Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Hurdal

Næringskode 94.992 kommune 3242 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 74 399Kommunen i alt: 677
Enheter49av 74 399 i næringen
Av bransjen0,1 %av 74 399 i hele landet
Av kommunen7,2 %av 677 enheter i Hurdal
Nest størst: Oslo8 729mot 49 her
Rangering i Hurdal1av 162 næringer i kommunen

Kort fortalt

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers har næringskode 94.992 i Enhetsregisteret, og i Hurdal står 49 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 74 399 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 7,2 % av alt næringsliv i Hurdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 1 av 162.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2019. Til sammen omsetter de for 135k kr. Størst er ET ØYEBLIKK, EN EVIGHET med 135k kr.

Vanligste selskapsform er forening/lag/innretning, med 48 av enhetene (98 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter490,1 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap12 %
Med omsetning i kroner12 %
Omsetning i alt135k kr-
Median omsetning135k kr-
Største omsetning135k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2009-

De 1 største i Hurdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1ET ØYEBLIKK, EN EVIGHET135k kr

Nøkkeltall

Næringskode
94.992
Kommune
3242 Hurdal
Enheter
49
Andel av næringen
0,1 %
Andel av kommunen
7,2 %
Forening/lag/innretning
48
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 135k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 135k kr og 135k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 135k kr mot 135k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Hurdal.

48 av de 49 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 98 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 2 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 1 219, Asker med 1 009, Lillestrøm med 937, Nordre Follo med 606, Ullensaker med 362, Lørenskog med 334. Størst i landet er Oslo med 8 729 enheter, mot 49 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 49 enheter, avvirkning med 35 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 22 enheter, sauehold med 20 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2009: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1946, den ferskeste i 2025. 20 av dem er fra før år 2000, 40,8 % av dem vi har stiftelsesdato for.

10 enheter er stiftet de siste fem årene, 20,4 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «aktiviteter»

Selskaper i næringsgruppe 94.9 med annen næringskode som oppgir «aktiviteter» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers finnes det i Hurdal?

49 enheter står oppført med næringskode 94.992, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, i Hurdal i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 74 399 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Hurdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ET ØYEBLIKK, EN EVIGHET med 135k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 135k kr. Midtre halvpart ligger mellom 135k kr og 135k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Hurdal er forening/lag/innretning, med 48 av 49 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 1 219. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 74 399 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Hurdal?

Median stiftelsesår er 2009, og 10 av enhetene er stiftet de siste fem årene (20,4 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1946.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 94.992 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 49 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 94.9 utenfor denne koden skriver «aktiviteter» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2019. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 48 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (94.9) som skriver ordet «aktiviteter» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (49), Avvirkning (35), Utleie av egen eller leid fast eiendom (22), Sauehold (20), Grunnarbeid (20), Godstransport på vei (20).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562