Produksjon av parfyme og toalettartikler i Stavanger

Næringskode 20.420 kommune 1103 oppdatert 24.08.2026

Bransjen i hele landet: 139Kommunen i alt: 27 902
Enheter6av 139 i næringen
Av bransjen4,3 %av 139 i hele landet
Av kommunen0 %av 27 902 enheter i Stavanger
Nest størst: Oslo27mot 6 her
Rangering i Stavanger253av 507 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av parfyme og toalettartikler har næringskode 20.420 i Enhetsregisteret, og i Stavanger står 6 enheter oppført på den. Det er 4,3 % av de 139 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Stavanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 253 av 507.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 6,6 mill. kr. Størst er PRIVATE LABEL AS med 6,6 mill. kr, foran T-Storm AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 4 av enhetene (66,7 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 6.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter64,3 %
Med ansatte116,7 %
Ansatte til sammen6-
Har levert regnskap233,3 %
Med omsetning i kroner233,3 %
Omsetning i alt6,6 mill. kr-
Median omsetning6,6 mill. kr-
Største omsetning6,6 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 2 største i Stavanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1PRIVATE LABEL AS6,6 mill. kr
2T-Storm AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
20.420
Kommune
1103 Stavanger
Enheter
6
Andel av næringen
4,3 %
Andel av kommunen
0 %
Enkeltpersonforetak
4
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
6

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6,6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 6,6 mill. kr og 6,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 6,6 mill. kr mot 6,6 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av parfyme og toalettartikler i Stavanger.

4 av de 6 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 66,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 33,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 5 andre kommuner: Sandnes med 2, Eigersund med 1, Klepp med 1, Strand med 1, Karmøy med 1. Størst i landet er Oslo med 27 enheter, mot 6 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 1 902 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 1 827 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 1 684 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 1 040 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2018, den ferskeste i 2021.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 4 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 20.4 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

1 selskap oppgir ordet, men det har ikke omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av parfyme og toalettartikler finnes det i Stavanger?

6 enheter står oppført med næringskode 20.420, produksjon av parfyme og toalettartikler, i Stavanger i Enhetsregisteret. Det er 4,3 % av de 139 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av parfyme og toalettartikler i Stavanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. PRIVATE LABEL AS med 6,6 mill. kr, 2. T-Storm AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 6,6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 6,6 mill. kr og 6,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stavanger er enkeltpersonforetak, med 4 av 6 enheter. 1 enheter, 16,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 6 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av parfyme og toalettartikler?

I samme fylke har 5 andre kommuner enheter i næringen, flest i Sandnes med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 139 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stavanger?

Median stiftelsesår er 2020, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2018.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 20.420 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 6 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 20.4 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 24.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 4 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (20.4) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (1 902), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 827), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (1 684), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 040), Annen teknisk konsulentvirksomhet (968), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (951).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562