Byggeteknisk konsulentvirksomhet i Lillestrøm

Næringskode 71.121 kommune 3205 oppdatert 11.10.2026

Bransjen i hele landet: 6 711Kommunen i alt: 16 793
Enheter113av 6 711 i næringen
Av bransjen1,7 %av 6 711 i hele landet
Av kommunen0,7 %av 16 793 enheter i Lillestrøm
Nest størst: Oslo940mot 113 her
Rangering i Lillestrøm37av 443 næringer i kommunen

Kort fortalt

Byggeteknisk konsulentvirksomhet har næringskode 71.121 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 113 enheter oppført på den. Det er 1,7 % av de 6 711 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,7 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 37 av 443.

55 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 250,3 mill. kr. Størst er Nordisk Energikontroll AS med 86,4 mill. kr, foran Forcit Consulting AS med 36,4 mill. kr. De ti største står for 80,4 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 64 av enhetene (56,6 %). 6 har meldt inn ansatte, til sammen 64.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter1131,7 %
Med ansatte65,3 %
Ansatte til sammen64-
Har levert regnskap5548,7 %
Med omsetning i kroner5548,7 %
Omsetning i alt250,3 mill. kr-
Median omsetning1,6 mill. kr-
Største omsetning86,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2016-

De 9 største i Lillestrøm

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Nordisk Energikontroll AS86,4 mill. kr
2Forcit Consulting AS36,4 mill. kr
3Innore AS32,9 mill. kr
4ED PROSJEKT AS15,1 mill. kr
5Roadtech Consulting AS7,3 mill. kr
6Ergofast AS5,1 mill. kr
7IKESS NORGE AS4,7 mill. kr
8RIIS BYGG ENTREPRENØR AS4,6 mill. kr
9Prosol AS4,5 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
71.121
Kommune
3205 Lillestrøm
Enheter
113
Andel av næringen
1,7 %
Andel av kommunen
0,7 %
Aksjeselskap
64
Med ansatte
6
Ansatte til sammen
64

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 496,6k kr og 3,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 21,5k kr mot 86,4 mill. kr. Den største omsetter 55 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av byggeteknisk konsulentvirksomhet i Lillestrøm.

59 av de 113 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 52,2 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 7 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 55 enheter har levert årsregnskap, 48,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 262, Asker med 214, Nordre Follo med 87, Ullensaker med 52, Lørenskog med 46, Ås med 39. Størst i landet er Oslo med 940 enheter, mot 113 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2016: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1982, den ferskeste i 2026. 6 av dem er fra før år 2000, 9,4 % av dem vi har stiftelsesdato for.

19 enheter er stiftet de siste fem årene, 29,7 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. 49 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «byggeteknisk»

Selskaper i næringsgruppe 71.1 med annen næringskode som oppgir «byggeteknisk» i formålet. Ikke med i tallene over.

2 selskaper oppgir ordet, men ingen har omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange byggeteknisk konsulentvirksomhet finnes det i Lillestrøm?

113 enheter står oppført med næringskode 71.121, byggeteknisk konsulentvirksomhet, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 1,7 % av de 6 711 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av byggeteknisk konsulentvirksomhet i Lillestrøm?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Nordisk Energikontroll AS med 86,4 mill. kr, 2. Forcit Consulting AS med 36,4 mill. kr, 3. Innore AS med 32,9 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 55 enhetene med tall er 1,6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 496,6k kr og 3,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 55 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Lillestrøm er aksjeselskap, med 64 av 113 enheter. 6 enheter, 5,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 64 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes byggeteknisk konsulentvirksomhet?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 262. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 6 711 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?

Median stiftelsesår er 2016, og 19 av enhetene er stiftet de siste fem årene (29,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1982.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 71.121 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 113 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 71.1 står 2 selskaper som SELV skriver «byggeteknisk» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 59 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (71.1) som skriver ordet «byggeteknisk» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562