Etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Nordre Follo

Næringskode 59.120 kommune 3207 oppdatert 08.10.2026

Bransjen i hele landet: 925Kommunen i alt: 11 012
Enheter21av 925 i næringen
Av bransjen2,3 %av 925 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 11 012 enheter i Nordre Follo
Nest størst: Oslo362mot 21 her
Rangering i Nordre Follo86av 394 næringer i kommunen

Kort fortalt

Etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer har næringskode 59.120 i Enhetsregisteret, og i Nordre Follo står 21 enheter oppført på den. Det er 2,3 % av de 925 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Nordre Follo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 86 av 394.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 4 mill. kr. Størst er EINAR STUDIOS AS med 2,7 mill. kr, foran SAFARI MEDIA AS med 1 mill. kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 18 av enhetene (85,7 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter212,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap314,3 %
Med omsetning i kroner314,3 %
Omsetning i alt4 mill. kr-
Median omsetning1 mill. kr-
Største omsetning2,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2023-

De 3 største i Nordre Follo

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1EINAR STUDIOS AS2,7 mill. kr
2SAFARI MEDIA AS1 mill. kr
3Tekstehuset AS343,1k kr

Nøkkeltall

Næringskode
59.120
Kommune
3207 Nordre Follo
Enheter
21
Andel av næringen
2,3 %
Andel av kommunen
0,2 %
Enkeltpersonforetak
18
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 675,9k kr og 1,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 343,1k kr mot 2,7 mill. kr. Den største omsetter 3 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Nordre Follo.

18 av de 21 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 85,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 14,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 21, Asker med 16, Lillestrøm med 14, Nesodden med 12, Nittedal med 6, Ullensaker med 5. Størst i landet er Oslo med 362 enheter, mot 21 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 607 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 501 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 499 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 480 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2021, den ferskeste i 2024.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 66,7 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 18 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «etterarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 59.1 med annen næringskode som oppgir «etterarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1DRØMMEVANDRER MEDIA AS7,9k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer finnes det i Nordre Follo?

21 enheter står oppført med næringskode 59.120, etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, i Nordre Follo i Enhetsregisteret. Det er 2,3 % av de 925 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Nordre Follo?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. EINAR STUDIOS AS med 2,7 mill. kr, 2. SAFARI MEDIA AS med 1 mill. kr, 3. Tekstehuset AS med 343,1k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 675,9k kr og 1,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 3 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Nordre Follo er enkeltpersonforetak, med 18 av 21 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes etterarbeid knyttet til produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 21. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 925 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Nordre Follo?

Median stiftelsesår er 2023, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (66,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2021.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 59.120 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 21 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 59.1 står 6 selskaper som SELV skriver «etterarbeid» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 08.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 18 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (59.1) som skriver ordet «etterarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (607), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (501), Utleie av egen eller leid fast eiendom (499), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (480), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (310), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (296).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562