Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse i Indre Østfold

Næringskode 16.260 kommune 3118 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 225Kommunen i alt: 8 636
Enheter6av 225 i næringen
Av bransjen2,7 %av 225 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 8 636 enheter i Indre Østfold
Nest størst: Holmestrand6mot 6 her
Rangering i Indre Østfold160av 392 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse har næringskode 16.260 i Enhetsregisteret, og i Indre Østfold står 6 enheter oppført på den. Det er 2,7 % av de 225 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Indre Østfold. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 160 av 392.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 153,1k kr. Størst er Sjøsten AS med 94,4k kr, foran PIL & BUE AS med 58,7k kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 4 av enhetene (66,7 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter62,7 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap233,3 %
Med omsetning i kroner233,3 %
Omsetning i alt153,1k kr-
Median omsetning76,5k kr-
Største omsetning94,4k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 2 største i Indre Østfold

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Sjøsten AS94,4k kr
2PIL & BUE AS58,7k kr

Nøkkeltall

Næringskode
16.260
Kommune
3118 Indre Østfold
Enheter
6
Andel av næringen
2,7 %
Andel av kommunen
0,1 %
Enkeltpersonforetak
4
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 76,5k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 67,6k kr og 85,5k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 58,7k kr mot 94,4k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse i Indre Østfold.

4 av de 6 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 66,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 33,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 6 andre kommuner: Sarpsborg med 2, Råde med 2, Halden med 1, Fredrikstad med 1, Våler med 1, Rakkestad med 1. Nest størst i landet er Holmestrand med 6 enheter, mot 6 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 686 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 531 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 449 enheter, oppføring av bygninger med 275 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2011, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 4 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 16.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1ARE TREINDUSTRIER ASKIM AS103,2 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse finnes det i Indre Østfold?

6 enheter står oppført med næringskode 16.260, produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse, i Indre Østfold i Enhetsregisteret. Det er 2,7 % av de 225 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse i Indre Østfold?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Sjøsten AS med 94,4k kr, 2. PIL & BUE AS med 58,7k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 76,5k kr. Midtre halvpart ligger mellom 67,6k kr og 85,5k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Indre Østfold er enkeltpersonforetak, med 4 av 6 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse?

I samme fylke har 6 andre kommuner enheter i næringen, flest i Sarpsborg med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 225 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Indre Østfold?

Median stiftelsesår er 2017, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2011.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 16.260 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 6 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 16.2 står 4 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 4 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (16.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (686), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (531), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (449), Oppføring av bygninger (275), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (233), Godstransport på vei (185).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562