Annen gjenvinning av avfall i Nittedal

Næringskode 38.230 kommune 3232 oppdatert 04.09.2026

Bransjen i hele landet: 12Kommunen i alt: 4 043
Enheter1av 12 i næringen
Av bransjen8,3 %av 12 i hele landet
Av kommunen0 %av 4 043 enheter i Nittedal
Nest størst: Vefsn2mot 1 her
Rangering i Nittedal218av 302 næringer i kommunen

Kort fortalt

Annen gjenvinning av avfall har næringskode 38.230 i Enhetsregisteret, og i Nittedal står 1 enhet oppført på den. Det er 8,3 % av de 12 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Nittedal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 218 av 302.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 57,1 mill. kr. Størst er NOAH ENGADALEN AS med 57,1 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter18,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt57,1 mill. kr-
Median omsetning57,1 mill. kr-
Største omsetning57,1 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2004-

De 1 største i Nittedal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1NOAH ENGADALEN AS57,1 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
38.230
Kommune
3232 Nittedal
Enheter
1
Andel av næringen
8,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 57,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 57,1 mill. kr og 57,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 57,1 mill. kr mot 57,1 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av annen gjenvinning av avfall i Nittedal.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Asker med 1, Aurskog-høland med 1. Størst i landet er Vefsn med 2 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 247 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 191 enheter, oppføring av bygninger med 117 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 110 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2004: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2004, den ferskeste i 2004.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange annen gjenvinning av avfall finnes det i Nittedal?

1 enheter står oppført med næringskode 38.230, annen gjenvinning av avfall, i Nittedal i Enhetsregisteret. Det er 8,3 % av de 12 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av annen gjenvinning av avfall i Nittedal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. NOAH ENGADALEN AS med 57,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 57,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 57,1 mill. kr og 57,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Nittedal er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes annen gjenvinning av avfall?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Asker med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 12 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Nittedal?

Median stiftelsesår er 2004, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2004.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 38.230 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 04.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (247), Utleie av egen eller leid fast eiendom (191), Oppføring av bygninger (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (110), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (106), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (102).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562