Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Øvre Eiker

Næringskode 23.610 kommune 3314 oppdatert 21.09.2026

Bransjen i hele landet: 159Kommunen i alt: 3 867
Enheter1av 159 i næringen
Av bransjen0,6 %av 159 i hele landet
Av kommunen0 %av 3 867 enheter i Øvre Eiker
Nest størst: Sandnes12mot 1 her
Rangering i Øvre Eiker225av 308 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet har næringskode 23.610 i Enhetsregisteret, og i Øvre Eiker står 1 enhet oppført på den. Det er 0,6 % av de 159 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Øvre Eiker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 225 av 308.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 319,8 mill. kr. Størst er LOE RØRPRODUKTER AS med 319,8 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 81.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter10,6 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen81-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt319,8 mill. kr-
Median omsetning319,8 mill. kr-
Største omsetning319,8 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1997-

De 1 største i Øvre Eiker

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1LOE RØRPRODUKTER AS319,8 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
23.610
Kommune
3314 Øvre Eiker
Enheter
1
Andel av næringen
0,6 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
81

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 319,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 319,8 mill. kr og 319,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 319,8 mill. kr mot 319,8 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Øvre Eiker.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Drammen med 4, Ringerike med 4, Lier med 1, Krødsherad med 1. Størst i landet er Sandnes med 12 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 296 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 229 enheter, oppføring av bygninger med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 138 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1997: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1997, den ferskeste i 1997. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 23.6 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Hokksund Betong AS115 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet finnes det i Øvre Eiker?

1 enheter står oppført med næringskode 23.610, produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet, i Øvre Eiker i Enhetsregisteret. Det er 0,6 % av de 159 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet i Øvre Eiker?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. LOE RØRPRODUKTER AS med 319,8 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 319,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 319,8 mill. kr og 319,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Øvre Eiker er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 81 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Drammen med 4. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 159 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Øvre Eiker?

Median stiftelsesår er 1997, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1997.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 23.610 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 23.6 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 21.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (23.6) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (296), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (229), Oppføring av bygninger (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (138), Avvirkning (135), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (113).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562