Kort fortalt
Reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning har næringskode 95.240 i Enhetsregisteret, og i Trondheim står 9 enheter oppført på den. Det er 3 % av de 297 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Trondheim. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 232 av 514.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2,7 mill. kr. Størst er DRAUG AS med 2,7 mill. kr, foran SANTIAGO DE SANTA FE AS med 4k kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 7 av enhetene (77,8 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 19.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 9 | 3 % | av 297 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 11,1 % | av 9 enheter |
| Ansatte til sammen | 19 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 22,2 % | av 9 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 22,2 % | av 9 enheter |
| Omsetning i alt | 2,7 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,4 mill. kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 2,7 mill. kr | - | DRAUG AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2020 | - | av 2 med stiftelsesdato |
De 2 største i Trondheim
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DRAUG AS | 914 463 769 | Trondheim | 2,7 mill. kr | 19 |
| 2 | SANTIAGO DE SANTA FE AS | 935 985 889 | Trondheim | 4k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 95.240
- Kommune
- 5001 Trondheim
- Enheter
- 9
- Andel av næringen
- 3 %
- Andel av kommunen
- 0 %
- Enkeltpersonforetak
- 7
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 19
Samme bransje andre steder
Andre bransjer i Trondheim
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,4 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 678,1k kr og 2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 4k kr mot 2,7 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning i Trondheim.
7 av de 9 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 77,8 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 22,2 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Røros med 2, Namsos med 1, Frøya med 1, Oppdal med 1, Holtålen med 1, Midtre Gauldal med 1. Størst i landet er Oslo med 44 enheter, mot 9 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 2 892 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 2 886 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 2 803 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 1 592 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2014, den ferskeste i 2025.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 7 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «reparasjon»
Selskaper i næringsgruppe 95.2 med annen næringskode som oppgir «reparasjon» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CITY RADIO & TV-SERVICE AS | 980 452 492 | 95.210 | Trondheim | 22 mill. kr | 16 |
| 2 | Trondheim Sykkelservice AS | 935 567 750 | 95.290 | Trondheim | 10,4 mill. kr | 9 |
| 3 | Espnes Apparatservice AS | 976 312 430 | 95.220 | Trondheim | 5,4 mill. kr | 7 |
| 4 | Heimdal Sykkel Verksted AS | 925 768 812 | 95.290 | Trondheim | 4,6 mill. kr | 5 |
| 5 | Sykkelbua AS | 985 970 297 | 95.290 | Trondheim | 4,3 mill. kr | - |
| 6 | IMONT AS | 829 709 732 | 95.290 | Trondheim | 4,3 mill. kr | 6 |
| 7 | MNC AS | 933 901 459 | 95.290 | Trondheim | 3,6 mill. kr | 12 |
| 8 | MINIT NORTH AS | 934 887 395 | 95.230 | Trondheim | 2,1 mill. kr | - |
| 9 | Ladeverket AS | 934 998 464 | 95.290 | Trondheim | 1,3 mill. kr | 6 |
| 10 | SPORT SUPPORT AS | 922 053 766 | 95.290 | Trondheim | 777,8k kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning finnes det i Trondheim?
9 enheter står oppført med næringskode 95.240, reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning, i Trondheim i Enhetsregisteret. Det er 3 % av de 297 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning i Trondheim?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. DRAUG AS med 2,7 mill. kr, 2. SANTIAGO DE SANTA FE AS med 4k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 1,4 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 678,1k kr og 2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Trondheim er enkeltpersonforetak, med 7 av 9 enheter. 1 enheter, 11,1 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 19 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Røros med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 297 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Trondheim?
Median stiftelsesår er 2020, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2014.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 95.240 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 9 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 95.2 står 34 selskaper som SELV skriver «reparasjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 7 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (95.2) som skriver ordet «reparasjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (2 892), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (2 886), Utleie av egen eller leid fast eiendom (2 803), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (1 592), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (1 168), Dataprogrammeringstjenester (945).