Produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp i Stavanger

Næringskode 17.210 kommune 1103 oppdatert 24.09.2026

Bransjen i hele landet: 24Kommunen i alt: 27 902
Enheter1av 24 i næringen
Av bransjen4,2 %av 24 i hele landet
Av kommunen0 %av 27 902 enheter i Stavanger
Nest størst: Sarpsborg4mot 1 her
Rangering i Stavanger422av 507 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp har næringskode 17.210 i Enhetsregisteret, og i Stavanger står 1 enhet oppført på den. Det er 4,2 % av de 24 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Stavanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 422 av 507.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2024. Til sammen omsetter de for 1,2 mill. kr. Størst er ESKER & STANSER AS med 1,2 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter14,2 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt1,2 mill. kr-
Median omsetning1,2 mill. kr-
Største omsetning1,2 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1990-

De 1 største i Stavanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1ESKER & STANSER AS1,2 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
17.210
Kommune
1103 Stavanger
Enheter
1
Andel av næringen
4,2 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,2 mill. kr og 1,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,2 mill. kr mot 1,2 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp i Stavanger.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Sarpsborg med 4 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 1 902 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 1 827 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 1 684 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 1 040 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1990: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1990, den ferskeste i 1990. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 17.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1MCC Stavanger AS115,1 mill. kr
2NORSK ETIKETT AS101,9 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp finnes det i Stavanger?

1 enheter står oppført med næringskode 17.210, produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp, i Stavanger i Enhetsregisteret. Det er 4,2 % av de 24 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av bølgepapp, papp og emballasje av papir og papp i Stavanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ESKER & STANSER AS med 1,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 1,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,2 mill. kr og 1,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stavanger er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stavanger?

Median stiftelsesår er 1990, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1990.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 17.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 17.2 står 2 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 24.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2024. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (17.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (1 902), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 827), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (1 684), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 040), Annen teknisk konsulentvirksomhet (968), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (951).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562