indre Østfold med 449 enheter, mot 222 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2025: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2025, den ferskeste i 2025.
3 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 219 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster finnes det i Lillestrøm?
222 enheter står oppført med næringskode 01.110, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 2,2 % av de 10 114 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster i Lillestrøm?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Hogseth Holding AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Lillestrøm er enkeltpersonforetak, med 219 av 222 enheter. 3 enheter, 1,4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 36 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Nes med 257. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 10 114 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?
Median stiftelsesår er 2025, og 3 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2025.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 01.110 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 222 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 221 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).