Sykehjemstjenester i Øvre Eiker

Næringskode 87.102 kommune 3314 oppdatert 04.09.2026

Bransjen i hele landet: 42Kommunen i alt: 3 866
Enheter1av 42 i næringen
Av bransjen2,4 %av 42 i hele landet
Av kommunen0 %av 3 866 enheter i Øvre Eiker
Nest størst: Oslo11mot 1 her
Rangering i Øvre Eiker225av 308 næringer i kommunen

Kort fortalt

Sykehjemstjenester har næringskode 87.102 i Enhetsregisteret, og i Øvre Eiker står 1 enhet oppført på den. Det er 2,4 % av de 42 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Øvre Eiker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 225 av 308.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 1,3 mill. kr. Størst er VILLA SKAAR VESTFOSSEN AS med 1,3 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter12,4 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt1,3 mill. kr-
Median omsetning1,3 mill. kr-
Største omsetning1,3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1997-

De 1 største i Øvre Eiker

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1VILLA SKAAR VESTFOSSEN AS1,3 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
87.102
Kommune
3314 Øvre Eiker
Enheter
1
Andel av næringen
2,4 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,3 mill. kr og 1,3 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,3 mill. kr mot 1,3 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av sykehjemstjenester i Øvre Eiker.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 2 andre kommuner: Lier med 1, Hol med 1. Størst i landet er Oslo med 11 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 296 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 229 enheter, oppføring av bygninger med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 138 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1997: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1997, den ferskeste i 1997. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange sykehjemstjenester finnes det i Øvre Eiker?

1 enheter står oppført med næringskode 87.102, sykehjemstjenester, i Øvre Eiker i Enhetsregisteret. Det er 2,4 % av de 42 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av sykehjemstjenester i Øvre Eiker?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. VILLA SKAAR VESTFOSSEN AS med 1,3 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 1,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,3 mill. kr og 1,3 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Øvre Eiker er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes sykehjemstjenester?

I samme fylke har 2 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lier med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 42 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Øvre Eiker?

Median stiftelsesår er 1997, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1997.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 87.102 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 04.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (296), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (229), Oppføring av bygninger (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (138), Avvirkning (135), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (113).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562