Produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier i Inderøy

Næringskode 10.840 kommune 5053 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 61Kommunen i alt: 1 508
Enheter3av 61 i næringen
Av bransjen4,9 %av 61 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 1 508 enheter i Inderøy
Nest størst: Oslo9mot 3 her
Rangering i Inderøy82av 219 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier har næringskode 10.840 i Enhetsregisteret, og i Inderøy står 3 enheter oppført på den. Det er 4,9 % av de 61 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Inderøy. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 82 av 219.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2019. Til sammen omsetter de for 875,8k kr. Størst er Inderøykarve SA med 843,5k kr, foran Straumsalt AS med 32,3k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (33,3 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter34,9 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap266,7 %
Med omsetning i kroner266,7 %
Omsetning i alt875,8k kr-
Median omsetning437,9k kr-
Største omsetning843,5k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2009-

De 2 største i Inderøy

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Inderøykarve SA843,5k kr
2Straumsalt AS32,3k kr

Nøkkeltall

Næringskode
10.840
Kommune
5053 Inderøy
Enheter
3
Andel av næringen
4,9 %
Andel av kommunen
0,2 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 437,9k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 235,1k kr og 640,7k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 32,3k kr mot 843,5k kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier i Inderøy.

1 av de 3 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 33,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 66,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 3 andre kommuner: Trondheim med 3, Stjørdal med 1, Hitra med 1. Størst i landet er Oslo med 9 enheter, mot 3 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 149 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 88 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 70 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 69 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2009: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1994, den ferskeste i 2024. 1 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 10.8 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

2 selskaper oppgir ordet, men ingen har omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier finnes det i Inderøy?

3 enheter står oppført med næringskode 10.840, produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier, i Inderøy i Enhetsregisteret. Det er 4,9 % av de 61 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier i Inderøy?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Inderøykarve SA med 843,5k kr, 2. Straumsalt AS med 32,3k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 437,9k kr. Midtre halvpart ligger mellom 235,1k kr og 640,7k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Inderøy er aksjeselskap, med 1 av 3 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier?

I samme fylke har 3 andre kommuner enheter i næringen, flest i Trondheim med 3. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 61 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Inderøy?

Median stiftelsesår er 2009, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1994.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 10.840 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 10.8 står 2 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2019. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (10.8) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (149), Utleie av egen eller leid fast eiendom (88), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (70), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (69), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (47), Svinehold (35).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562