Destillering, rektifisering og blanding av sprit i Molde

Næringskode 11.010 kommune 1506 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 60Kommunen i alt: 5 848
Enheter2av 60 i næringen
Av bransjen3,3 %av 60 i hele landet
Av kommunen0 %av 5 848 enheter i Molde
Nest størst: Oslo9mot 2 her
Rangering i Molde211av 341 næringer i kommunen

Kort fortalt

Destillering, rektifisering og blanding av sprit har næringskode 11.010 i Enhetsregisteret, og i Molde står 2 enheter oppført på den. Det er 3,3 % av de 60 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Molde. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 211 av 341.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 405,8k kr. Størst er VINNU SPIRITS AS med 405,8k kr, foran BLUE HOUR HOLDING AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter23,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt405,8k kr-
Median omsetning405,8k kr-
Største omsetning405,8k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2022-

De 2 største i Molde

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1VINNU SPIRITS AS405,8k kr
2BLUE HOUR HOLDING AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
11.010
Kommune
1506 Molde
Enheter
2
Andel av næringen
3,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 405,8k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 405,8k kr og 405,8k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 405,8k kr mot 405,8k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av destillering, rektifisering og blanding av sprit i Molde.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Stranda med 2, Sykkylven med 1. Størst i landet er Oslo med 9 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 525 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 467 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 361 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 136 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2022, den ferskeste i 2022.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «destillering»

Selskaper i næringsgruppe 11.0 med annen næringskode som oppgir «destillering» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange destillering, rektifisering og blanding av sprit finnes det i Molde?

2 enheter står oppført med næringskode 11.010, destillering, rektifisering og blanding av sprit, i Molde i Enhetsregisteret. Det er 3,3 % av de 60 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av destillering, rektifisering og blanding av sprit i Molde?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. VINNU SPIRITS AS med 405,8k kr, 2. BLUE HOUR HOLDING AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 405,8k kr. Midtre halvpart ligger mellom 405,8k kr og 405,8k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Molde er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes destillering, rektifisering og blanding av sprit?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stranda med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 60 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Molde?

Median stiftelsesår er 2022, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2022.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 11.010 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 11.0 utenfor denne koden skriver «destillering» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (11.0) som skriver ordet «destillering» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (525), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (467), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (361), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (136), Aktiviteter i idrettslag og -klubber (129), Oppføring av bygninger (123).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562