Reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr i Stavanger

Næringskode 33.140 kommune 1103 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 142Kommunen i alt: 27 902
Enheter5av 142 i næringen
Av bransjen3,5 %av 142 i hele landet
Av kommunen0 %av 27 902 enheter i Stavanger
Nest størst: Oslo20mot 5 her
Rangering i Stavanger274av 507 næringer i kommunen

Kort fortalt

Reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr har næringskode 33.140 i Enhetsregisteret, og i Stavanger står 5 enheter oppført på den. Det er 3,5 % av de 142 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Stavanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 274 av 507.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 75,9 mill. kr. Størst er LANNE ELEKTRISKE VERKSTED AS med 47,4 mill. kr, foran LANNE TRAFO AS med 17,9 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 4 av enhetene (80 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 32.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter53,5 %
Med ansatte360 %
Ansatte til sammen32-
Har levert regnskap360 %
Med omsetning i kroner360 %
Omsetning i alt75,9 mill. kr-
Median omsetning17,9 mill. kr-
Største omsetning47,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2014-

De 3 største i Stavanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1LANNE ELEKTRISKE VERKSTED AS47,4 mill. kr
2LANNE TRAFO AS17,9 mill. kr
3Generator Technician Services AS10,6 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
33.140
Kommune
1103 Stavanger
Enheter
5
Andel av næringen
3,5 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
4
Med ansatte
3
Ansatte til sammen
32

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 17,9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 14,2 mill. kr og 32,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 10,6 mill. kr mot 47,4 mill. kr. Den største omsetter 3 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr i Stavanger.

2 av de 5 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 40 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 60 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 6 andre kommuner: Sandnes med 3, Sola med 3, Vindafjord med 2, Klepp med 1, Time med 1, Karmøy med 1. Størst i landet er Oslo med 20 enheter, mot 5 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 1 902 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 1 827 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 1 684 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 1 040 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2014: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1978, den ferskeste i 2019. 1 av dem er fra før år 2000, 25 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «reparasjon»

Selskaper i næringsgruppe 33.1 med annen næringskode som oppgir «reparasjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1ÅMØY HAVN MARINA AS25 mill. kr
2WORLD WIDE SHIPSERVICE AS24,1 mill. kr
3WESTCOAST RIG & SAIL AS2,9 mill. kr
4AQUA BÅTSERVICE AS2,6 mill. kr
5BUØY SLIPP & BÅTBYGGERI AS2,5 mill. kr
6HUNDVÅG BÅT OG KAROSSERI AS1,3 mill. kr
7Mæland-Service AS1,2 mill. kr
8STAVANGER PLAST OG LAKK AS630k kr
9MADSEN BÅT OG BYGG AS228,6k kr
10Landsjø AS206,6k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr finnes det i Stavanger?

5 enheter står oppført med næringskode 33.140, reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr, i Stavanger i Enhetsregisteret. Det er 3,5 % av de 142 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr i Stavanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. LANNE ELEKTRISKE VERKSTED AS med 47,4 mill. kr, 2. LANNE TRAFO AS med 17,9 mill. kr, 3. Generator Technician Services AS med 10,6 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 17,9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 14,2 mill. kr og 32,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 3 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stavanger er aksjeselskap, med 4 av 5 enheter. 3 enheter, 60 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 32 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes reparasjon og vedlikehold av elektrisk utstyr?

I samme fylke har 6 andre kommuner enheter i næringen, flest i Sandnes med 3. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 142 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stavanger?

Median stiftelsesår er 2014, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1978.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 33.140 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 5 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 33.1 står 49 selskaper som SELV skriver «reparasjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (33.1) som skriver ordet «reparasjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (1 902), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 827), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (1 684), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 040), Annen teknisk konsulentvirksomhet (968), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (951).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562